TVP Tesla Color 430

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gigi25
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2009, 02:00

TVP Tesla Color 430

#1 Příspěvek od gigi25 »

Vie mi niekto poradiť,ako sa ukladajú do pamäte nastavené parametre obrazu a zvuku u TVP Color 430,tak aby som nemusel nastavovať po každom vypnutí sieťovým vypínačom. Viem,že sa to dá.Niekedy dávno som to nastavoval.Bolo to v návode na obsluhu TVP. Návod som stratil a postup som totálne zabudol. Ďakujem!!!

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#2 Příspěvek od ivan116 »

Jedine tlačítkom M ,ak to neudrží po vypnutí tv tak je tam chyba.

Uživatelský avatar
gigi25
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2009, 02:00

#3 Příspěvek od gigi25 »

Myslim,že okrem pamäte M je potrebné stlačiť aj čislo niektorej predvoľby v určitom postupe.

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#4 Příspěvek od ivan116 »

Najskôr dáš číslo predvolby,potom naladíš a na koniec uložíš do pamäte.

Uživatelský avatar
gigi25
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2009, 02:00

#5 Příspěvek od gigi25 »

My si nerozumieme. Ja potrebujem uložiť parametre obrazu ako napr. jas, kontrast,farebnu sytosť....,pretože po každom vypnuti TVP sieť.vypínačom,musím znižovať farebú sytosť a jas.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#6 Příspěvek od Pesko »

TV C430 neumožňuje ukladať parametre obrazu a zvuku do pamäte. Základné hodnoty sú dané hodnotami odporov pri tranzistoroch T5 ,T6 ,T7 na doske napäťovej syntézy.
A kontrast sa na tomto TV nastavuje iba ručne potenciometrom na prednom paneli.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

gigi25 píše:Vie mi niekto poradiť,ako sa ukladajú do pamäte nastavené parametre obrazu a zvuku u TVP Color 430,tak aby som nemusel nastavovať po každom vypnutí sieťovým vypínačom. Viem,že sa to dá.Niekedy dávno som to nastavoval.Bolo to v návode na obsluhu TVP. Návod som stratil a postup som totálne zabudol. Ďakujem!!!

My si nerozumieme. Ja potrebujem uložiť parametre obrazu ako napr. jas, kontrast,farebnu sytosť....,pretože po každom vypnuti TVP sieť.vypínačom,musím znižovať farebú sytosť a jas.
Pesko píše:TV C430 neumožňuje ukladať parametre obrazu a zvuku do pamäte. Základné hodnoty sú dané hodnotami odporov pri tranzistoroch T5 ,T6 ,T7 na doske napäťovej syntézy.
A kontrast sa na tomto TV nastavuje iba ručne potenciometrom na prednom paneli.
A, že ti to 20 let nevadilo :roll: :cry:

Přesně tak, u C430 nelze ukládat "analogové hodnoty" do paměti. U většiny těchto tvp bývají (z výroby!) hodně syté barvy a o něco nižší jas, než by bylo potřeba.
Jas - zvýším tak, že k R4/mod.G připájím paralelně trimr 680K a nastavím "přijatelný" jas (tak jak mi vyhovuje) - změřím a nahradím pevným rezistorem.
Sytost barev - většinou už není (po úpravě jasu) potřeba dělat vůbec nic. Pokud chci přeci jen snížit sytost, pak tuším R5/G - je potřeba zvýšit jeho hodnotu (vyměnit za vyšší, příp. přidat něco do serie).

Je to přístupné, stačí pouze pootočit signál. desku "na pantech" a zezadu na G-modul "nabastlit". :roll:
Naposledy upravil(a) kokun dne 08 lis 2010, 15:21, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#8 Příspěvek od ivan116 »

ivan116 píše:Najskôr dáš číslo predvolby,potom naladíš a na koniec uložíš do pamäte.
sory,asi som už pri tom čítaní driemal.parametre sa nedajú ukladať, tak ako to tu spomímali. :oops:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Ohledně toho jasu , přidal jsem do TV trimr a nafurt základ přidal .

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“