Přeslička-jak na tu mrchu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Přeslička-jak na tu mrchu

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Zdá se,že tohle téma nesouvisí s bastlením,ale čím míň času strávím vytrháváním přesličky,tím více času mi budu mít na bastlení. Nevíte ,co na to zabírá? Zkoušeli jsme roundup,ale nepomohl.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Asi nic, nejlepší je nechat být a povýšit ji na oblíbenou rostlinu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Je stejně nezničitelná a odolná jako třeba vojtěška. Pomůže ti jen hluboké rytí + všechno co se dá, tak vytrhat.

Killroy

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#4 Příspěvek od matus15 »

Aj my máme na záhrade prasličku, hlavne medzi jahodami, prakticky ak sa Vám nechce hlboko kopať tak to nechajte tak., aj tak stačí, že máte suseda ktorý ju má tiež, alebo máte blízko doma les, a máte ju hneď znova na záhrade.. Treba v tom hĺadať tú lepšiu stránku, z prasličky sa dá urobiť výborný čaj, prospešný srdcu...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Hluboká orba - když se drážkovalo na kábly, tak ty kořeny byly i v hloubce 60cm - tak to musí být hodně hluboká orba.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

Ekologicke to neni, ale zkus Fridex. Ja se takto zbavil kopriv. Kolega udrzbar taky nevedel co s travou na chodniku a taky zabral Fridex. Rundop nebo jak se to jmenuje je na hovnajs, nez zdechne zeleny vrch, roste to z korenu znovu. Stary dobry Travex se nevyrabi.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pajosek2 »

To víš,že jo,já použiju fridex a ta mrcha poroste i v zimě.
Travex byl výborný na střelný prach,jako okysličovadlo,jinak jsem ho nepoužíval.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Bodejť - travex byl chlorečnan draselný, to používá i Morton Thiokol do raket, tak aby se to nezvrhlo a do vesmíru si nelítal kde kdo, tak to ekofašos zatrhli prodávat i vůbec vyrábět...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Celé rody vyhynuly po přeslici... a ta je nezničitelná.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

EKKAR píše:Bodejť - travex byl chlorečnan draselný, to používá i Morton Thiokol do raket, tak aby se to nezvrhlo a do vesmíru si nelítal kde kdo, tak to ekofašos zatrhli prodávat i vůbec vyrábět...
Pokud já vím,tak travex je chlorečnan sodný.Chlorečnan draselný to být nemohl,protože ten při styku s kyselinou sírovou okamžitě hoří.Travex jsem s ní míchal a nic se nedělo.To,ale nic nemění na faktu,že okysličovadlo to bylo výborné,ani se to nemuselo drtit na jemnější prach.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Vidíš - a já žil celou dobu v domněnce, že draselný. Jenže jak jsem ho už asi 25 let neměl v ruce, tak z toho člověk vypadne... Jako kluci jsme z něj dělali raketový palivo - Travex, hliníkový prášek (nabraly se piliny u pásové pily, kterou se řezaly Al profily) a trochu vosku nebo asfaltu k tomu, smíchat, uhníst, nacpat do komory... A jak to lítalo - kam se hrabaly komerční raketový motorky... Jen se o tom nesměli domáknout rodiče nebo škola - to by bylo ZLE...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pajosek2 »

Tak,tak.Člověče,ale dnes bych si asi už netroufnul někde venku něco odpálit.V blesku by asi na místě byla zásahovka a hledali by Usalámu Aladina. :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#13 Příspěvek od Sandal »

Na přesličku je TouchDown.Bacha je ale opravdu jedovatej a nesmí zmrznout.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#14 Příspěvek od Killroy »

EKKAR píše:..hliníkový prášek (nabraly se piliny u pásové pily, kterou se řezaly Al profily)
Funguje, ale není to úplně to pravé. Hliníkový prášek se dal běžně koupit v drogerce a byl velice jemný. Byla to taková papírová dóza s plechovým víčkem a používalo se to asi jako přídavek do barev, už nevím. Cena 21Kčs. Ale spolu s určitým dílem KMnO4 a suříku to dělalo neuveřitelný věci. Když se na to člověk dívá zpětně, tak se až diví, že má vlastně čím a má ještě všechny prsty dokola..

Takže Pájo, důlní vrták a shánět suřík. AL s hypermanganem se běžně koupí a vyhlásil bych přesličce ofenzívu těžkým kalibrem.. :D

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 27 říj 2009, 21:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Koukám, Kille, že se poradna pro boj s přesličkou zvrhne v internetový Receptář Usámy s Fousámy... :lol: :lol: :lol:
Když jsem se nastěhoval před 15 lety do svého nynějšího bydliště a poprvé jsem potkal dnes už s námi nebydlící sousedku, jako správnej slušňák jsem ji pozdravil a představil se jí - "...jsem tu nový, bydlíme v x.patře po těch a oněch...".
Ona doslova zastříhala ušima a říká "A nebydlel vy jste na ..... (jiné sídliště)???" Říkám že jo, ale že už tam několik let nebydlím (študia, vojna...) - a ona vybafla: "...a říkalo se vám BUM-BUM-ČÁRLI, že jo!??" A to jsem si myslel, že mé puberťácké pyrotechnické aktivity dávno "vodnéés čáás" (á la Waldemar...)
Svět je malej...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“