program ktori bi vypocital obkladacky v kupelni?????

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

program ktori bi vypocital obkladacky v kupelni?????

#1 Příspěvek od jopo166 »

nevidel niekto taky program co bi dokazal prepocitaT OBKLADACKY V KUPELNI NAMIESTO MNA MISLIM DAJAKI ZEBY SOM ZADAL ROZMERI MIESTNOSTI A TAK ZEBY SOM NEMUSEL ROZKRESLOVAT VSETKO NA STVORCEKOVY PAPIER sak mozno viete co myslim

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

To si děláš srandu?
Kalkulačka ti nestačí?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Čtverečkáč je na tohle asi nejlepší - protože dovoluje započítat jak vliv šířky spáry, tak i rozvrhnout si předem to, kde a pod jakým úhlem se budou muset obklady řezat - ne vždycky se pokládají kachlíky do řad rovnoběžných s hranami místnosti! A jinak - pomoci by mohli bytoví architekti, speciálně nějaká "koupelnová studia" - určitě mají nějaké softíky na spočítání aspoň počtu potřebných obkládaček.
Mně osobně se v případě NEVZOROVÝCH OBKLADŮ osvědčila jednoduchá poučka - když se klade "na mřížku" a rovnoběžně s hranou místnosti, je dobré si pořídit 10% plochy obkladaček navíc, pokud se klade "na střídačku" nebo "na koso", je dobré mít "pro strejčka Příhodu" ještě nejméně o 5% víc. V případě že se klade "na vzor" je situace ještě složitější - tam už nic jiného než skutečné rozkreslení na čtverečkáč asi nepomůže...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

v katalogu Siko je někde vzadu nějaký program jmenovaný, od určité výše nákupu je rozpočet obkládaček zdarma (...).
V praxi to dopadne tak, že obložení zadáš radši firmě, ta ti pak u jednoho obkladu řekne že spotřeba byla o 30% vyšší kvůli navazování pásku a u dlažby ti naopak řekne, že dvě krabice zbyly, protože zapomněli odečíst plochu pod vanou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

V normalnej predajni sa da dohodnut tak, ze nepouzite balenie sa da vratit.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#6 Příspěvek od fero7 »

rnbw píše:V normalnej predajni sa da dohodnut tak, ze nepouzite balenie sa da vratit.
Toto je najlepsie riesenie.
Soft mozes mat akykolvek dokonaly, riziko nepresnosti je vzdy velke.
Tak ako Ti pisali, zalezi od vzorov a sposobu pokladky. Kosostvorcovy sposob=vyssi odpad! Viac vzorov a kombinacii=vyssi odpad. Zalezi od zaciatku, konca, okna, .... Rozne vycnelky, zapustenia znacne skreslia skutocnu spotrebu ad teoreticky vypocitanej. Castokrat keden kusok=1kus. Ak pocitas, ze aj odpad je znova pouzitelny, tak v praxi skor nie. Ako naschval to zle praskne, nesedi vzor, .... Zalezi aj od obkladaca, niektori maju vysoku zmetkovitost. Zalezi aj od obkladaciek (dlazby), niektore sa zle rezu a tiez je velky odpad. Nezabudni, ze par kuskov je dobre si nakoniec nechat ako rezervu do buducnosti. Ak nieco praskne, rozbije sa, tak po roku (rokoch) nemas ziadnu sancu kupit par nahradnych kuskov.
Najlepsie je kupit viac a v predajni dohodnut sa na moznosti vratenia. Je to bezna prax. (Nie povinnost).
Ak si myslis, ze na vsetko sa vopred pripravis, tak pri realizacii uvidis ako si sa mylil. Ten stvorcekovy papier je najlepsi, nielen na vypocet ale aj ako vzor pre obkladaca. Ak mu to iba vysvetlis (a nebudes mu za chrbtom kontolovat co robi) lahko z toho vznikne nieco ulne ine.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od mtajovsky »

Crifodo píše:v katalogu Siko je někde vzadu nějaký program jmenovaný, od určité výše nákupu je rozpočet obkládaček zdarma (...).
V praxi to dopadne tak, že obložení zadáš radši firmě, ta ti pak u jednoho obkladu řekne že spotřeba byla o 30% vyšší kvůli navazování pásku a u dlažby ti naopak řekne, že dvě krabice zbyly, protože zapomněli odečíst plochu pod vanou.
To je jeden možný scénář. Mě se naopak stalo, že jsem na poslední chvíli lítal a sháněl listelu a tmavší barvu na ozdobné pruhy, jelikož paní architektka jaksi zapomněla na čelní stranu vany.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Klidně jsou možné oba scénáře naráz, jeden jediný řemeslník dokáže koupit o 3m2 dlažby víc a současně nekoupit včas obklady a vanu. Když se musí vejít do časového okénka, nastávají pak zajímavé situace. Bohužel tyhle věci obyčejně zjistí až poté, co si firmu vybral a nezbývá než zakázku dokončit.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#9 Příspěvek od Cust »

měl jsem štěstí - zůstala mi pouze necelá krabice - každopádně jsem všechno nechal na firmě (asi se jim to povedlo dobře překreslit na ten čtverečkovaný papír :-))

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Poměrně netradičně se dá použít i Excel. Ty čtverečky se přímo nabízí, teď jsem si v tom rozkreslil celej plot z betonových tvárnic.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

#11 Příspěvek od JeeL »

Existuje na to program ArCon-nedávno jsem takovou situaci musel řešit taky- pomohl mi kolega Cust ,ale nakonec v reálu bylo všechno jinak(křivé nevyúhlované zdi atd.),takže vždy je lepší mít rezervu ,počítá se min. cca 15% navíc podle typu a vzoru ,jak se píše výše a pokud nakupuješ u seriózního prodejce, tak nepoužité obklady (po balení) vykoupí zpět. Přesto je lepší si je nechat pro strýčka příhodu,za pár let už se neseženou..
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, taky mám dům stavěný v době, kdy ještě neznali pravý úhel.....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Pravy uhol neexistuje neexistuje ani v panelakoch a ani v novych bytoch.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#14 Příspěvek od Cust »

Docela zajímavý je to naprogramovat - jednou jsem se o to pokoušel, to když švagr přemýšlel o rozjetí stolárny. Mělo to udělat kompletní nářezový plán, tak aby odpad byl minimální. Vstupem byly tabule lamina a rozměry požadovaného produktu (skříňky, stolky, ...), požadavek byl na minimální odpadní materiál a program musel brát v úvahu i skladová zásoby z již částečně použitých tabulí lamina.
Úloha vede na prohledávání stavového prostoru - zajímavé jsou pak hledání vhodných způsobů prohledávání a hledání různých heuristik. Pěkné to pak je když se čtvercové a obdélníkové přířezy generalizují na složitější útvary. Pokud jsou tu nějací programátoři (kteří trošku dělají do umělé inteligence), tak je to docela výživná úloha - doporučuju.
Bohužel, u mě to nedopadlo dobře, program byl nedokončen a švagr nakonec dílnu uzavřel a šel za jinou prací. :-(

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od zdenoeddie »

hmm to zneje zaujimavo. Akurat bral program v uvahu aj rozne hrubky, sposob kontrukcie skrinky, pasovanie vzoru, atd ?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“