Ardo SE 810

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

Ardo SE 810

#1 Příspěvek od tatramacek »

Zdravím pánové - nenašel by se tu někde servisní manuál k úzké automatické pračce ARDO SE 810. Potřeboval bych znát čísla ložisek a rozměry gufera. Děkuji. Honza xD

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#2 Příspěvek od tatramacek »

Takže buben mám rozebraný a ložiska z guferem mi zašlou poštou-ale měl bych otázku - jak vytlouci z uložení vnější kroužek ložiska - byly toálně na sračku rozsypané a tak tam ty kroužkys zůstaly - nenašel by se někdo kdo by mi poradil. Díks

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od cackler »

ložiska se při tehle rozměrech většinou lisujou, takže ven zase jen silou. Nejjednodušší co může pomoct je ohřívání nebo chlazení.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#4 Příspěvek od tatramacek »

poraď mi jak postupovat - já tam mám jen ty vnější kroužky a nic víc a je to orezlé - ty kuličky a ostatek je mimo... Byly rozsypány :(

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od cackler »

jsem strojař, takže radim jen jak se to běžně dělá, ale jak to vypadá v tý pračce nemam vůbec tušení, takže nevim jaký máš možnosti, ale pokud tam máš jen vnější kroužek, tak máš možnost buď kroužek ochladit, což se dělá v domácích podmínkách hůř nebo ohřát náboj v kterym je ten kroužek, ale to nevim jestli v tý pračce jde. Nebo to prostě kladivem a nějakym vhodnym nástrojem postupně vyklepej ven.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

To ochlazení zbylého kroužku můžeš zkusit tímhle http://www.gme.cz/cz/index.php?product=749-051 Ochladí to až na -50°C a když budeš dost rychlej, tak ten kroužek po lehkém poklepu vypadne sám.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#7 Příspěvek od tatramacek »

to vypadá na super věc ten sprej ale problém bude v tom,že je tam rez. Mám od strejdy půjčený stahovák na ložiska - nešlo by to jím nějak vytlačit ven... Ale zase nemám střed na to abych to vytlačil těmi packami toho stahováku

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#8 Příspěvek od adept »

Já do toho kroužku navařím silnějsí podložku ,podložím uložení a vybouchám. :)

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#9 Příspěvek od tatramacek »

velice mne zaujal ten sprej - zkusím jej objednat a uvidíme. Každopádně pokud by to vyšlo tak by to bylo super

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“