propojení notebooku a PC pomocí portu Com1

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

propojení notebooku a PC pomocí portu Com1

#1 Příspěvek od 555 »

Jaký kabel se prosím používá na propojení PC a notebooku pomocí portu COM1??.Mám kabel RS232 se kříženýmy piny 2a3 a 5 - 5 zapojen proti sobě.ten asi na tento účel nestačí že?.

A ještě by mě zajímalo jaký je na to potřeba software anebo stačí ta funkce co je ve Windows ,,Přímé propojení kabelem"?

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kony2807 »

Kabel se používá překvapivě křížený a ten co máš stačí , pokud nepoužiješ HW řízení toku dat .
Program - hyperterminal (je součástí každých widlí ) nebo jeho obdobu , ale nepočítej s tím, že to bude něco víc jak přenos menších souborů .
Na obou počítačích nastavit stejnou rychlost , jinka bude chodit sypaný čaj .
Celkem by mě zajímalo k čemu takového propojení v dnešní době velmi rozšířeného Ethernetu ? Notebook bude už asi starší ročník , co ?

(příklad nastavení : 192000,N,8,1 - rychlost 192kbps , bezparitní , 8 bit , jeden stop bit)

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od 555 »

kony2807 píše:Kabel se používá překvapivě křížený a ten co máš stačí , pokud nepoužiješ HW řízení toku dat .
Program - hyperterminal (je součástí každých widlí ) nebo jeho obdobu , ale nepočítej s tím, že to bude něco víc jak přenos menších souborů .
Na obou počítačích nastavit stejnou rychlost , jinka bude chodit sypaný čaj .
Celkem by mě zajímalo k čemu takového propojení v dnešní době velmi rozšířeného Ethernetu ? Notebook bude už asi starší ročník , co ?

(příklad nastavení : 192000,N,8,1 - rychlost 192kbps , bezparitní , 8 bit , jeden stop bit)
díky :wink: je to Pentium I (133MHz) ale nema v sobě právě ani FDD ani LAN.Pouze IRDA ,ale to zas nemám u PC.

Uživatelský avatar
Haty
Příspěvky: 86
Registrován: 04 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava (u Liberce)

#4 Příspěvek od Haty »

A má to paralelní port?
Tím jsem vyřešil spojení se světem na stařičkém AcerNote přes program
WinComander. Dají se tím spojit jakýkoli Win.
Rychlost přenosu je okolo 50 kB/s.
Haty
Přílohy
Line kabel.jpg
(59.14 KiB) Staženo 169 x

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od 555 »

Haty píše:A má to paralelní port?
Tím jsem vyřešil spojení se světem na stařičkém AcerNote přes program
WinComander. Dají se tím spojit jakýkoli Win.
Rychlost přenosu je okolo 50 kB/s.
Haty

Děkuji všem.Přes ten COm sem to nemohl rozchodit.Ale přes ten LPT jo?jen ještě jedna otázka..Jak je u některých těch pinů napsáno NC,tak to znamená že není zapojen že?Děkuju mnohokrát :wink:

Uživatelský avatar
Haty
Příspěvky: 86
Registrován: 04 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava (u Liberce)

#6 Příspěvek od Haty »

NC = nezapojen (No Contakt)

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od 555 »

Haty píše:NC = nezapojen (No Contakt)
děkuji. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Teorie“