CTV 2126 TXT

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
QlimaxXx
Příspěvky: 21
Registrován: 18 srp 2009, 02:00

CTV 2126 TXT

#1 Příspěvek od QlimaxXx »

Zdravim panove...vlastnim tuto telku uz asi 9 rokov a mal som v rodičovskom menu zablokovane poniektore kanaly kvoli detom a tak. Telka bola dlho nepouzivama a ked som ju pred tyzdnom vytiahol z pivnice tak ani jeden kanal nieje otvoreny vsetky su zablokovane a heslo mi nefunguje tak sa vas pytam či sa neda nejako zistit to heslo do rodicovskeho menu, kamos mi hovoril že sa da zmenit v servisnom menu tak ak by mi niekto vedel poradit ako sa dostanem do toho servisneho menu bol by som moc vdačny ... vopred dakujem

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#2 Příspěvek od Pesko »

V servisnom menu sa heslo zmeniť nedá. Pre zrušenie rodičovského zámku je potrebné v serv. režime spraviť reset TV.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#3 Příspěvek od fero7 »

QlimaxXx píše:Zdravim panove...vlastnim tuto telku uz asi 9 rokov a mal som v rodičovskom menu zablokovane poniektore kanaly kvoli detom a tak. Telka bola dlho nepouzivama a ked som ju pred tyzdnom vytiahol z pivnice tak ani jeden kanal nieje otvoreny vsetky su zablokovane a heslo mi nefunguje tak sa vas pytam či sa neda nejako zistit to heslo do rodicovskeho menu, kamos mi hovoril že sa da zmenit v servisnom menu tak ak by mi niekto vedel poradit ako sa dostanem do toho servisneho menu bol by som moc vdačny ... vopred dakujem
Skus upresnit ako sa problem prejavuje.
Nechce sa mi verit, ze vsetky programy sa zablokovali. A dokonca sami!
Nebude problem inde?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

QlimaxXx píše:.... tak ak by mi niekto vedel poradit ako sa dostanem do toho servisneho menu bol by som moc vdačny ...
Pesko píše:V servisnom menu sa heslo zmeniť nedá. Pre zrušenie rodičovského zámku je potrebné v serv. režime spraviť reset TV.
Pokud to nedblokuješ "zákaznicky", tak směr servis. Máš vše popsáno v příručce "Kopaničář ve městě" :lol: (Návod k obsluze) :roll:
Jak píše Pesko: pomocí servisního DO se v SM tvp "vyresetuje" - vymaže se celá paměť - musíš pak znovu naprogramovat veškeré předvolby znovu :!: :roll:
Servisní Menu není pro zákazníka - od toho je ten název - sám bys tu telku akorát tak rozd*bal, že i ten servisák, by ji pak "týden" dával do kupy :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#5 Příspěvek od kutilmil »

NO kedže si myslím že bastlírna nieje preto aby sa dohadzovali ksefty servisákom ale preto aby si tu bastlíři radili tak pre vstup do servisného menu urobíš nasledovné: pri vypnutom tv zatlačíš tlačidlá hlasitosť + a -( budeš ich držať) a zapneš hlavný vypínač. Tlačidlá podržíš ešte asi 2 sekundy. Potom klasickým stlačením tlačidla menu vstúpiš do menu a druhým zatlačením tlačidla vstúpiš do servisného menu. Teraz sa tu namna asi niekto naserie ale nech. Sak nakoniec taskí profíci maú servisfórum!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#6 Příspěvek od kutilmil »

Inac zabudol som ze ked to vyresetujes automaticky sa ti tam nastaví heslo 0000

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#7 Příspěvek od fero7 »

A teraz uz iba chyba, aby si isiel na pokec a napisal podrobny obrazkovy navod ako nabit zbran, odistit, potiahnut kohutik.
Naozaj nie si opravar a nerozumies tomu.
Pretoze si uz predstavujem hlupe odpovede, tak Ta predbehnem.
Ak ma chybu niekde inde, teraz vstupi do SM a rozhasi tam co sa da.
Zakonite to skonci v servise. V servise budu tiez z toho mierne vedla. Nieco ako: Vymenis vertikal a nejde farba (netusis ze nejaky blbec sa vrtal v SM a nastavil NTSC), alebo vymenis VNT a mas vsetky rozmery male (potom posles VNT na reklamaciu). Preto to daju zakaznikovi na zaver patricne pocitit.
To chces? Lebo to si prave urobil!
Potom bude zakaznik nadavat na drahe servisy (Tvojim pricinenim). To si chcel?
Alebo telka skonci na SD. To si chcel?
Ak mu to ini nenapisali, vedia preco.
Ver mi (viem ze neuveris).

