Blikajici webove tlacitko "VSTUPTE"

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Blikajici webove tlacitko "VSTUPTE"

#1 Příspěvek od jave »

Prosím poradte v cem vyrobit tlacitko viz vyse. GIFanimator, nebo je neco efektivnejsiho?? Moc diky
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#2 Příspěvek od honza_jan »

Takovýhle tlačítka jdou udělat v opovrhovaném Gimpu, který má na to i zabudovanou funkci:
Přílohy
vstupte1.gif
(5.12 KiB) Staženo 78 x
vstupte3.gif
(5.42 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Když ti vyhovuje GIF Animator tak ho klidně použij. Nebo jiný sw na GIFy.
Textově se dá blikání docílit taky, když použiješ CSS styly a zvolíš Decoration: blinking, ale nefunguje to ve všech prohlížečích (Opera ano, MS IE určitě ne).
Ale tyhle blikací efekty jsou už pár let na ústupu, považuje se to za něco jako blikací ťamanské "hifi" věže z tržnice... :twisted: vybraný webový design jde jinudy.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#4 Příspěvek od jave »

honza_jan píše:Takovýhle tlačítka jdou udělat v opovrhovaném Gimpu, který má na to i zabudovanou funkci:
Gimp mi nevadi. Nemas nejaky link na navod na tlacitka v gimpu. Jinak diky moc vsem za reakce.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jirka »

*****

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#6 Příspěvek od honza_jan »

Link žádný nemám. Je to u verze 2.6.6 přímo v menu: soubor-create-tlačítko-hranaté, nebo oblé. Vygeneruje ti to po nastavení voleb 3 obrázky, které ovládáš pomocí nějakého js, nebo si vygeneruješ ještě jednu sadu tlačítek s jinou volbou barev. Vybereš si z každé sady tlačítko, které se ti líbí a založíš nový soubor *.gif, do nějž nakopíruješ obě tlačítka jako vrstvy a vyexportuješ jako animaci. Zadáš akorát časování snímků, aby to bylo koukatelné.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#7 Příspěvek od jave »

honza_jan píše:Link žádný nemám. Je to u verze 2.6.6 přímo v menu: soubor-create-tlačítko-hranaté, nebo oblé. Vygeneruje ti to po nastavení voleb 3 obrázky, které ovládáš pomocí nějakého js, nebo si vygeneruješ ještě jednu sadu tlačítek s jinou volbou barev. Vybereš si z každé sady tlačítko, které se ti líbí a založíš nový soubor *.gif, do nějž nakopíruješ obě tlačítka jako vrstvy a vyexportuješ jako animaci. Zadáš akorát časování snímků, aby to bylo koukatelné.
Super, takovato napoveda mi bohate vyhovuje. Moc dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#8 Příspěvek od Maskot »

Najdi si stranky tusim se jmenuji Jak psat web,tam najdes spoustu veci.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Jestli nutně potřebuješ to blikání obrázku, tak jedině gif s animací, ale není to moc dobré. Má to dnes stejný vliv jako tmavě červené písmo na černém podkladu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Zmysel tlacidla "vstupte" mi unika. Ked idem na nejaky web, tak tam chcem vstupit a nie pozerat na nejaku uvodnu stranku, ktora je o nicom.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#11 Příspěvek od jave »

rnbw píše:Zmysel tlacidla "vstupte" mi unika. Ked idem na nejaky web, tak tam chcem vstupit a nie pozerat na nejaku uvodnu stranku, ktora je o nicom.
Uvodni index bude velmi jednoduchy se zakladnimi informacemi. Cili vetsina lidi prohledne stejne jen ten index, pokud bude chtit vedet vice klikne na vstupte. Pred tim mel kamos prekombinovany web a vetsinu lidi zajimal jen telefon a adresa, proto ten index. Snad jsem to napsal srozumitelne.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Řekl bych, že je to srozumitelné, ale nesmyslné zároveň. Tlačitko "Vstupte" má pouze jediný logický smysl a to když chceš ze stránky s reklamou zdarma hostingem skočit na své stránky umístěné na jiném místě a nesmíš podle podmímek hostingu použivat automatické přesměrování.
Ve všech jiných případech je lepší používat jiný název, např. "Pokračování" atd. Jinak mi to připadá jako řidiči, co zabočí naráz doprava nebo doleva a pak teprve začnou blikat, aby ten za nima pochopil, co udělali. :wink:

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#13 Příspěvek od jave »

p32 píše:Řekl bych, že je to srozumitelné, ale nesmyslné zároveň. Tlačitko "Vstupte" má pouze jediný logický smysl a to když chceš ze stránky s reklamou zdarma hostingem skočit na své stránky umístěné na jiném místě a nesmíš podle podmímek hostingu použivat automatické přesměrování.
Ve všech jiných případech je lepší používat jiný název, např. "Pokračování" atd. Jinak mi to připadá jako řidiči, co zabočí naráz doprava nebo doleva a pak teprve začnou blikat, aby ten za nima pochopil, co udělali. :wink:
Ano souhlas. Ale nez pokracovani, tam asi napisi podrobnejsi informace nebo tak nejak. No zatim je to ve stadiu zrodu
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

už nic, nejde mi obrázek

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“