osciloskop EO174A

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

osciloskop EO174A

#1 Příspěvek od 555 »

dobrý den,mám tento problém s tímto oscíkem.Jeden ten samý mám funkční.Dostal jsem druhý zadarmo ten stejný akorát,že ten druhý po zapnutí nedělá vůbec nic.zkontroloval jsem všechny pojistky,Zkoušel jsem i napájet ho 12V ane 230V ale stále se na obrazovce nic neukazuje.neví někdo na co se mám u oscíku zaměřit?řekl bych že asi určitě zdrojem,ale radši se ptám zkušenějších...

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#2 Příspěvek od honza_jan »

Pokud nemáš dokumentaci, tak si ji stáhni třeba tady: http://www.raupenhaus.de/down/getdown.p ... 74A-SP.zip No a nezbude ti nic jiného, než proběhnout měřící body a zkontrolovat napětí. Pozor ale na invertoru, tam je poněkud vyšší napětí 1,2 kV a 350 V pro napájení obvodů obrazovky a mohl bys se rozsvítit místo obrazovky ty :( , nebo můžeš odkouřit měřák, pokud nemáš VN sondu. Přístroj to je celkem jednoduchý, tak by neměl být až takový problém s vyhledáním závady.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od 555 »

děkuju moc :wink: .zkusim to.a VN sondu mám.mě je právě ho líto.Mohl by dobře šlapat

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“