Magická www stránka?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Magická www stránka?

#1 Příspěvek od Crifodo »

Čím si mám vysvětlit, když mi po načtení www.seznam.cz začnou systémové hodiny zpožďovat? (W98, IE). Nějaký všivý spyware? Spybot nic nenašel.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od cackler »

to by mě zajímalo jakým způsobem jsi přišel na to, že zrovna při načtení seznamu se hodiny zpoždují :-D nebo je to tak výrazný, že přesně ve chvíly načtení najednou minuta trvá 5 minut? :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

za pár desítek vteřin po načtení je rozdíl asi 40%, některá vteřina úplně zamrzne (paletka Datum a čas vpravo na liště a analogový obrázek s vteřinovkou).

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Tøeba ten skvìlý obsah seznamu (hromada reklam ve flashi) spolu s IE zpùsobí, že ta šunka, na které to provozuješ, nestíhá updatovat èas. (Nebo taky jsem nìkde èetla, že mnoho bulváru pohromadì zakøivuje èasoprostor :wink: )
Hodiny v RTC to taky nìjak ovlivòuje? Pokud ne a nepoužíváš ten poèítaè na øízení hodinek, tak radši pomož dejmkovi s PWM :twisted:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Skus Operu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Zkusím přeinstalovat, ono to z mirroru vychází 4x časově výhodnější než to prolézat antipamem...
Operu tu mám paralelně ale na některé věci mi připadá natvrdlá a nezvykl jsem si na ni.

Anonyme, nemáš li co říct k tématu, zdrž se jalovostí a zapal si svíčku za plzeňské vysoké školství a klepej ten svůj plevel někde jinde... díky.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

Crifodo píše:Anonyme, nemáš li co øíct k tématu, zdrž se jalovostí a zapal si svíèku za plzeòské vysoké školství a klepej ten svùj plevel nìkde jinde... díky.
K tématu tam toho byla víc než polovina, ale když tì baví instalovat, tak si instaluj.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od MirrA1 »

Souhlasím s anonimem - nechápu co proti němu máš. Může to být skutečně tím, že to provozuješ na šunce která nestíhá ty flashové reklamy.

Já mám problémy s prohlížečem - občas mi při zobrazení věcí ve flashy vytíží procesor že mi nejde ani vypnout NUMlock... Takže klidně by to mohlo způsobit zpomalení hodin.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Vydezinfikováno, zatím to běží.

na portálu Seznam.cz ani na email.seznam.cz žádné flash reklamy nejsou, tím méně bulvár, to si někdo možná plete s novinky.cz.

Ale i tak je pravda, že spolu se seznam.cz se otvírá spousta mně nepotřebného balastu který dělá v PC bůhvíco.
Na čtení výblitků o zakřiveném časoprostoru je i stará šunka až moc dobrá, rychlý PC jen na práci :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já nevím, mě se všechny flashe v FF zobrazují tak, jak na obrázku vpravo a nic nezdržuje. Kde udělali soudruzi v IE chybu ?... :D
Přílohy
flash.jpg
(55.39 KiB) Staženo 47 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#11 Příspěvek od mikollar »

to je problem flashu (trocha aj IE), zatial sa vsetko pocita v CPU ale konecne uz ma vyjst Flash ktory bude hardverovo akcelerovany cez GPU
Mne staci otovrit stranku so zopar flasm reklamamy a moja sunocka 1.8 celeron ide na 100% vo vsetkych prehliadacoch

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Si myslím, že stačí ty flash blbosti zakázat a stejně o nic nepřijdeme.¨

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

Vùbec ten Flash neinstaluju, když mi poprvé naskoèí v Opeøe okno, že prvek vyžaduje zásuvný modul Flash, tak zaškrtnu už neotravovat a zamítnu to a je klid.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jirka »

Flash dokáže pěkně zadřít starší počítače. A protože se flash používá vesměs jen na otravování uživatele, tak to v Opeře jde krásně vyřešit kliknutím na stránce pravým tlačítkem, volba Blokovat obsah a klik na něj myší. (případně za držení Shift) A jakej byl...

http://help.opera.com/Windows/9.02/cs/contentblock.html
(adresy blokovaných prvků jsou pak Documents and set... /... /... / Opera / urlfilter.ini )

Jinak stačí i ten urlfilter.ini si od někoho, kdo to používá dlouho, jen zkopírovat a máš vyřešený i reklamy.
*****

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

po přeinstalování systému jsem nedal stáhnout nové ovladače Adobe flash playeru takže se animace nespouštějí.
Souhlas že flash se používá převážně na otravování uživatele, ovšem PRÁVĚ PROTO je flashe posledních pár let plnej internet, z čehož vyvozuju že dorostla zřejmě nová generace frikulínů (nebo spíš rovnou z.m.r.d.ů.) kteří mají otravování geneticky už nějak rovnou v krvi :twisted:
tam kde kdysi byla průzračná html stránka s pár odkazama na galerii jpg., musí být dneska pět animací, hlavní stránka musí dramaticky zahnědnout jak Karlín v sedm večer, pak se tam objeví rotující puntíky a pak milostivě dotyčný jpg... zabít. Používají to už i zmr.díci na ČT.
Co s webovýma stránkama, které jinou než flashovou navigaci nemají. Myslím že je jen otázka času, kdy se bez toho neobejde žádný eshop a weby státní správy atd.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“