Jak zprovoznit disk zaměnou pcb ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

Jak zprovoznit disk zaměnou pcb ?

#1 Příspěvek od txx »

co je třeba udělat :?:
dík ;-)

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od cackler »

třeba je sehnat naprosto stejnou pcb a i tak je malá šance, že to pojede.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

co myslíš tím pcb ?

http://cs.wikipedia.org/wiki/PCB :wink:

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#4 Příspěvek od MirrA1 »

p32 píše:co myslíš tím pcb ?

http://cs.wikipedia.org/wiki/PCB :wink:

Co asi :-) Printed Circuit Board.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »


p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

MirrA1 píše:
p32 píše:co myslíš tím pcb ?

http://cs.wikipedia.org/wiki/PCB :wink:

Co asi :-) Printed Circuit Board.
Ano, já vím. Jen jsem si nebyl jist, co tím opravdu myslí. V angličtině to chápu, ale na českém fóru mi to přijde tak nějak :wink:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Plo%C5%A1n%C3%BD_spoj
"Plošný spoj (také deska plošných spojů, zkráceně DPS, v angličtině PCB)"

Jinak k původnímu dotazu: pokud je jisté, že je problém jen v desce harddisku, tak sehnat stejnou z harddisku od stejného výrobce se stejnou velikostí a musíš to ještě porovnat s původní, protože na stejný harddisk od stejného výrobce může existovat klidně i 5 druhů desek.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Burajko »

Pojde ti to len chvilu a pouziva sa to len na zachranovanie dat.Inak sa to robi tak,za sa prehadzuje aj pamat ROM, tam ulozene koeficienty pre servo kontroler a atd,ktore su tam nahrane az po dynamickej kalibracii.Trafit sa mozes len velkou nahodou...Ten disk sa na serioznu pracu pouzit neda(rychlost,spolahlivost).
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#8 Příspěvek od Zmije »

Ta elektronika si hlavně udržuje tabulku mrtvých sektorů, některé vznikají už při výrobě a výrobce je tam nahrává, jiné se objevý za chodu, kalibrace polohy hlav je víceméně uložená přímo mezi daty na plotně, to nejde udělat slepým čtením konstant z flash pamětí.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#9 Příspěvek od Burajko »

Zmije píše:Ta elektronika si hlavně udržuje tabulku mrtvých sektorů, některé vznikají už při výrobě a výrobce je tam nahrává, jiné se objevý za chodu, kalibrace polohy hlav je víceméně uložená přímo mezi daty na plotně, to nejde udělat slepým čtením konstant z flash pamětí.
Ja som myslel konstanty regulatorov (dynamicke odozvy)...Po starte skoci na stopu servo dat tam sa zaznamenavaju aj vypadnute klastre mimo ineho .
A tak sa to robi v profi firmach co robia recovery dat... nieco som o tom cital
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
petezdara
Příspěvky: 52
Registrován: 04 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od petezdara »

Dělal jsem před dvěma měsíci,disk WesternDigital 120Gb, odešla mi elektronika,na aukru jsem za pár korun sehnal stejný,měl nějaké vadné sektory,prodejce byl velmi ochotný a poslal mi detailní fotky disku,takže jsem mohl oba porovnat,na jedné straně dps je jakési číslo revize či co to je,to prý hlavně musí být stejné.Vyměnil jsem desku a disk už 2 měsíce frčí bez problémů.... :D
Přílohy
1.jpg
(130.55 KiB) Staženo 40 x

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#11 Příspěvek od czatlantis »

hele když vyměníte tu desku, tak nezůstanou tam ty starý SMART hodnoty? nebo se to ukládá někam do servisní části disku?

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#12 Příspěvek od Burajko »

petezdara píše:Dělal jsem před dvěma měsíci,disk WesternDigital 120Gb, odešla mi elektronika,na aukru jsem za pár korun sehnal stejný,měl nějaké vadné sektory,prodejce byl velmi ochotný a poslal mi detailní fotky disku,takže jsem mohl oba porovnat,na jedné straně dps je jakési číslo revize či co to je,to prý hlavně musí být stejné.Vyměnil jsem desku a disk už 2 měsíce frčí bez problémů.... :D

Len kolko mu to vydrzi...meral rychlost s povodnou elektronikou?
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
petezdara
Příspěvky: 52
Registrován: 04 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od petezdara »

Nevím kolik to vydrží a ani jestli je jiná rychlost....
Pro mě bylo podstatné dostat z toho disku data, měl jsem tam fotky a jiné věci o které bych nerad přišel. A ten disk teď běhá,takže dokud běhat bude tak ho prostě budu používat no a jestli časem klekne tak tak mě to mrzet nebude, za tu stovku to určitě stálo.... :D Dávam tam teď jen věci které mě nebudou chybět když o ně přijdu. Ale jak říkám, dva měsíce už jede OK

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

czatlantis píše:hele když vyměníte tu desku, tak nezůstanou tam ty starý SMART hodnoty? nebo se to ukládá někam do servisní části disku?
Zůstanou tam, což je v pořádku, když si tu desku půjčuješ jen na to, aby jsi překopíroval data z toho hardu na jiný a pak desku vracíš na původní hardddisk. Ono se taky počítá s tím, že to máš u sebe samozřejmě vypnuté.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“