Osciloskop PCSU1000, zkušenosti

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milanvacek
Příspěvky: 1
Registrován: 06 lis 2009, 01:00

Osciloskop PCSU1000, zkušenosti

#1 Příspěvek od milanvacek »

Prosil bych o zkušenosti s tímto osciloskopem.

Uživatelský avatar
Pistora
Příspěvky: 3
Registrován: 21 lis 2009, 01:00

PCSU1000

#2 Příspěvek od Pistora »

Celkove se da rici, ze neni spatny. Samozrejme se ovlada jinak nez klasicke osciloskopy, je potreba si zvyknout na to, ze je potreba vzit do ruky mys.

Co mne osobne ze zacatku vadilo, bylo nastaveni spousteci urovne (trig) ktere se deje prave pomoci tazeni mysi. Ale da se na to zvyknout a po case (cca tyden prace s timto osciloskopem) to uz cloveku nedela problemy. Pak jsou tam uz jen same klady.

Jinak ocenuji to, ze se jedna o dvojkanalovy osciloskop s dalsimi funkcemi zpracovani namerenych dat. Data jsou vyexportovat, da se uschovat jednoduse obrazek prubehu. Vyborne je to, ze osciloskop ma rozhrani USB. RS232 je pomale. RS232 a LPT uz z pocitracu taky mizi.

Perfektni je moznost ovladat z jednoho PC tez PCGU1000. Spojenim obou pristroju vznikne docela dobre pracoviste na mereni audia ci prenosovych charakteristik.

Cena se u jednotlivych obchodniku dost lisi:

PS electronic http://www.pselectronic.cz/s627-merici- ... skopy.html

FK technics http://shop.fkt.cz/dvoukanalovy-oscilos ... +dp113587/

GM Electronic http://www.gme.cz/cz/index.php?product=720-074

Pokud nepotrebujes tak rychly osciloskop, ale rad by jsi i generator, da se koupit 2 v 1. Jmenuje se to PCSGU250 a maji tady:

FK technics http://shop.fkt.cz/usb-generator-a-osci ... +dp116194/

Bacha, ale osciloskop chodi pouze do 12,5MHz, coz muze byt pro nekoho limitujici.

Ovladaci software vyse uvedenych osciloskopu je snadno pochopitelny, navod neni treba. Osobne provozuji na starsim PC s 1GHz Celeronem, a 512MB pameti a vse je OK - samozrejme necekam ohromujici rychlost, ale uvedeny program na tomto PC beha bez zadrhelu.

Snad Ti to pomuze.[/url]

Uživatelský avatar
Jirka1112
Příspěvky: 47
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

#3 Příspěvek od Jirka1112 »

měl bych asi trochu amaterský dotaz.
mám tenhle PCSU1000 osciloskop. Můžu s pomocí sondy přeplé na x10 měřit síťové napětí 230V? A gnd od sondy mám připojit na vodič N?
díky všem za rady..

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Teoreticky ano, ale.... nedělal bych to - v zájmu zdraví a života svého, měřeného zařízení i osciloskopu.
Správně má být takové měřené zařízení galvanicky odděleno od sítě bezpečnostním oddělovacím transformátorem (převod 1:1).
Pokud chceš jenom zobrazit průběh napětí v síti, použij nějaký síťový transformátor as malým sekundárním napětím.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#5 Příspěvek od kyori »

milanvacek píše:Prosil bych o zkušenosti s tímto osciloskopem.
vždyť to má paměť jen 4K na kanál :(

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#6 Příspěvek od kyori »

Jirka1112 píše:měl bych asi trochu amaterský dotaz.
mám tenhle PCSU1000 osciloskop. Můžu s pomocí sondy přeplé na x10 měřit síťové napětí 230V? A gnd od sondy mám připojit na vodič N?
díky všem za rady..
takhle ne, když to dáš přes měřící trafo, bude výsledek zkreslený právě tím trafem. Lepší je diferenciální sondou a na nějakém dělícím odporu.

Uživatelský avatar
martinq
Příspěvky: 41
Registrován: 07 pro 2005, 01:00
Bydliště: u Pøíbrami

#7 Příspěvek od martinq »

Zkoušel někdo provozovat PCSU a PCGU pod Linuxem ? Našel jsem ovladač pro Ubuntu, ale nemohu najít PClab2000. Wine jsem zatím nezkoušel.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“