Reklamace Nokia 5310L (přesunuto, přejmenováno)

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sewius
Příspěvky: 29
Registrován: 14 zář 2007, 02:00

Reklamace Nokia 5310L (přesunuto, přejmenováno)

#1 Příspěvek od sewius »

Dobrý den,
Nedávno jsem reklamoval mobilní telefon (nokia 5310L) z duvodu nerozsvícení a občasné blikání LCD.. Reklamaci mi neuznali z důvodu Oxidace-MT, přičemž mi zaslali fotodokumentaci, můžete se prosím na to mrknou a říct mi názor odborníka ?
Přílohy
mistake.JPG
(99.92 KiB) Staženo 204 x

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Pokud to je oxidace (vypadá to tak), pak mají pravdu. Co chceš víc?

Uživatelský avatar
sewius
Příspěvky: 29
Registrován: 14 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od sewius »

Tohle mi stacilo me se to jako oxidace nezdálo, ten telefon mám chvilku a do styku z vodou neprisel. nevíš kolik by stála oprava ? zhruba

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Podívej se na ten konektor pod lupou a budeš vědět hned. Samozřejmě, že je to pro reklamační techniky vítaná okolnost. :wink:

Kolik by stála oprava netuším, ale domnívám se, že by nevedla k úspěšnému konci. Jedině výměna celé desky. Její cenu také neznám, ale zeptat se můžeš v tom servisu.

Ale ještě si počkej na názor toho odborníka. Já se za něj nepovažuju. :wink:
Naposledy upravil(a) masar dne 25 lis 2009, 16:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sewius
Příspěvky: 29
Registrován: 14 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od sewius »

samozdrejmne to pro ne je vítaná okolnost, ale pro me ne ... a kdzy tam tu oxidaci najdu (ciste teoreticky) čím se jí zbavím ? :-D (chci to proste nejak osrat) telefon stál 4000,- a to nenajdes jen tak :-)

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#6 Příspěvek od ACDC »

Zdravím,nejsem odborník,ale oxidace tam je, ta vznikne, pokud se do mobilu dostane nějaká tekutina(někdy stačí sůl ze zapocených rukou), která způsobí oxidaci.Za oxidaci výrobce neručí, tu si zaviní sám uživatel nevhodným zacházením.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Obávám se, že teď už je na o...ní pozdě. Jinak bych asi použil roztok saponátu v teplé vodě a kartáček na zuby. Následně ošetřit odvodňovacím sprejem na kontakty a vyfoukat. :wink:

Uživatelský avatar
sewius
Příspěvky: 29
Registrován: 14 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od sewius »

ten telefon mám mesíc pot z ruk jo s tím souhlasím ale přece za měsíc aby to zoxidovalo co to delaj ku... za šméčka telefony ? ? ? nedávno jsem mel nokii n70 která se 3x okoupala a jela jako nová ba i líp...Takze se asi vsichni schodnem na tom , že sjem ted v prdeli a neudělám s tím nic ani kdybych se po.... ?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Asi ano. Ta koroze konektoru zakroužkovaná na snímku je pouhá záminka k neuznání reklamace a zmiňovanou závadu nezpůsobuje. Ikdyž je možné, že podobná koroze na jiném místě desky ano. :wink:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Nejhorší je kondenzace vodních par když je přístroj studený a dlouho do něj kecáš. Dtto i u mikrofonů!!! nelze nijak zabránit
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
sewius
Příspěvky: 29
Registrován: 14 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od sewius »

mi-ro píše:Nejhorší je kondenzace vodních par když je přístroj studený a dlouho do něj kecáš. Dtto i u mikrofonů!!! nelze nijak zabránit
Tohle je fakt jenze tenlhle rok jeste zima pořádně nebyla.. a na jizni morae uz vubec ne

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Ale mně už se od huby kouřilo... :)

Uživatelský avatar
sewius
Příspěvky: 29
Registrován: 14 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od sewius »

Tak to mně ještě ne :-D , totálně mě to nasralo :-D , jako kdyby tomu technikovi něco udělalo to prostě vymenit otázka 5ti minut ... Sám to neplatí a i kdyz tam ta oxidace 'ASI' je, ale tak malá ....

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Davidus »

nj zkus koupit sonim XP1 nebo XP3 ten by zoxidovat neměl (a mužeš ho přejet i autem)

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#15 Příspěvek od MirrA1 »

Bohužel stačí jednou mít mobil v zimě venku a ten pak donést do teplé místnosti. A už je navždy poznamenaný podobnou oxidací...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“