Reset baterie Acer TM2400

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
george2004
Příspěvky: 41
Registrován: 13 bře 2004, 01:00

Reset baterie Acer TM2400

#1 Příspěvek od george2004 »

Zdravím,
vlastním notebook Acer øady 2400 a baterka uz nic moc nevydrží a zajímalo by mì jak se u této baterie provede reset hodnot. Zhotovil jsem si pøípravek a poèítaèem hodnoty z elektroniky pøeèetl, vše šlo dobøe, ale problém nastal když jsem to pak chtìl pøipojit pøímo na kontakty EEPROM. Na desce s elektronikou žádná EEPROM není, jen dva IO a domnívám se že ta EEPROM je zabudovaná v jednom z nich... Jedno IO je bq29310PW a druhý je bq80201DBT... je tu ještì jeden SMD IO má 8 pinù a vùbec nevim co je zaè..ma na sobì napsáno CEA a podtim E22. možná je toto ta pamì￾, ale nevím... Nemáte nìkdo s tímto prosím nìjaké zkušenosti?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Tak já s tím takové zkušenosti nemám a z příspěvku jsem nepoznal jak stará je už ta baterka a kterou verzi biosu má v sobě. Možná by pomohl upgrade biosu. Pokud ne, tak si přečti něco o baterkách. :wink:

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#3 Příspěvek od czatlantis »

takovej blbej nápad - nechat to vybít úplně až se sám vypne - a ne až ho vypne OS ale až baterka odpojí elektriku a pak to nabít. Mohlo by se to resetnout samo

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

czatlantis-alebo uz vobec tu baterku nenastaruje.Jakmile raz ta elektronika v baterke ostane bez stavy,uz to nenaskoci...

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#5 Příspěvek od czatlantis »

no tak to zkusit vyměnit bez odpojení energie - připájet přímo k tomu plošňáku další články a pak opatrně vyměnit ty hlavní. Ale je to risk

Uživatelský avatar
george2004
Příspěvky: 41
Registrován: 13 bře 2004, 01:00

#6 Příspěvek od george2004 »

eeeeh :) mì se jedná jen o restartování hodnot v EEPROMce. Program Everest mi ukazuje uroven opotrebeni a tu bych chtìl smazat na 0% k tomu bych potøeboval vìdìt kde a jak je pøipojena ta EEPROMka...

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#7 Příspěvek od PCmaniac99 »

tady se nekdo snazi prodat NTB a aby za to dostal vic bude tvrdit ze baterka je uplne nová.... :) jestli sem moc drzej tak me opravte :)

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#8 Příspěvek od galjo »

PCmaniac99 píše:tady se nekdo snazi prodat NTB a aby za to dostal vic bude tvrdit ze baterka je uplne nová.... :) jestli sem moc drzej tak me opravte :)
Aj také niečo sa stáva..

Uživatelský avatar
george2004
Příspěvky: 41
Registrován: 13 bře 2004, 01:00

#9 Příspěvek od george2004 »

Omg :) Ja se notebook nesnažím prodávat, ja si ho chci právì vylešit a vím že ta baterka má na víc než na pùl hodiny bìhu...a k tomu mi pomùže kdyz upravím ty data a baterka se pak nabije víc...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

Některé věci nechápu.
jak víš že aku je v dobrém stavu?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
george2004
Příspěvky: 41
Registrován: 13 bře 2004, 01:00

#11 Příspěvek od george2004 »

rezis píše:Nìkteré vìci nechápu.
jak víš že aku je v dobrém stavu?
Pøímo na èlánky jsem zkoušel zapojovat autožárovku a svítila pomìrnì dlouho a napìtí nekleslo pod min. hranici liionky.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#12 Příspěvek od czatlantis »

Baterka se nabíjí určitě na 100%vždycky- tam se prostě vezme těch 4,2V na článek a dokud tam teče proud větší než XY tak to nabíjí. Problém může být s vybíjením, kdy mi tu jeden compaq prostě odpojí baterku, jakmile ten "elektroměr" ukáže 0 - ikdyž tam mají pořád vysoký napětí
.
Mám tady 2 Acery a tam se ten wear level upravuje dynamicky - tzn pokud ju člověk úplně vybije a nabije, tak se zapamatuje ta poslední hodnota s tím, že když ju vybíjím a má větší kapacitu, než si pamatuje, tak se měřič sekne na 4% a u druhýho na 0% ale ntb furt jede. Po zdechnutí a pak nabití se ukáže nová, správná hodnota. Pokud ale ty články odpojils a nechce ju to nabíjet a ukazuje 0% tak s tím ti nepomůžu. Mně se to taky povedlo u jedný baterky a tam stačilo přemostit kus zapojení (já vím, jsem prase) a už rok funguje bez problému, ale takhle neporadím.

Uživatelský avatar
george2004
Příspěvky: 41
Registrován: 13 bře 2004, 01:00

#13 Příspěvek od george2004 »

czatlantis píše:...staèilo pøemostit kus zapojení (já vím, jsem prase) a už rok funguje bez problému...
Tak tohle se mi ted povedlo..notebook baterku pozna, ale nechce nabijet a ani z ni jet :/ nevzpomenes si jeste jak si to zapojeni premostil? :) treba to bude podobny...

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#14 Příspěvek od czatlantis »

celkem jednoduchá operace-hned první pin, na kterým je + jsem připojil natvrdo na + článků.
(zjistil jsem si, že při připojení té baterky do notebooku z toho notebooku leze na prvním pinu těch 16,8V pro nabíjení, tak mně napadlo to připojit na články a fungovalo to)

ALE POZOR! U otcovýho notebooku když jsem vyhazoval baterku, tak z notebooku jde na tom prvním pinu 19V a baterka si napětí snižuje sama, takže tam by to dopadlo drsně!!!

Fakt nechápu, proč ten srAcer dělá u každý baterky jinou elektroniku

Jo a kdyby měl někdo nějakej jinej nápad, jak tu baterku "nahodit", tak sem s ním, určitě bych to časem na nějakej noťas využil

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Nie je lepsie kupit za 50 EUR novu bateriu ako riskovat poziar a znicenie nielen notebooku?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“