UV žiarivka

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

UV žiarivka

#1 Příspěvek od Jancis1 »

Skúšal niekto už takúto UV žiarivku http://danyk.wz.cz/lap2.html , http://www.schotter.sk/index.php?page=s ... &Itemid=26 použiť na osvit predlohy plošného spoja a akú skúsenosť ste s tým mali, či sa to vôbec hodí. Ja používam 300W halogénku a 17 min. osvit, ale chcel by som vyskúšať niečo účinnejšie. Dík

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

kup si raděj Hg výbojku a k tomu dej tlumivku, s Hgčkem tomuže trvat i 2-3 minuty podle výkonu
btw ten danykuv lapač vypadá 100% bezpečně :-D

Uživatelský avatar
Pawalo
Příspěvky: 87
Registrován: 06 říj 2005, 02:00
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Pawalo »

Zdravim,,

svítim tou 11W zařivkou z 20cm a za 45 minut je to osvícený (je to sice doba svitu jak hovado ale funguje to)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ten lapac hmyzu je fakt brutalny, co sa tyka bezpecnosti 8O.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Atlan »

11W na obrazku je uvedena 26W UV, taku aj pouzivam doba osvitu caa 11min zalezi od vrstvy laku a vzdialenosti u mna zaa 20cm. Ale myslim ze rozdiel medzi UV a obycajnou usporkov bude najvys 2min ale neskusal som.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Kdyby někdo na osvit potřeboval vysokotlaké výbojky, tak připomínám, že se na přání dělaly i ve skle bez luminoforu, právě pro osvit PS. Ty s luminoforem se původně používaly i v pouličních svítidlech. Byly v příkonech 125 a 250W a používaly se k nim odlišné tlumivky. A na exposici PS to musí být výbojky vysokotlaké, protože nízkotlaké zářivky mají jinou (kratší) vlnovou délku UV světla a nejspíš poškodí zrak.

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Skay »

No já na to mam torzo 400W Hg, je pravda, že to de do 3 minut. Určitě bych si jí koupil kdybych věděl kde. Strejka google mi s dotazem : Hg výbojka čirá vůbec neporadil :cry: Je možné to ještě dneska někde sehnat ?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

Skay píše:No já na to mam torzo 400W Hg, je pravda, že to de do 3 minut. Určitě bych si jí koupil kdybych věděl kde. Strejka google mi s dotazem : Hg výbojka čirá vůbec neporadil :cry: Je možné to ještě dneska někde sehnat ?
Měl bych nějaké nepoužité Hg výbojky 125W bez luminoforu. Ale nevím, v jaké hodnotě bych je měl prodat. Je mi jich líto a proto je opatruji 15 roků.

Uživatelský avatar
sqad
Příspěvky: 148
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od sqad »

Ak niekto zháňate Hg výbojky skúste sa informovať tu http://www.sventex.sk/ nemal by to byť u nich problém.

Čo sa týka osvitu DPS - ja používam 3 ks 8W trubíc (obyčajné - nie UV) dĺžky 28 cm vedľa seba, doba osvitu je od 10 - 15 min. zo vzdialenosti asi 5 cm, ide to skoro aj na A4 PS (max rozmer asi 21x25 cm), výsledky sú perfektné.
Výsledok logického predpokladu je niekedy nezmysel... bacha na to! :)

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Ragnol »

osvětluju pěti 8W zářivkama ze vzdálenosti přibližně 2,5cm a za 30 sekund je hotovo. Kdybych měl osvětlovat 45 min jako někdo , tak asi přestanu bastlit :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“