Jak spustit napálené DVD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Jak spustit napálené DVD

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny přítomné.Potřebuji poradit,jakým způsobem mám otevřít nebo spustit napálené DVD.V "NERU" jsem si napálil dátové DVD(Amatérské rádia).Když napalování skončilo,vypsalo mi to,že všechny soubory byly úspěšně napálené na nastavené rychlosti 8x.Když jsem jej chtěl odzkoušet,vložil jsem jej do napalovačky,zasunul,ale nic se nedělo.Dal jsem tam napálené CD,to samé,vyzkoušel jsem jich několik,ale marně.Proto se ptám,zda je nutné něco učinit,nebo by se to mělo spustit samo.Syn není doma aby mi poradil,telefon nebere.On stále něco stahuje a napaluje,tak nevím co s tím.
Proto bych chtěl poprosit Vás znalé počítačové problematiky,o radu,co s tim udělat,aby to šlo.
Předem děkuji za případné odpovědi.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Asi to bude chtít ručně rozkliknout - Prozkoumat :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

eriko
Příspěvky: 67
Registrován: 03 črc 2009, 02:00
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od eriko »

Asi máš vypnutý Autorun. Stačí prejsť na Tento počítač a vybrať mechaniku (E:\).

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

No,prosházel jsem vše možné,ale na nic jsem nepřišel.Mělo by se to spustit samo,když vložím to DVD-čko do napalovačky a zasunu?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Postup je následující - kliknout na ikonu "Tento počítač", otevře se okno, ve kterém je vidět disk "C" a další a také mechaniky CD - mají označení "D" nebo "E", případně další ("F", "G"...). Pokliká se na patřičnou mechaniku a otevře se okno, ve kterém by mělo být vidět, jaké složky a soubory vložené CD nebo DVD obsahuje.

Pokud nemáš na ploše ikonu "Tento počítač", je možné jít cestou kliknutí na vlaječku "START" vlevo dole a v otevřené roletce se vybere řádek "Tento počítač" - zbytek je stejný jako v prvním případě.

Samozřejmě předpokladem je, že používáš systém Windows ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Po zasunutí čehokoli do mechaniky na mě taky vybafne okno s nabídkou různých akcí - pak zvolit Otevřít složku a zobrazit soubory...
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

EKKARE,díky za vysvětlení,zkusím.Samozřejmně i ostatním.To víte,není mi už 20let a teprve se na tom stroji učím.Také hlava už je částečně děravá. :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Otakar - už jsi tady ventiloval, že něco pamatuješ, tak vysvětluju "polopatisticky" - i když nejlepší je to ukázat osobně, nějaké vysvětlování je možné ještě tak při on-line spojení (telefon, Skype...), takhle na dlouhé lokte to je na Pi(ka)ču... Doufejme, že se Ti to povedlo otevřít - ono je to i závislé na tom, jak se Ti to povedlo vypálit... Kdyby něco nehrálo, jak má, budu zítra večer po 18. hodině na svém ICQ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

Tak hošani,tisíceré díky,už to běží.Zase jsem se něco naučil a jsem chytřejší,díky Vám znalým.
Ještě bych se přece jen na něco dosti důležitého chtěl optat.Jak jsem otevřel "Tento počítač",bylo (přibylo) tam:"Nové(I:).To by mi bylo jasné,pokuď se nemýlím,je to pojmenování SD-éčka nebo DVD-éčka,které mohu napsat před vypalováním(asi se tam nedá dát dodatečně,že?).Horší problém je ten,že je tam vypsáno:"Celková velikost-1,86GB_Volné místo-0 bajtů".DVD-éčko má kapacitu 4,7GB.Co jsem udělal špatně v nastavení před vypalováním?Myslel jsem,že když nenapálím plnou kapacitu,tak tam ještě přidám něco a nyní tohle. :?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

EKKARE,Ty dovedeš věci tak perfektně vysvětlit,že jsem to pochopil na první šup.Na počítači se učím zhruba 10měsíců,co jsem si nachal zavést internet.Musím říct,že mně to tak chytlo,že se moje žena jde z toho zbláznit. :roll: To víš,na baráku práce jak na "kostele",pak opravy elektroniky a tak.S tím,že nejlépe je věci vidět na vlastní oči,aby se lépe pochopily,to máš plnou právdu.Já ICQ nemám,ale mám Skype,tak bychom si mohli popovídat.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#11 Příspěvek od Maskot »

otakarv píše:Tak hošani,tisíceré díky,už to běží.Zase jsem se něco naučil a jsem chytřejší,díky Vám znalým.
Ještě bych se přece jen na něco dosti důležitého chtěl optat.Jak jsem otevřel "Tento počítač",bylo (přibylo) tam:"Nové(I:).To by mi bylo jasné,pokuď se nemýlím,je to pojmenování SD-éčka nebo DVD-éčka,které mohu napsat před vypalováním(asi se tam nedá dát dodatečně,že?).Horší problém je ten,že je tam vypsáno:"Celková velikost-1,86GB_Volné místo-0 bajtů".DVD-éčko má kapacitu 4,7GB.Co jsem udělal špatně v nastavení před vypalováním?Myslel jsem,že když nenapálím plnou kapacitu,tak tam ještě přidám něco a nyní tohle. :?
Pokud chces dodat neco do plne kapacity,nesmis pri vypalovani uzavrit DVD,ale zvolit moznost dodatecneho vypaleleni.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Když polopaticky , tak k maskotovi . Na nabídkové obrazovce u Nera je okénko pro zaškrtnutí a nápis povolit pozdější přidávání souborů . I když nevím , zda to budu potřebovat , zadávám vždy .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Kazdopadne mimo napalovacieho SW to vzdy ukazuje, ze tam nie je ziadne volne miesto - lebo normalne sa tam zapisovat neda.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Jindra2 »

Zde se to nastavuje.
Jindra
Přílohy
Schránka02.jpg
(35.78 KiB) Staženo 59 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Měl by ovšem napsat číslo verze .

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“