Pes hlodavec

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

Pes hlodavec

#1 Příspěvek od Sendyx »

Kamarádka řeší docela problém, mají doma křížence střední velikosti a on blbec pravidelně žvýká všechny kabely, které má v zorném poli. Kromě káblů od nabíječek, telefonů, modemů mu bohužel chutnají všechny prodlužovačky a síťovky. Máte někdo podobné zkušenosti ?
Výchova na něj moc nepůsobí, nátěr kabelů tabascem zabírá jen chvíli. Posledně jsem viděl kabel k DVD rozhryzaný až na měď na asi deseti místech. Co nechápu, pes je pořád živý a celý :) . Krom škod přímým ohryzem a případným zabitím psa spíš panují obavy, jestli taky jednou nevypukne požár :cry:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Psa na dvůr.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Tabasco je hovno, ať zkusí vývar z chilli papriček, maličkých červených. Pes bude hrabat kolem sebe s vyvalenýma očima a pokud to přežije, nebude chtít kabel ani vidět. Dobré by taky bylo spojit chuťový zážitek se zvukovým, psi mají citlivý sluch, takže bych nalíčil někam kabel k ochutnání a ve správnou chvíli šlusnul kond 2G/500V v téže místnosti.
Jinak asi jen psa včas odporazit a ohlodat jeho.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Nemají dvůr. Byl půlrok na vesnici, a od té doby, co se vrátil, žere dráty :-(

Tabasco zabere jen na 2-3 dny, teď zkoušejí sádlo, ve kterém se smahly zelené feferony (vydrží dost dlouho a netěká :lol: ) ale pejsek je asi masochista. Co nechápu, že nemá popálenou držku od některých kabelů a ani nikdy nevyletělo fíčko. Před pár týdny zmasakroval kabel od lampy tak, že kdo byl zvyklý čáhnout pod stůl po vypínači, ihned narazil na trčící kusy mědi.

Asi nezbude než akustickou výchovu, a když tak kombinovat s darováním psa komukoliv.

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Dratak »

Jo, tohle znám moc dobře a asi by mě z toho omyli ledovou vodou. Když jsem dělal u Telecomu, to bylo vždycky poruch. Přívodní kabel od telefonu kolikrát štěně okousalo až na dráty. Jednou jsem zapojoval set top box pro IPTV a protahoval silný SCART kabel (se stíněnými kablíky) dírou vzadu v televizním stolku, kde v poličce bylo zapnuté video. Najednou blesk, rána a celý byt potmě. Štěně okousalo síťový kabel od VHS až na dráty, zajímavé že se mu nic nestalo. A jak jsem s tím pohnul, došlo ke zkratu který vyhodil přes zásuvkový okruh až po hlavní jistič 25A :twisted: (nedivím se tomu, bylo to blízko trafa). Jak je to odnaučit nevím, nemám s tím zkušenost. Moje andulky tohle nedělají, zato si pořád musím dávat pozor aby bylo zavřené okno, když je mám venku.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Kdysi jsem na psa, který otravoval, náhodně použil skládací plastový žlutý dvoumetr (když se napruží a pustí, vydá to ostrý třesk). Pes nemohl v rozrušení najít dveře :twisted: Od té doby stačilo před psem vzít dvoumetr do ruky a pes zdrhal, myslím že by stačilo ten dvoumetr položit na zem před boudu a pes bude rád nocovat venku.
Představa, že zapálí barák a ještě bude majitel pohnán za obecné ohrožení je dost blbá představa.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Fintu se skládacím metrem jsem už slyšel, kámoš koužíval plechové chrastítko s kuličkama (maraceas se tomu tuším říká).

Zkusíme to pálivé sádlo, další možnost je originál asijský dračí zub (to je snad olej lisovaný z papriček) a poslední etapa budou cílené kabelové nástrahy s akustickým doprovodem.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

A co treba nastrazit jeden kabel omotanej holym dratem se slabym VN napetim? Mam tu spousty VN traficek, puvodne vytvarely VN v kopirkach a tiskarnach, maji napeti od par set do par tisic voltu. Flexo snura v pohode vydrzi nejakejch 1000 V aniz by se prorazila na zivy vedeni. Kdyz to bude zapojeny proti zemi, divil bych se, kdyby mu to nevadilo. Takto by se dal vytvorit reflex, aby se tech kabelu uz nedotykal. Samozrejme bych to nedaval na audio ani video kabely, jen na napajeci, tam to neuskodi.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od kevin_mitnick »

Na predstavu ze zapali barak docela pomaha proudovy chranic a na psa zvykajiciho kabely se mne osobne osvedcilo namocit kabely do SAVA (chlorovy dezinfekcni prostredek na bazeny a studny). Ten smrad a hnusna chut spolehlive odradi kazdeho cokla...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Fíčko před požárem neochrání, kdyby nakrásně chytl oheň ve dvojkové šňůře mezi L a N, tak to fíčko neochrání. Hořící prodlužku jsem už viděl a jističe i fíčka držely :twisted: .

Savo je dobrý nápad.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Fíčko neochrání bohužel ani chlapa v gumákách, když se hrabe v rozvaděči a jednou rukou je na N a druhou na L, jak se stalo a bylo popsáno někde na webu pojišťovny nebo statistiky nebo čeho... přitom kdyby neměl gumáky pro údajnou ochranu, tak to nejspíš přežil.
http://www.odbornecasopisy.cz/index.php ... ment=26030
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 16 srp 2009, 10:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#12 Příspěvek od Banda »

Sousedka řešila kdysi to samé. Jednalo se o štěně Retrívra, myslím. Nejdřív překousala (fena) kabel UTP k PC, tak jsem byl povolán, abych jej zalištoval, při jednom jsem dal do lišty i koaxiální kabel jdoucí přes pokoj k další TV. Na druhý den jsem byl opět povolán, překousala volně visící kabel od lampy, před spínačem!
Čumím jak puk a ptám se:"Škubla aspoň s sebou", prej ne, kdyby ji sousedka neodehnala, tak to okouše snad celé. Takže výměna kabelu a umístění mimo dosah pejska. Pokud se člověk nechce umazávat, asi nic jiného nezbývá, než kabely dát do lišt nebo mimo dosah. Ale nakonec prý z toho vyrostla, trvalo to cca. 1-1,5 roku.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Davidus »

jó kdyby jen pejsci dělali s elektronikou, ale i naše želva, naprosto nepochopitelně se naučila zapínat světlo. Bohužel ho zapíná vypínačem asi pul centimetru nad vodou. Jakmile k ní přijdete seskočí z šutru i s vypínačem do vody :lol: jedinej kdo dostane kopanec sem já.
Známej mi teď nedávno donesl televizi s ohlodaným kabelem na fázi, od křečka nebo co to bylo za hlodavce, hlva mi to nebere jak muže někdo okousat fázi až na měď a nic..?
Přílohy
zelva.JPG
(119.63 KiB) Staženo 76 x
Naposledy upravil(a) Davidus dne 13 srp 2009, 09:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#14 Příspěvek od xmurgi »

Keby to pes robil na dvore, tak najlepsie riesenie je natriet kabel vazelinou.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Jednou budeš mít želví polívku :lol: . Kámoš má vedle terárek všechno na 24V, už se to párkrát vyplatilo.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“