Jakou tiskárnu (multifunkce)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Jakou tiskárnu (multifunkce)

#1 Příspěvek od jave »

Prosim o radu. Kamarad mel asi cca 5 let tiskarnu HP PSC1315 se scanerem. Byl s nim velmi spokojeny. Tisk sice relativne drahy (male cartrige), ale jeho pozadavkum zcela vyhovovala. Minuly tyden tam prasklo jedno ozubene kolo. Vcera jsme zjistili cenu a ten KIT je temer cena tiskarny. Koukali jsme na netu a tech multifunkci je ted jako hub po desti. Poradte jakou poridit? Idealni stav stejny typ naplni. Za ty roky jich ma nekolik. Dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Je to prasknute v strede tak, ze to preklzuje po kovovej tycke?

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#3 Příspěvek od jave »

rnbw píše:Je to prasknute v strede tak, ze to preklzuje po kovovej tycke?
Ano
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Do PSC 1315 patří černá HP C8727A a barevná HP C8728A.

Zkus to zadat do G. Většinou druhý třetí odkaz ti vysype stránku se seznamem tiskáren kam tyhle CTR patří.
Ale mám obavy, že tiskárny s CTR 27A a 28A už jsou nedostupné.
Třeba tyhle: HP DESKJET 3325, HP DESKJET 3420, HP DESKJET 3420 SERIES, HP DESKJET 3550, HP DESKJET 3650, HP DESKJET 3745, HP DESKJET 3845, HP OFFICEJET 4355, HP OFFICEJET 5610, HP OFFICEJET 5615, HP PSC 1215, HP PSC 1315.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Vogon »

Teď koukám do bordelu ve skladu a mám tu funkční 1510 a 1610 ale bez CTR.

Kolik máš těch náplmí ty? Můžem udělat výměnu. Když tak pošli SZ.

Edit:
Jo a taky tu mám 2355 s typickou vadou. Zlomený přesmykač vozíku hlav; nechce se mi špinit se od inkoustu. Ale jinak je v pořádku. Mechanika bude dost stejná. Můžeš ho mít.
Naposledy upravil(a) Vogon dne 05 lis 2009, 09:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Tohle se nevyplatí opravovat - opravíš jedno kolo a za měsíc prdne jiné. Jo, staré mašiny s převody z kovu, to byla jiná. Tohle je ale mizerná spotřebka, vše jen na životnost po dobu záruky...
Pro volbu co koupit je důležité jednoznačně zvolit zda laser nebo inkoust a pak frekvenci použití - kolik stránek denně se tiskne, zda jen jedna barva nebo multi, kolikrát se skenuje nebo kopíruje. Mám inkoust HP Vivera C3180 (2,5roku), ale na domácí použití - a kdybych měl kupovat znovu, půjdu do čb laserovky a na barvy kašlu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

Taky jsem měl tiskárnu od HP a taky byl drahý tisk, zvlášť barevný. Teď mám multifunkci od Canonu a zatím spokojenost. Vybíral jsem jí mimo jiné podle toho, aby měla každý inkoust zvlášť. Přece jen je rozdíl koupit jednu barvu za tři stovky a nebo koupit kvůli jedné celou hlavu za patnáct stovek.
Canon dává na stránce http://www.trymyphoto.com/public/UserLo ... ample.aspx možnost nechat si poslat fotku z vybrané tiskárny. Když jsem vybíral já, bylo to trochu jinak. Teď je potřeba se tam zaregistrovat, ale za pokus to stojí.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

EKKAR píše:a kdybych měl kupovat znovu, půjdu do čb laserovky a na barvy kašlu...
já bych řekl, kam všichni půjdeme s tou čínskou spotřebkou, laserovka to nebude :twisted:
frekvence obměny typů aby současně nebyly kompatibilní náplně, je šílená... mám rok a půl tiskárnu a prodavač který mi ji prodal tvrdí, že současný model má už zase jiné kartridže s ještě mnohem menší kapacitou, a ač prodavač, tvářil se u toho dost zhnuseně...
Jestli u současných inkoustových multifunkčních dreků praskají kolečka, tak u současných laserovek budou praskat taky. Bohužel málo uživatelů má možnost nebo ochotu udržovat v chodu starší kvalitnější stroje s kovovými díly, takže většina si kupuje pořád v kratších intervalech ty spotřební šmejdy. Takže nevytváří tlak na výrobce a naopak ten konzum umožňuje. Z toho ven těžká cesta...
hafca: to je pravda, ale ten Canon s tou pidináplní vytiskne 15 stránek A4 a končí, zatímco kombinace CMY 24 ml vydržela na 80 stran A3 celoplošně.
navíc mě ten canon neskutečně **re tím, jak dlouho po zapnutí nábožne hrká, pojíždí, čistí trysky nebo co, cuká papírem sem tam, kalibruje, připravuje, když tiskneš 1x za týden, většinu náplně vydojíš na tyhle starty.
Zlatá DJ1120, tiskla z náplní bez čipů a takových hovadin a tiskne z čehokoliv, snad i z obarvené vody z cibule :twisted:
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 05 lis 2009, 09:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Vogon »

