Jednoduchý zesilovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Jednoduchý zesilovač

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Dobrý den

Získal jsem gramofon z elektromagnetickou přenoskou je vevnitř vestavěnej přednezislovač pro tu elektromagnetickou vložku, ovšem je bez zesilovače. Když to připojím k čemukoliv se zesilovačem např k respromu tak to hraje. Ale zesilovač žádný nemám, nejsem přes zesilovače, a nezajmám se zesiolvačema. Pro tento gramofon bych chtěl složit uplně ten nejjednodušší zesilovač bez ovládání tonové clony pouze z potenciometrem hlasitosti a nevím jesli tranzistorovej nebo elektronkovej, radši bych ten elektronkovej, protože sehnat nějákou hodnotu tranzistoru by bylo pro mě na rok a Eeektronek tu mám plno nýbrž jsem slyšel že lampový zesilovače hrají nejlépe a lamp mám dosti např PCL86 nebo ECL86 zase kde vzít anodový proudy? Je to složité, něco nejjednodušího sestavit? pošlete prosím nějáké jednoduché schémátko zapojení

Jirka

Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

#2 Příspěvek od mr_mocak »

Kup si stavebnici, to mas nejjednodussi..:)

http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... l&id=57166

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Asi nejjednodušší je pořád ještě zajít do Sběrného dvora, tam vyhledat kontejner s vysloužilými TV a trochu se v nich porejpat - modulů s MBA810DAS nebo TDA2030/A2030 najdeš určitě dost - a zapojení si najdeš tady na fóru. Trafo k takovým modulům stačí s napětím, které po usměrnění a filtraci dá nanejvýš 16V pro MBA810 nebo nejvýš 25V pro TDA2030. Kdybys chtěl něco "naozaj" kvaltnějšího, není problém pohledat tady po fóru schémat nejméně na lopatu-uhelku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Myslím že se doma válí nějaký modul s již známým MDA 810 vytrhal jsem ho někde z gramofonu. Má to i korekce.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

Nějaké reprobedničky k počítači za pár šprdlíků s výkonem 2kW PMPO taky asi budou stačit.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Když si na SD seženeš vyhozený lampový radio , tak v něm máš všechny komponety , trafa , elky a jen to šoupneš do bedýnky dle Tvého gusta .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

rezis píše:Myslím že se doma válí nějaký modul s již známým MDA 810 vytrhal jsem ho někde z gramofonu. Má to i korekce.
Tím jsem chtěl říct že za poštovné a balné je tvůj.
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“