Pomoc při propjení PC s TV

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Albeda
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2009, 02:00

Pomoc při propjení PC s TV

#1 Příspěvek od Albeda »

Zdravím,
chtěl bych propojit svůj počítač s TV, abych nemusel kupovat DVD přehrávač a potřeboval bych poradit, jak to udělat, protože se v tomto směru moc nevyznám, tak se obracím na Vás.

Které konektory mám:
Na grafice mám konektor "B" a na TV mám klasický žlutý video + L a R audio, ale taky tam mám S-VIDEO neboli konektor "A".
Obrázek.

Problémy:
Kabel bude muset být dlouhý 7.5 metrů, otátka je, zda to není moc velká vzdálenost ať už na video nebo audio ?
Kabel povede přes dvě zdi, tam mám vyvrtanou díru, ale zřejmě nebude na všechny kabely stačit, protože jsem tam akorát protáhl LAN kabel a nyní tam chci protáhnout kabel na video + audio (PC->TV) a ještě tam chci protáhnout kabel na anténu k TV, ale teoreticky by to neměl být problém tu díru rozšířit, otázka je. Je to potřeba?

Ještě jeden dotaz. Lze dát i vstup přes grafiku? Že bych nahrával TV programy do PC.

Předem děkuji za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#2 Příspěvek od Cust »

7.5 m by problém být neměl
to jestli tvá díra bude stačit na kabely netuším
konektror by měl být popsaný v datasheetu grafické karty, protikus by měl být také v balení u grafické karty, jaký typ karty máš?
nahrávat filmy z TV můžeš pokud to tvá karta umožňuje - dočteš se v datasheetu grafické karty

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Hlavní problém budeš mít se zemními smyčkami, ať už to propojíš jakýmkoli konektorem, protože sotva zajistíš napájení všech přístrojů z jedné zásuvky. Vyrovnávací proud anténní šňůrou můžeš potlačit tzv. izolátorem plášťových proudů, ale ten nejde použít ani pro videosignál ani pro audio.

Grafika musí dovolit nastavení TV normy CCIR (prokládané řádkování 50 půlsnímků/s a 625 řádků, kódování barvy PAL). Prověř, zda to umí, jinak bude veškerá práce s propojením k ničemu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Kdyz je grafika prodavana v CR, tak by mela PAL umet. Respektive jsem se jeste s zadnou kartou co by to neumela nesetkal. Zemni smycky se daji vyresit i docasnym odpojenim anteny. Kdyz jsem kdysi koukal na DVDcka pres TV, tak jsem to tak resil. Jinak se da ten oddelovak i ubastlit, staci dva kondiky. Mel jsem kabel 10m zn. Bandridge a bylo to uplne bez problemu.
K te karte by mela byt jeste kabelova redukce, ze ktere povede nejspis kompozitni video a S-video. Jestli muzes pouzij S-video, je kvalitnejsi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Hadam vsetky grafiky s TV vystupom maju aspon volbu PAL/NTSC. Ale cez dve steny je to dost blbe, to je fakt lepsie kupit DVD prehravac.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od kevin_mitnick »

V pohode. Muj kabel PC - TV ma 12 metru a 8 stinenych zil a bez problemu jede audio i video + pripojeni na SAT + grabovani obousmerne. Nemam kabel STA, jen parabolu s oddalenym bleskozvodem, takze parabola+konvertor jsou na potencialu PC a audio systemu...

Uživatelský avatar
Albeda
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Albeda »

Předně děkuji za Váš zájem mi pomoci ...

Typ grafické karty, kterou mám je: ATI 3870 Ultimate (http://graficke-karty.heureka.cz/sapphi ... ecifikace/).

Kde najdu ten datasheet?

Ano našel jsem k té grafice jakousi "krabičku", která se zapojí na ten konektor grafiky výše zmíněnej. Z té krabičky jsou čtyři vývody. modrý - Pb,AV , červený - Pr, zelený - Y, kulatý (konektor "a") - SVIDOUT. Z toho jsem pochopil, že vstup nebude možný. Takže zřejmě použiji SVIDOUT a v TV S-VIDEO?

EDIT:
Ty stěny jsou problém? Já myslel, že problém by mohl nastat jen se vzáleností.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Vstup to nema, zato to ma i vystup audia. Pouzij ten S-video vystup. Steny problem nejsou, jen to protahovani.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Steny samotne problem nie su, ale nevyzera to byt velmi pouzitelne chodit cez pol bytu, ked chces dat pauzu :D

Uživatelský avatar
Albeda
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2009, 02:00

#10 Příspěvek od Albeda »

Dobře, takže to S-video, ale jak to tedy protáhnout? Ten konetkro se mi moc letovat nechce, tak co kdybych ten kabel přeříznul někde v půlce, protáhl to stěnami a opět bych to sletoval? Nevím kolik to má žil, ale typuju čtyři. Otázka je jestli bych tím něco nenarušil?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

To uz je na Tobe jak to provedes, me se to protahovat nikde nechtelo, tak jsem to vzdycky natahl okolo sten pres dvere. Ale bylo to jen obcas, tak mi to stacilo.

Uživatelský avatar
Albeda
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2009, 02:00

#12 Příspěvek od Albeda »

To rnbw: No ono to zas tak daleko neni :lol: .
To forbidden: Ale když to teda přeříznu, znovu sletuji a omotám to izolačkou, bude to fungovat naprosto normálně jako normální kabel? Já se ptám kvůli nějakýmu stínění nebo jestli něco takového tam je.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

Stineni tam samozrejme je, v idealnim pripade na kazde zile zvlast. Musis to spajet alespon trochu peclive.

Uživatelský avatar
Albeda
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2009, 02:00

#14 Příspěvek od Albeda »

V tom letování nejsem taky nějakej mistr, ale představoval bych si to tak, že ty konce pocínuji, sletuji je k sobě, každou žilu omotám elektrikářskou páskou a nakonec ty žily omotám taky.
Bude to takhle stačit?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Jak máš připojený monitor a co má ta televize za vstupy? Monitor je přes D-SUB nebo DVI? Na obrázku jsou oba a jestli jedeš přes D-SUB, pak Ti zbývá to DVI. K němu bys měl dostat redukci na HDMI. Přes ní a příslušný kabel může běžet jak video tak i zvuk. Obraz bude neporovnatelně lepší než přes S-video o kompozitním videu nemluvě. Jen protáhnout ten kabel bude asi horší. :wink: Nebo zkus tu redukci na komponent video, jestli ovšem televize má ten vstup. To je v tomhle případě druhé nejkvalitnější propojení.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“