Jo laser na doma, to je kapitola sama pro sebe. Válí se mi tu hromady tiskáren, prakticky nových ale bez náplní.
Ono je to tak. Barevný laser se dá dneska pořídit za cenu kolem řekněme 4 tisíc. A jedna CTR stojí kolem 1200,- bez daně.
V nových tiskárnách jsou mnohdy tzv. startovací CTR vytisknou kolem 200-250stránek.
A potom přijde zákazník a diví jak je to možné že náplně stojí kolikrát víc jak nová tiskárna.
Pokud je v tiskárně plnohodnotná CTR většinou na 1000-1200 stránek znamená to pouze to, že se objeví zákazník o něco později se stejným problémem.

A pokud je náplň za cenu kolem pětistovky, je v tiskárně samostatný fotokonduktor. A to je kapitola sama pro sebe, bo novvý stojí kolem pěti až osmi tisíc. A kola spotřeby se vesele točí.

S inkoustama je to to samý v bledě modrým. Včetně těch startovacích náplní. Nová orig. náplň stojí skoro to samé co nová tiskárna která se dá pořídit za cenu kolem 1000,- bez daně.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Vogon »

Crifodo píše:Jestli u současných inkoustových multifunkčních dreků praskají kolečka...
Ale nepraskají. Neměnil jsem ozubené kolo už několik let. To je naprostá výjímka. Většinou praskají přesmykače vozíku hlav. :-D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

to je jedno co tam praská, ale kvality kovových jehličkových japonců to už nedosahuje :(
řekněme, že současná tiskárna je doplňkem své kartridže, asi jako byly foťáky na jedno použití okolo kinofilmu Fuji.
Když stála 18jehličková tiskárna Mannesmann 6 platů technického náměstka a přitom se plnila páskou za 50 korun, bylo to něco jinýho :twisted: jenže se na tom moc fotek nevytisklo, to je pravda.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Crifodo
Já mám barevné po 13ml a černá je 26ml. To je podle mě docela dost. A nijak dlouho to sebou po zapnutí nekvedlá. Kvedlají všechny inkoustovky a tahle je na čas stejná, jako byla ta od HP, možná ještě kratší. Ono je lepší nechat jí ve standby, než jí úplně vypínat. Pak nečistí tak často. Já osobně jsem si zatím polepšil. Fak je ten, že o co je tiskárna novější a levnější o to dražší je její provoz. Mají to dobře vymyšlené. :evil:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

jave píše:
rnbw píše:Je to prasknute v strede tak, ze to preklzuje po kovovej tycke?
Ano
Na tom mieste tej kovovej tycky su zubky, na ktorych je to plastove kolieskou silou narvate. Zalepil som to sekundovym lepidlom a zatial to drzi. Je pravda, ze som vytlacil len par stran. Keby to povolilo, tak tam dam epoxid.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

Re: Jakou tiskárnu (multifunkce)

#14 Příspěvek od Bezny »

Nedávno jsem pořídil pro rodinu HP Photosmart C6380. Zatím dokonalá spokojenost. Je to síťovka s WiFi, 5 kazet, systém s fixní trysk. hlavou (kazety neobsahují trysky). Neumí to ale potisk CD DVD.
Nesíťová verze bez WiFi je C5380, ta pro změnu CD DVD umí.
Můžeš sehnat i levnější funkční ekvivalenty, ale doplatíš to na náplních.
-----------------------------------
Ohledně spolehlivosti - mám ještě cca 15 let starou a 15 let proháněnou HP DJ600 a ta je snad neusmrtitelná. Za celou dobu jsem měnil náplň 3x, když už opravdu zhebla jinak jsem je plnil refilly, takže i provoz s tímto systémem (kazeta s integrovanými tryskami) vyšel celkem levně. Z údržby to chtělo jen vyčistit od prachu, aby čidla čula a hlava nemazala.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od Vogon »

Tiskárna s fixní hlavou má tu "výhodu" že při plnění levnými refil sadami je možné při poškození hlavy tuto hlavu vyměnit za cenu cca jedenapůlnásobek ceny nové tiskárny.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“