úprava osciloskopu

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

úprava osciloskopu

#1 Příspěvek od 555 »

zdravím všechny.Říkám předem že to nechci zkoušet,ale zajímá mě to jako teoretická úvaha.

Dá se předělat osciloskop který od výroby je určen k měření AC proudu,tak aby měřil i stejnosměrný proud?podle mě to přece musí nějak jít.
Jen mě to zajímá. :roll: Zajímají mě vaše názory,jestli ano nebo ne a proč.předem díky.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od mtajovsky »

Záleží to na konkrétním zapojení. S největší pravděpodobností byste musel minimálně překonstruovat vertikální zesilovač. Pokud je originál jen pro měření střídavého napětí (proudu), tak v něm budou i střídavé vazby mezi jednotlivými stupni, popřípadě i na vstupu. Vyrobit stabilní zesilovač se stejnosměrnými vazbami je o dost složitější a téměř jistě to nepůjde nějakými jednoduchými úpravami původního zapojení.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#3 Příspěvek od Maskot »

Do jiste miry a s ohledem na konkretni potrebu by to slo resit prevodnikem U/f.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

Maskot píše:Do jiste miry a s ohledem na konkretni potrebu by to slo resit prevodnikem U/f.
Aha a jak to vypadá?a o co se vlastně jedná?ja jsem tohle právě ještě nikdy neslyšel.

Jinak děkuji oboum za odpověd.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od 555 »


Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#6 Příspěvek od Maskot »

To je sice hezke,ale uplne obracene,to co jsi nasel jsou prevodniky kmitoctu na napeti.Pro to cos psal potrebujes funkci obracenou,ss napetim menit kmitocet.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od 555 »

Maskot píše:To je sice hezke,ale uplne obracene,to co jsi nasel jsou prevodniky kmitoctu na napeti.Pro to cos psal potrebujes funkci obracenou,ss napetim menit kmitocet.
aha :oops: .

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#8 Příspěvek od Maskot »

Spis bys mel ale prehodnotit sve pozadavky.Osciloskop co mas je jednoduche zarizeni primarne urcene k necemu jinemu nez po nem vyzadujes.Jiste by stacilo ss uroven merene veliciny vyhodnotit treba multimetrem.Pokud o nestaci poohledni se po osciloskopu malicko jinem,ovsem uz bude asi v malicko odlisne cenove hladine.

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

U/F je tady http://home.zcu.cz/~ronesova/index.php? ... es/aes_muf

Co to máš za osciloskop, že neumí mìøit ss napìtí? 8O

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od 555 »

Anonym píše:U/F je tady http://home.zcu.cz/~ronesova/index.php? ... es/aes_muf

Co to máš za osciloskop, že neumí měřit ss napětí? 8O
děkuji moc.podařilo se mi koupit tento osciloskop Tesla BM 556 za 1500kč.

A jinak mám dva osciloskopy EO174A.Jeden funkční a druhý nefunkční.Oba jsem dostal za 200kc.

A právě na tento jsem se zde zeptal zda by šel nějak ,,překopat" aby uměl měřit i ss složky .Je to jen teoretická úvaha

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

EO174A neumí mìøit ss signál? A proè má na vstupu pøepínaè AC/DC?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#12 Příspěvek od 555 »

Anonym píše:EO174A neumí měřit ss signál? A proč má na vstupu přepínač AC/DC?

Aha tak ted sam nevim co na to rict :oops: Tenhle oscik to fakt umi?

jsou to ty přepínače co jsem vyznačil na obrázku?já sice návod už pobdrobný návod díky uživatlei kondik 2 mám,ale musím ho přeložit do ČJ. :oops:
Přílohy
Bez názvu.JPG
(54.26 KiB) Staženo 144 x

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

Já ten osciloskop neznám, ale ve schématu je na vstupu oddìlovací kondenzátor a k nìmu paralelnì spínaè. Podle tohodle obrázku to bude nejspíš ten spínaè s symbolem kondenzátoru hned vedle vstupního BNC konektoru.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od 555 »

Anonym píše:Já ten osciloskop neznám, ale ve schématu je na vstupu oddělovací kondenzátor a k němu paralelně spínač. Podle tohodle obrázku to bude nejspíš ten spínač s symbolem kondenzátoru hned vedle vstupního BNC konektoru.
Aha.tak to děkuju ja myslel že neumí měřit DC.tak super.Jsou tam dva přepínače se symbolem kondenzátoru.jeden je u vstupu X a druhý u vstupu Y.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“