Eagle - automackické rozmístìní souèástek

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
bulldock

Eagle - automackické rozmístìní souèástek

#1 Příspěvek od bulldock »

Z hodnì zdrojù jsem se dozvìdìl, že eagle umí nejenom urèit trasy spojù pomocí autorouteru, ale i to, že autorouter umí souèástky i rozmístit, což mi pøijde jako kravina, takovou funkci jsem tam nikde nevidìl, ale to je možná tou freeware licencí. Existuje nìjaký modul nebo nìco co umí pracovat v/pro eagle, pomocí èehož bych mohl automaticky rozmístit souèástky?

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od eljaro »

možné to asi je v zhled k existenci obrysu desky - lze předpokládat auto vložení součástek do těchto obrysů ! Pak tedy je asi třea vytyčit požadovaný obrys desky ! osobně dle manuálu - českého překladu hned obrys mažu a tudíž jsem to nikdy neskoušel - a popravdě potřebuji zpravidla určitou kombinaci těch dílů na desce a to přeci nemohu definovat automatu a pak také volím podle umístění i pouzdra součástek !

tento pokus auto návrho je leda jako zoufalství ?!

samozřejmě každý to dělá po svém

PS omluvte pravopis dík

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od echinus »

Ještě chvíli se na internetu budou rozvíjet fámy a elektrotechniků již nebude třeba. SW navrhne obvod, navrhne a vyrobí plošňák, následně jej oživí a proměří vlastnosti, pak bude výtvor sám užívat, na konec i recyklovat.

A my? My se budeme moct jít bodnout.

Jinač eagle "nasype" součástky na desku jen tak aby tam byly. Zpravidla stejná pouzdra v řadě podle číslování a od nejmenších pouzder z hora po největší dole (+ vyjímky aby se všechny pouzdravlezly do geometrického obrazce - obdelník, čtverec). Tolik co jsem zatím vypozoroval při mých tvorbách.
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

echinus píše:Ještě chvíli se na internetu budou rozvíjet fámy .....
Pro Eagle jsou to možná fámy, ale třeba DipTrace to ovládá podle algoritmu nejkratších spojů. Samozřejmě musí být definován obrys desky a je možné ručně umístit a zamknout zvolené součástky. Potom je tu autorouter TopoR ( www.toporouter.com ), který dokáže součástky sám posouvat v průběhu routování, jak se to právě hodí. Inu, pokrok nezastavíš. :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdysi jsem dělal v Sanopsu, ten to už tehdy uměl, rozmístil součástky tak, aby byl co nejkratší pavouk a klidně to přehazoval celou noc. Nicméně ten výsledek se musel ručně upravit, byla to docela divočina...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Proč by nemohl existovat expertní systém, který bude obsahovat znalostní databázi se všemi parametry které jsou pro rozmístění důležité a pak se podle nich rozhodovat.
Akorát kdo to zaplatí. Těžko to bude sw pro střední školy v hodnotě půl životního minima.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Na doma takovej soft asi nebude, ale treba navrh slozitejsich desek, treba MB do PC, si moc kompletne rucne nedovedu predstavit. Rucne zvolim umisteni par soucastek, konektoru a zbytek necham na softu.

bulldock

#8 Příspěvek od bulldock »

No rozmístìní souèástek na desku ruènì je urèitì nejlepší pokud ovšem na desku 8x10cm(omezeno eagle freewarem) nemusím narvat ohromné množství souèástek a vhodnì je rozmístit, což se mi zatím po nìkolikahodinovém snažení nepovedlo, proto by se hodil nìjaká dobrý algoritmus rozmístìní. Jen pro pøedstavu: je tam tak moc souèástek, že nìkteré musím nacpat do patic integrovaným obvodùm, aby se tam vùbec vešly.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

"Tak moc součástek" je kolik ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

bulldock

#10 Příspěvek od bulldock »

7805 v to220, mega16,max232,uln2803a,ts555,cny17,22x 3pinový konektor, 32x odpor, 5xmosfet v to220 pouzdøe, 5xbipolár 2n3904, asi 20 kondenzátorù, 8 led diod+nìjaké usmìròovací diody. No málo to rozhodnì není.

Dokonce bych ani snad neváhal cracknout eagle(po tom co jsem vidìl kolik chtìj) abych mìl vìtší desku, když už to takhle hloupì omezují, ale bohužel používám linux a tam žádný crack nefunguje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Ked nechces platit, tak pouzi nieco ine, kde nie je taketo obmedzenie :roll:

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Bernard »

Kdybys tedy chtěl, můžeš si stáhnout DipTrace free do 250 pinů. Potom můžeš požádat o non-profit licenci do 500 pinů s odůvodněním, že budeš ověřovat topologický autorouter TopoR - to je taky zadarmo, a mohlo by ti to stačit. A běhá to pod Wine v Linuxu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já teď (mimo jiné) dělám DPS 11x15cm, asi 300 součástek/bloků, prototypová jednovrstvá, asi 20 drátových propojek, půlka součástek v SMT. V klasice bych se tam taky nevlezl, takhle je tam ještě hromada místa... Chce to cvik.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

ZdenekHQ píše:Já teď (mimo jiné) dělám DPS 11x15cm, asi 300 součástek/bloků, prototypová jednovrstvá, asi 20 drátových propojek, půlka součástek v SMT. V klasice bych se tam taky nevlezl, takhle je tam ještě hromada místa... Chce to cvik.
Jen tak pro informaci, jak dlouho Ti zabere navrh takovyto desky?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Většinou tak dva dny, ale stejně se pak osadí jeden kus a následují opravy a úpravy, takže se s tím při prvním návrhu, slušně řečeno, nes**u. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Software“