Názor na plazmový hořák

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Názor na plazmový hořák

#1 Příspěvek od rezis »

Zdravím Vás všechny. Sem tam bych potřeboval něco upálit. Tedy v mém případě asi častěji než mnozí tady. Většinou se jedná o plechy, profily do tloušťky 10mm.
Na internetu jsem našel http://www.aukro.cz/item717863324_plazm ... 11250.html myslíte si že je to k něčemu? Má s tím někdo zkušenosti?
díky
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Přímou zkušenost ne, ale třeba na Discovery v nejrůznějších pořadech s tím "pižlají" kdeco - a velmi rychle... Hlavně se jedná o plechy, které to řeže rychlostí cca 5-10cm/s při tloušťce milimetr-dva jako prd...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Ono to v reálu funguje. Jenže stroje které jsem viděl v provozu stály poněkud jiné částky.
Spíše se bojím aby tento konkétní nebyl úplně k ničemu :cry:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

rezis píše:Na internetu jsem našel http://www.aukro.cz/item717863324_plazm ... 11250.html myslíte si že je to k něčemu? Má s tím někdo zkušenosti?díky
Přímo s tou na tom aukru sice ne, ale s plazmou celkem dost. Řezali jsme s tím podle šablon (ručně) tvary z plechu 6-8mm a na tu sílu už ta mašina musí dát alespoň 80-90A a víc, ne takový šidítko. Jinak to pořádně neprořezává, dusí se to a dělá okuje. Prostě je to opižlaný jako od páličky. Takže pokud chceš řezat takový věci, tak na to určitě nemá. Profi mašiny tlačí běžně 120A/40mm a víc. A s čistým řezem. Tohle má dát prý až 40A, a tak bych to viděl na 2-3mm plech že to možná stačí. Kdo ví jestli..

Killroy

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

To je to čeho se právě bojím. Nějaké okuje mi moc nevadí. Běžně pálím ručně autogenem. To že by to šlo pomalu taky nevadí. Jen aby to šlo.
Vyrobit doma by to asi nešlo :cry:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#6 Příspěvek od jardajar »

Je to super prodejce, takže ti to asi vrátí když se ti nebude něco líbit. :D

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Náhodu némá někdo nějaké schématko jak to vůbec funguje?
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“