Vista instalace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Vista instalace

#1 Příspěvek od kozoka »

Znamy si koupil v alfě notes Acer 5635 z. Dali sme tam orig. inst. Visty a při spuštění instalace to chce ovladač na DVD mechaniku. Nevim co s tím.. k počítači žádné instalační CD není. Mám doma Paviliona a Asuse a bez problému to nainstaluju. žádný ovladač to po mě nechtělo. :oops:

The_P
Příspěvky: 51
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#2 Příspěvek od The_P »

Nevim, jestli Ti to nejak pomuze - ale pokud chce instalace Vist / Win7 ovladac na DVD mechaniku, jedna se v 99% o spatne vypalene/zkopirovane (trebas v pripade instalace z flash)/prectene medium (vyjimecne slo i o nastaveni radice disku/mechaniky). Temer vzdy, kdyz se tenhle problem obevil to po dlouhem pokusovani skoncilo znovunakopirovanim na flash / novym kvalitnim zaloznim mediem vypalenym nizsi rychlosti - a bylo po problemu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

V jakym kroku to chce ten ovladac? Ja jeste nikdy ovladac na optickou mechaniku nepotreboval, naposledy v dobach MS-DOSu. Jinak vsechny ovladace jsou tady.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od kozoka »

forbidden píše:V jakym kroku to chce ten ovladac? Ja jeste nikdy ovladac na optickou mechaniku nepotreboval, naposledy v dobach MS-DOSu. Jinak vsechny ovladace jsou tady.
Dávám tam orig. visty. nabutuje to s dvd a spustí se instalace. V instalatoru vist dám položku nainstalovat a pak se na mě otevře okno že není ovladač na DVD. Taky se divím a nikdy jsem se s tím nesetkal. Na druhém počitači to nedělá a běži instalace dál.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

kozoka píše:Dávám tam orig. visty. nabutuje to s dvd a spustí se instalace. V instalatoru vist dám položku nainstalovat a pak se na mě otevře okno že není ovladač na DVD. Taky se divím a nikdy jsem se s tím nesetkal. Na druhém počitači to nedělá a běži instalace dál.
Tak na druhém stejném počítači by to dělalo taky. Jak jsem z toho pochopil, tak vše jde, jen to nemůže najít na tom DVD ovládač pro harddisk. Nemáš tam náhodou SATA harddisk ? Zkus se mrknout na nastavení v BIOSu, jaký má režim.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od kozoka »

ne hdd. Nabutuje vista z DVD (instalace) ale pak jak chci dal pokračovat to chce ovladač pro DVD mechaniku. S timhle jsem se nikdy nesetkal. :(

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Tak s tím jsem se taky nesetkal. Jestli on nebude problém potom v těch Vistách (verzi).

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Hmm, tak to teda koukam. Ja bych to ted resil instalaci z externi mechaniky.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od kozoka »

p32 píše:Tak s tím jsem se taky nesetkal. Jestli on nebude problém potom v těch Vistách (verzi).
tak ty visty na druhém pc normalně fungují.. nemůže to být nějaká ochrana od Aceru?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#10 Příspěvek od Maskot »

To co instalujes patri k tomu notebooku?Je mozne ze to chce to sve.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

kozoka píše:
p32 píše:Tak s tím jsem se taky nesetkal. Jestli on nebude problém potom v těch Vistách (verzi).
tak ty visty na druhém pc normalně fungují.. nemůže to být nějaká ochrana od Aceru?
Napíchl to i maskot. Zkus jinou verzi Visty.

Uživatelský avatar
pm_
Příspěvky: 110
Registrován: 11 srp 2009, 02:00
Bydliště: praha

#12 Příspěvek od pm_ »

presne tak potrebujes novejsi verzi vista. pouzita verze pravdepodobne nezna tvoji mechaniku. nebo zkus instalaci z flash disku..

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

Nejsou to nahodou Visty, kde je 32 a 64 bitova verze?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od kozoka »

Standa99 píše:Nejsou to nahodou Visty, kde je 32 a 64 bitova verze?
tak pc je na reklamaci. Pry se musí vytvořit nějaký Recovery disc s vlat. vistama co jsou na notesu. .. a proto to bylo blokované při instalaci!!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

A jsme opět a zase u TOHO:
jak se řekne ACER, smrdí to problémem. Tahle firma si myslí, že sežrala s prominutím Šalamounovo hov.no a cpe do počítačů zkompletovaných pod svou hlavičkou naprosto nesmyslné produkty, aplikace a bugy a na zákazníka absolutně nehledí - zjistil jsem to já, zjistil to milión dalších uživatelů a zjistí to i další, kteří se nechají zlákat cenovou podbízivostí. Řešení je jednoduché - ACER NEBRAT!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“