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#8 Příspěvek od Maskot »

kutilmil píše:.... Teraz sa tu namna asi niekto naserie ale nech. Sak nakoniec taskí profíci maú servisfórum!
Alespon po sobe precti co a jak pises,pokud budes takhle pokracovat dal,brzy Tve rady nikdo nevyuzije,protoze stejne nebude vedet co tim basnik chtel rici.Jeste jsi pozapomel poradit vymenu elytu.Fero ma pravdu,casem to zjistis sam.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#9 Příspěvek od Pesko »

Ja by som to zasa až tak dramaticky nevidel ako to tu popisuje fero7.
Servisné menu TV OVP je priehľadné a preto vyhľadať v ňom položku RESET a potvrdiť ju dokáže aj priemerne vycvičená opica.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

Pesko píše:Ja by som to zasa až tak dramaticky nevidel ako to tu popisuje fero7.
Servisné menu TV OVP je priehľadné a preto vyhľadať v ňom položku RESET a potvrdiť ju dokáže aj priemerne vycvičená opica.
Že je kutilmil "vůl jak lampa", co si budem povídat. Kolikrát se tu psalo, že když už mu chce "doporučit", jak si má tu svou telku rozd*bat, tak mu to měl poslat přes SZ - SM se nezveřejňuje :!: :roll:

Přestože je přehledné, třeba jen nechtěně změní K.V. a je v (_._) - pak se bude divit :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#11 Příspěvek od fero7 »

Pesko píše:Ja by som to zasa až tak dramaticky nevidel ako to tu popisuje fero7.
Servisné menu TV OVP je priehľadné a preto vyhľadať v ňom položku RESET a potvrdiť ju dokáže aj priemerne vycvičená opica.
Si si isty?
Lebo ja som este nevidel zablokovane vsetky programy!
A z povodneho prispevku nie je zjavne kde je problem.
Co tam ma?
Zrnenie?
Bielu (mliecnu) obrazovku?
Ciernu obrazovku?
Nic?
To zablokovanie je iba jeho domnienka.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#12 Příspěvek od fero7 »

kokun píše:Přestože je přehledné, třeba jen nechtěně změní K.V. a je v (_._) - pak se bude divit :roll:
Tiez velmi dobre.
Na to som pozabudol.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

QlimaxXx píše: Telka bola dlho nepouzivama a ked som ju pred tyzdnom vytiahol z pivnice tak ani jeden kanal nieje otvoreny vsetky su zablokovane a heslo mi nefunguje
Když byla ve sklepě(pivnici),mohlo na ni zapůsobit vlhko a tím pádem tam může být úplně jiná závada,něž si majitel myslí.Čili plně souhlasím s názory "fero7","kokun" a také "Maskot".
Každopádně by měl zadavatel dotazu upřesnit,jak se TVP chová.

Uživatelský avatar
QlimaxXx
Příspěvky: 21
Registrován: 18 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od QlimaxXx »

čo vy ste ma nepochopili abo čo ? jasne som napisal že vsetky programy sa mi zablokovali to znamena že čierna obrazovka a pod čislom kanalu červeny klučik každy tu len že to dodrbe celu telku howno !! dakujem ti kutilmil za radu ako sa do toho menu dostat dostal som sa tam resetol som telku a už beži ako ma len ju treba spravne nastavit jaky problem panebože....

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#15 Příspěvek od kutilmil »

No posrite sa za
1. preco by sa nemohlo zverejnit servisne menu?
2. ak si ju dodrbe bud rád, budes mat kseft
3. nedodrbe ju to sa neboj tam totis nieje nic dodrbatelne tak, aby po resete telka nenabehla!
4. ak si ju dodrbe je to jeho problem.

A vysvetli mi preco by nemal vediet ako sa lezie do servis menu sak to je jeho vec ktoru kupil aj so servismenu. Ja len viem ze najlepsie sa opravuje tak ze stlacim reset pripadne dokorigujem obraz. To ozaj vie aj ta cvicena opica!! a nebambi sa zato zobrat 2000 pozdravujem vas!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“