LEDNICE SAMSUNG- AGREGÁT

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vedek
Příspěvky: 39
Registrován: 07 říj 2005, 02:00
Bydliště: Blansko

LEDNICE SAMSUNG- AGREGÁT

#1 Příspěvek od vedek »

Shořel mně agegát do 130l lednice. Nevíte někdo kolik stojí výměna kompresoru? Nebo je lepší koupit novou? Dík.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#2 Příspěvek od Kocur »

Záleží taky jak ti dá do ní silný ten agregát,kamarádovi také odešel v ledničce kombinované s výparníkem,to je ten maličkej mražáček a nejprve nechal technikem lednici prohlédnout,jestli to má smysl.Technik ji prohlédne co se týče prorzelých částí,natlakuje rozvod,tím zjistí jestli někde neuniká a pak ti řekne jestli to stojí za to.Jestli je někde prorzelá a drží ji pohromadě jen barva,tak to časem prorzí úplně,vznikne díra a tam se začne namražovat led ven.
Tomu kamarádovi tam dal silnější agregát,který odpovídal čtyř hvězdičkové a né dvou jak měl doposud a stálo ho to něco kolem 3000Kč.Akorát mu tu výměnu dělal asi před rokem,tak se možná ceny trochu změnily.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#3 Příspěvek od mety »

V našej ľadničke tiež odyšiel kompresor a cena 3000SK.Ale ak ti možem poradit tak si uplatni zaruku!Je to až 4 Roky zaruky na kompresor /pokial maš novu/ :)

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Mirda »

A je určitě vadný motor? Má taky rozběhové relé a tepelnou ochranu!

Uživatelský avatar
vedek
Příspěvky: 39
Registrován: 07 říj 2005, 02:00
Bydliště: Blansko

#5 Příspěvek od vedek »

Nic jiného vadné není. Vše jsem vyzkoušel, kompresor se prostě nerozběhne. Lednice se rozmrazila, šel jsem po závadě, cvakal klixon (ochrana), kompresor byl přehřátý. Odpojil jsem ho, nechal schládnout a pokusil ho rozjet. Dělal jsem rozběhové relé ručně. Motor se nerozjel, jen tiše bzučí a neroztočí se. Z toho soudím, že je agregát v kopru. Neznám hodnoty odporu vinutí, ale myslím, že nastal mezizávitový šlus společnš s přehřátím. Samozřejmě příčinou zničení agregátu bylo špatné rozběhové relé, bohužel tentokrát to klixon neochránil.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#6 Příspěvek od Kocur »

Jak to takhle popisuješ,tak na 100% kompresor v řiti.Rozmysli kolik má lednička let,jak vypadají plasty uvnitř a cekově,myslím že si to troufneš odhadnot.Já osobně kdyby ta lednice měla tak do 12 let,tak bych do té výměny agregátu ještě šel.Ale jak jsem již psal,když přijdeš do srvisu a řekneš svůj problém stím že by jsi chtěl nejdříve zjistit jak na tom lednička celkově je,tak to určitě nebude problém.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem obvolal servisy a výmìna agregátu pøijde na 3000 až 3500 Kè.
Tak váhám jestli novou nebo nový agregát. Je v dobrém stavu a je mnì ji líto vyhodit. Váhám.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mourek »

už jsi se asi rozhodl, ale muj nazor je, zkontrolovat vntřní výplň dveří jestli není popraskaná u šroubů a pokud je zdravá jít do opravy. Já měl lednici funkční ale chladila málo,dveře byly popraskané (matka je měla plné flašek) tak odjela na likvidaci

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“