Elektrónkový Buffer Enhancer

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

Elektrónkový Buffer Enhancer

#1 Příspěvek od Zbynek_ »

Dobrý den. Narazil jsem na aukru na tento elektronkový buffer: http://www.aukro.cz/item789036734_elekt ... lacno.html
Chtěl bych se zeptat jestli se tady na foru už někdo s tímto zařízením setkal, popřípadě jaké s tím má zkušenosti.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od zdenoeddie »

zisla by sa schema k tomu

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Bernard »

Já nepatřím do žádné kasty hi-fi, ale selský rozum mi našeptává, že je to nějaké divné. Pojem "elektronkového" zvuku se většinou spojuje s limitací nebo přechodovou výstupní impedancí koncového stupně. Pokud se někam do audio-řetězce zařadí čtyřpól, který má zisk 1 a frekvenční charakteristiku 10 Hz - 24 kHz s poklesem 1 dB, řekl bych, že je úplně jedno, jestli v té krabičce je lampa, tranzistor nebo kus drátu - pokud pominu impedanční přizpůsobení, které získám jako (asi) zbytečný bonus.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

A co takhle zkreslení, a samozřejmě světlo a teplo sálající z takového čtyřpólu ? :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Kdysi znamenalo "hifisti" lidi usilující o věrný zvuk, dneska už je to trochu jinde.
Enhancer se v tomto případě koná víceméně vizuálně. Možná by spíš seděl název sweetener. Nad parametry není potřeba dumat, protože dílo je určeno odrůdě hifistů zvané rituální. Proto taky ten vzhled, kde nechybí ztopořené kloboučky lampiček vystrčené pěkně nad to vykroužené plexi (jakmile na ně něco upadne, lampičky vydají táhlé tsssss...) a nezbytná LEDka. :twisted:
Jestli je ten výrobek takhle míněn jako finální, tak to je síla... dojemné bude až si potomek hifisty sáhne na anodové napětí.
Řemeslné zpracování je fascinující, ty distanční sloupky podepřené matkama na příliš malém tišťáku a odpor napůl odříznutý z pájecího bodu...
Sendyx: 6Ž9P toho moc nenasálá... naštěstí pro to plexi :wink:

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od cackler »

joo ten naříznutej odpor je fakt povedenej :-D

jen pro zajímavost jsem koukal na stránky výrobce a dělaj to i v normální krabičce: http://www.kypo.eu/eng/product1.htm

tady podrobná spoecifikace :-) http://www.kypo.eu/eng/utb_techn.htm

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

mám pocit že tu krabičku ale stejně pracně provrtal aby aspoň ty zátavy pentod čuměly ven 8O nepochopitelné. I když všeobecně rozšířená stupidita.
Rozumím tomu správně, že ten řízek každý jednotlivý kousek sériovky DRAŽÍ?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Mne zvlášť fascinuje to, jak dokonale je to stíněné... :lol:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od workhard »

Crifodo píše:... dojemné bude až si potomek hifisty sáhne na anodové napětí.
Docela by mě i zajímalo,kde se tam to anodové napětí vezme,když je to napájené adaptérem 230V/14-17V AC 0,5A min. :D
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od zdenoeddie »

podla poctu kondikov tipujem ze je tam nasobic

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Chcelo by to fotku plosaku zospodu.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#12 Příspěvek od bu2520 »

mě taky dostalo když mi jeden umělec donesl combo kde byl předzesilovač z dvou ecc.. a v konci TDA2030 hlavně že tam bylo jak prase tube amplifier, ale nakonec sposta autozesáků má na sobě mosfet zesilovač a ty fety jsou jen ve zdroji :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Uz som videl aj taky, ktory mal napis 360W MOSFET a vnutri boli 4 TDAcka :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Bernard mimo jiné píše:Já nepatřím do žádné kasty hi-fi, ale selský rozum mi našeptává, že je to nějaké divné. Pojem "elektronkového" zvuku...
...řekl bych, že je úplně jedno, jestli v té krabičce je lampa, tranzistor nebo kus drátu - pokud pominu impedanční přizpůsobení, které získám jako (asi) zbytečný bonus.
:aplause: tak s tím souhlasím :aplause:
Podstatně širší rozbor tohoto tématu od Boh.Sýkory vyšel v modrém Amáru před léty a už jsem na něj v jednom článku odkazoval, protože mi hovoří z duše.
Proto doufám, že nás zbylo ještě víc, kdo sdílí tento názor.
Bohužel pojem hi-fi se nám už před lety zvrhnul v honbu za vším, zač ještě je zákazník ochotný zaplatit. Proto se objevily ty různé "teple prokreslené středy a detailně rozlišitelné basy ve světle filigránských výšek v dokonalém prostorovém obrazu díky zlatem plátovaným spojům" a podobné nesmysly.
Ale světu dnes nevládne to nejlepší, světu dnes vládne kšeft a v jeho zájmu není žádná špatnost dost špatná. Hlavně, když za ni hejlové platí.
A už mi jich ani není moc líto...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

workhard píše: Docela by mě i zajímalo,kde se tam to anodové napětí vezme,když je to napájené adaptérem 230V/14-17V AC 0,5A min. :D
Možná je tam zdvojovač a možná autor šimrá ty lampičky 50V? 6Ž1P je malá vf pentoda v heptalu s nominálním Ua=120V, takže na to "enhancování" to stačí :roll:
Abychom tu jen neplivali síru jak jistý všeobecně známý (protimluv jak od Járy Cimrmana :twisted: ) anonym. Podle fotky se nedá usuzovat na funkčnost, maximálně na to řemeslné zpracování. Stejně tak nevím jestli ta verze v plexi je určena pro finální použití nebo nějakou zástavbu (i když to by tam nebyly asi ty nožky a LEDKA), každopádně bych řekl že zkušebna by s takovou bytovou elektronikou na větší než malé napětí udělala krátký proces...
Kdysi se s lampama dělala zařízení tak, aby k něčemu byla, měla svoji funkci a z ní většinou vyplývající přirozenou funkčně estetickou hodnotu.
Teď obecný vkus občas bloudí někde, kde bych to nazval retro-kýč. Škoda úsilí jinak pracovitých lidí, když nadbíhají těm hejlům, jak to hill výstižně pojmenoval.
Tohle ještě ujde, ale úlety jistých tvůrců kusovek s použitím materiálů jak ze zbytků dílny pohřební firmy, to je teprv nářez...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“