LG DVD HT552 - nejde zvuk

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

LG DVD HT552 - nejde zvuk

#1 Příspěvek od drabek06 »

Dostal se mě do rukou DVD přehrávač LG HT552 s tim že nejde zvuk. Co jsem zkoušel tak ze scartu zvuk opravdu nejde. Zvuk nejde ani z 5.1 zesilovače co to má. V menu to má test na správný umístění repro a když ho pustim tak na výstupu zesiloavče je taky ticho, ani šum. Taky jsem zjistil že to vůbec nereaguje na tlačítka AUX, USB, FM, kterejma se volí externí vstup zvuku a obazu z konektorů, USB vstup a radio. Jinak vše ostatní funguje dobře. Podle mě se tomu hrábnul firmware . . . Co si o tom myslíte ?

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#2 Příspěvek od Hanizek »

A zkoušel jsi změřit, kde se zvuk "ztrácí"?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Meřil jsem jen napětí zdroje a to sedí až na napětí koncáků kde má bejt 35V a je tam 31V, ale to i tak nemůže ovlivnit výstup na scartu. Nějak mě vrtaj hlavou ty nefunkční tlačítka . . . :?

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PvvS »

Mam podobnej problem u jinych kin a az na vyjimky je to vzdycky nastrelena eeprom .

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Viem že je to už staršie vlákno,ale dnes mi doniesli na opravu presne ten isty typ domáceho kina a s tou istou závadou,že nešiel zvuk a nereagoval na tlačítka USB,RÁDIO.Po stiahnutí servisného manuálu som sa pozrel na zápisi eeprom a tri zápisi v hex boli prepísané,tak som ich prepísal podľa manuálu a všetko nabehlo.Je potrebné meniť eeprom,alebo to nechať tak?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#6 Příspěvek od mirosne »

Radšej vymeň.Je zaujímavé,ako došlo k prepisu. :upset:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od cabernet »

KUBO píše:Viem že je to už staršie vlákno,ale dnes mi doniesli na opravu presne ten isty typ domáceho kina a s tou istou závadou,že nešiel zvuk a nereagoval na tlačítka USB,RÁDIO.Po stiahnutí servisného manuálu som sa pozrel na zápisi eeprom a tri zápisi v hex boli prepísané,tak som ich prepísal podľa manuálu a všetko nabehlo.Je potrebné meniť eeprom,alebo to nechať tak?
Mam na opravu to toto zariadenie s rovnakou zavadou. Neviem, ci mam spravny SM, ale mne tie hex hodnoty sedeli s tabulkou. Mohol by si sem prosim zadat link, kde by som si stiahol spravny manual, podla ktoreho by som odstranil zavadu?

Dakujem.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od cabernet »

Mam ten isty manual. Kontroloval som konfiguraciu pamate. Koresponduje to s udajmi v SM.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “