Aký kryštál je použitý v rádiobudíku FIAST

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durinov
Příspěvky: 50
Registrován: 31 črc 2009, 02:00

Aký kryštál je použitý v rádiobudíku FIAST

#1 Příspěvek od durinov »

Po výmene napájacieho transformátora 2krát 9V a elektrolitických kondenzátorov(220mF, 47mF na 16V)sa rádioprijímač oživil.Ale na zobrazovacom displey času sa rozkmitali hodnoty číslic.Dôkladným premeraním som zistila,chybu v neznámom kryštále(na ktorom je označenie D1,200 aspoň sa nazdávam).Skúškou náhodného kryštálu sa kmitanie stratilo,ale čas sa spomalil asi na polovicu(hodnota skúšobného kryštálu 0,015MHz).Pri návšteve elektropredajne mi poradili kryštál s hodinovým kmitočtom 0,032768MHz TC38).Tak sa chcem poradiť,či zainvestovať,alebo použiť iný.
Naposledy upravil(a) durinov dne 24 zář 2009, 23:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

V hodinach je skoro vzdy 32768Hz. A kedze s polovicnym ti to islo polovicnou rychlostou, tak je to jasne.

Uživatelský avatar
durinov
Příspěvky: 50
Registrován: 31 črc 2009, 02:00

#3 Příspěvek od durinov »

rnbw píše:V hodinach je skoro vzdy 32768Hz. A kedze s polovicnym ti to islo polovicnou rychlostou, tak je to jasne.
Ďakujem za reakciu,veď ide o zanedbatelnú sumu,ale chcela som si byť na istom.

Uživatelský avatar
durinov
Příspěvky: 50
Registrován: 31 črc 2009, 02:00

#4 Příspěvek od durinov »

Tak som si zakúpila ten 0,032768MHz TC38 kryštal a zapojila.Hodiny sa pustili a plynú s takmer úplnou presnosťou.Týmto sa chcem poďakovať za uistenie a informovať,Vás ako to dopadlo.Pozdravujem,Vás všetkých a veľa úspechov pri zdolávaní rôznych prekážok.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“