Vytvoření PIC joysticku

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adolf01
Příspěvky: 7
Registrován: 21 lis 2009, 01:00

Vytvoření PIC joysticku

#1 Příspěvek od adolf01 »

Zdravím vás vážení programátoři a konstruktéři. Po dlouhém hledání na internetu a zkoušení hesel pro strýčka googla jsem konečně našel řešení i když ne zrovna takové které bych potřeboval. Sanžím se vytvořit Joystick k PC pro ovládání Il-2 leteckého simulátoru řízený PIC a to proto abych si mohl vlastně neomezeně přidělávat chytrá tlačítka a různá šoupátka. Jako takový zdroj informací mi posloužil tento článek: http://www.helmpcb.com/Electronics/USBJ ... stick.aspx
Jenže jeho možnosti jsou značně omezené a to díky absenci osy Z která by se mi opravdu hodila tak i kvůli malému množství tlačitek. S MCU PIC již nějakou tu zkušenost mám ale s C jsem teprve v plenkách proto bych vás chtěl požádat o nějakou pomoc či radu nebo spolupráci při "vývoji" popřípadě realizaci tohoto zařízení. nechci předělávat starý joystick ale vytvořit nový realističtější a příjemější než je klasický stolní a to s tím že bude mít páku od země a na zemi se také budou nacházet ovladače pro křidélka. Díky za jakoukoliv odpověď a nebo radu jak mám začít nebo co předělat. Zatim si to představuji jako Hurvínek válku... Díky moc :)

kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od kajus »

mrkni na http://www.flightsim.com/main/howto/mind.htm má 6 os a 28 tlačítek.

Uživatelský avatar
adolf01
Příspěvky: 7
Registrován: 21 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od adolf01 »

OOOOO :-D
nestačim se divit co všechno ty Atmely svedou :) Díky moc :) du se do toho pustit. Diky moc :)

Uživatelský avatar
jsolin
Příspěvky: 52
Registrován: 17 zář 2004, 02:00
Bydliště: chomutov

#4 Příspěvek od jsolin »

ten joystick s atmega8 jsem si vyzkoušel a chodí. viděl jsem ale na netu i složitější třeba: http://jarrod.elektroda.eu/index.php?page=mjoy-16
je to s atmega16

Uživatelský avatar
adolf01
Příspěvky: 7
Registrován: 21 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od adolf01 »

Tak s tou ATMEGou 8 vypada hrozne jednoduse a proto mu budu verit uz proto ze si ho dokazu snadno postavit sam.. :) Ale zajmala by me cena.. na GME sem nasel akorat ATMEGA8_16PU a na obrazku je ATMEGA8_16PI jakeuj je mezi nima rozdil ???

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

adolf01 píše:na GME sem nasel akorat ATMEGA8_16PU a na obrazku je ATMEGA8_16PI jakeuj je mezi nima rozdil ???
PU je bezolovnaté PI

Uživatelský avatar
adolf01
Příspěvky: 7
Registrován: 21 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od adolf01 »

Diky moc :) Teď na to dělam DPS tak se pochlubim až bude hotovej :) Díky vám všem za rady :)

Uživatelský avatar
adolf01
Příspěvky: 7
Registrován: 21 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od adolf01 »

Tak je to postaveny a dokonce 2x.... JENŽE nechodí to.... po připojení na USB to hodí že systém zařízení nerozpoznal a konec....:( a přitom to fungovalo.. Předpokládám že sem si neopatrným zacházením zlikvidoval Brouka...

V příloze máte Soubory Eagle k tomu MJoy včetně návrhu DPS a schematu :)

Jenom doufam že tam nemam chyby :)
Přílohy
Joy.zip
Eagle soubory k Mjoy
(173.99 KiB) Staženo 84 x

Uživatelský avatar
adolf01
Příspěvky: 7
Registrován: 21 lis 2009, 01:00

#9 Příspěvek od adolf01 »

Tak další pokrok ... :-D Jelikož Eagle zbožňuju tak sem si z nudy udělal i ten druhej složitější DPS... Nelíbí se mi tenoučky kárky na který vy člověk musel brát strojní výrobu tak sem přípravil DPS kterej de snadno udělat ručně Fixkou :) Nevýhoda je že nejsou tak krásně nalinkovaný výstupy ale spou popsaný pouze X1-Xn a Y1-Yn což je pak samozřejmě snadnější pro výrobu DPS maticovky v příloze je i obrázek funkcí jednotlivých sloupečků a rádku :-D (souřadnice na maticovce).... Rád bych rád bych nějaký komenty :-D
Přílohy
MJoy16.zip
Schema a DPS k MJoy16 vlastní výroby
(114.14 KiB) Staženo 85 x

Uživatelský avatar
adolf01
Příspěvky: 7
Registrován: 21 lis 2009, 01:00

#10 Příspěvek od adolf01 »

Cabas lidiškové. Já taky shodou náhod vlastnim P5LP-LE a právě sem si "potunil" BIOS na v5.23 v domění že to vyřeší moje problémy s USB.
Jelikož to ale nezbaralo tak vám sem napíšu.
Postavil sem si USB Joystick a jak už to bývá nastal problém s kompatibilitou. Na mém starém PC s USB 1.0 to šlape krásně nemusim instalovat ovladače. prostě pohodička... Jenže teď když to připojim k mýmu současnýmu PC s USB 2.0 se základovkou P5LP-LE tak to vyhodí že USB zařízení nebylo rozpoznáno a konec... Vidim problém s ochranou USB protože novější verze Joypadu má na D+ a D- u USB ještě zenerky 3V3 a já je tu nemám. No každopádně to nechodí a nevim jestli je to základovkou nebo tou ochranou USB. Netušíte někdo ?

Uživatelský avatar
terinka
Příspěvky: 2
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#11 Příspěvek od terinka »

Zdravím všechny.. Mám jednu otázku a to jestli můžu použít namísto Atmegy16-16PI Atmegu16-16PU? Zůstane program stejný?? :roll:

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#12 Příspěvek od Banda »

Pokud se dá věřit tomu co napsala Andrea (jakože v tom to případě ano), tak program zůstane naprosto stejný.

Uživatelský avatar
terinka
Příspěvky: 2
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#13 Příspěvek od terinka »

Děkuji mnohokrát :)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“