Zkušenosti z nažehlovacími foliemi

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti z nažehlovacími foliemi

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Na který papír nebo folii které jsou k mání copy centrech jde vytisknout na laserové tiskárně obrazec plošných spojů? setkal jsem se z odmítavou reakcí když jsem chtěl v jednom copu centru vytisknout na folii R1060 prý to nemají vyzkoušeno a tisknou jen na materiálech od nich.Na kterých materiálech se to dá vytisknout? díky.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radekrd »

Nevím co je k mání v copy-centrech, ale mě se osvědčil křídový papír.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Papír s "voskovanou" úpravou, co se podkládá pod samolepky - stačí říct někomu, kdo používá samolepicí tapety, mají toho vždycky ranec...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

EKKAR píše:Papír s "voskovanou" úpravou, co se podkládá pod samolepky ...
Osobně mám s tímto materiálem zlé zkušenosti. Myslím, že není dostatečně rovinný a tím vnikají místa málo přižehlená. A tak křídový papír z nástěnných reklamních kalendářů to dosud u mne vyhrává.
Ale, začínám šilhat po fotocestě. Má přece jen kvalitnější výsledek, i když cesta k němu je o něco delší. :wink:

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#5 Příspěvek od ace_ventura »

Taky nemám s fóliemi dobré zkušenosti. Používám nějaký prospekt od škodovky, je to 100% recyklovanej tenoučkej papír. Jde krásně odmočit.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#6 Příspěvek od _luky_ »

Když jsem se ptal známého, co se živí elektronikou, vyprávěl mi jak zkoušel spustu způsobů nažehlování až zůstal u fotocesty. Nemyslím si, že by to trvalo nějak výrazně déle a je to 100% spolehlivá metoda.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Burajko »

Vytlacit obrazec na pauzak,natlacenou farbou smerom k doske (obrazec tlacit zrkadlovo otoceny).Po vytlaceni pauzaku vlozit na 3-5min do papierovej krabici(od dezertu),pricom vrchnak krabice potriet z acetonom.Neverili by ste ako ta farba z laserovky zcerna.Vyvolavanie je uz klasika.Po nacviceni(zmeranie si casu) tohto postupu sa daju v pohode leptat 0.2mm spoje.Overene.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od markoni »

radekrd píše:Nevím co je k mání v copy-centrech, ale mě se osvědčil křídový papír.
Abych nešel s copy centra bez ničeho tak mě to vytiskly na fotopapír tak jsem to zkoušel nažehlit nic s toho nebylo, prostě nemám žádné s tím zkušenosti a fotocesta to je pro mě finančně nákladné.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Vogon »

Mě se osvědčil barevný papír co má na jedný straně lepidlo.
To lepidlo je olizovatelný lep, podobný jako na známkách.
Ty papíry se dají koupit normálně v papírnictví.
Tiskne se to na stranu lepidla. Výsledek je naprosto luxusní.
Bezbarvou variantu těchto papírů by mohli v nějakým copycentru mít. Naše slečna učitelka z matřinky si na tyhle papíry nechává tisknout obrázky pro děti na vystřihování a lepení a tak.

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

Vogon píše:Mì se osvìdèil barevný papír co má na jedný stranì lepidlo.
To lepidlo je olizovatelný lep, podobný jako na známkách.
Ty papíry se dají koupit normálnì v papírnictví.
Tiskne se to na stranu lepidla. Výsledek je naprosto luxusní.
Bezbarvou variantu tìchto papírù by mohli v nìjakým copycentru mít. Naše sleèna uèitelka z matøinky si na tyhle papíry nechává tisknout obrázky pro dìti na vystøihování a lepení a tak.
Ty papíry jsou fajn, ale sleèna mateøinka si je urèitì nechává potisknout z lícové strany. Tisku na rub (na lepidlo) se budou v copycentru bránit, aby jim to nezahnojilo válec nebo pec.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Vogon »

No ono je to v principu jedno z které strany se tiskne. Teplota toho lepidla je stejná ať už jde ten papír tak a nebo tak.
A z toho samýho důvodu je lhostejné, jestli projede to lepidlo ze strany zapékací folie a nebo přítlačného válce.
Vztaženo samo sebou na materiál který snáší zapékání.

Edit: LJ tisknou bezkontaktně. Válec do styku s papírem nepřijde.

Uživatelský avatar
mckvak
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od mckvak »

Mám dotázek na tisknutí laserovou tiskárnou na reklamní papír. Nebojíte se že ten papír se připeče k toneru a celá náplň cca 8tis. je v prde.. . Taky bych to chtěl zkusit, ale bojím se toho připečení. Rači bych tam strkal folii, ale z tou se vám to moc nedaří jak jsems e dočet. Poradtě co a jak.

P.S. fotocestu nee

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Vogon »

Zkus to pořešit žehličkou nastavenou na dve tečky. Když se přilepí, do tiskárny nestrkej.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

Já zkoušel podkladový papír ze samolepících tapet. Výsledek byl víc než dobrej. 1m 45cm široké tapety stojí kolem 50Kč a na pokusy je toho až až. Je to pořád levnější, než ty papíry z GESu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od markoni »

A co samolepící etikety?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“