Tesla BM464

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

Tesla BM464

#1 Příspěvek od PixelOrgy »

Zdravim. Po dlouhe dobe jsem vytahl tento skop ze se pokusim ho konecne zprovoznit.
Problem je ten, ze po zapnuti se jen rozsviti cela plocha stinitka obrazovky, zadna reakce na pot. "Jas", otacenim pot. "Astigmat" se trosku meni jas cele plochy a zaroven napeti na G4 od cca 5 do 110V. Potak "Ostreni" meni hodne jas cele plochy stinitka, napeti na jeho bezci je 360V-500V. Napeti na vystupech stabilizatoru zdroje jsou v poradku. Nesetkal se nekdo s podobnou zavadou?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

Schéma a měřit, měřit, měřit!!!!Asi tam bude chybet nějaké napětí v napájení obrazovky!Pokud dlouho někde odpočíval, tak i změněné hodnoty velkých odporů nebo i přerušené.Schéma bohužel nemám, abych byl konkrétnější.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od PixelOrgy »

schema je tady (nejak se me nepodarilo dostat to do prispevku)
Obrázek

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od PixelOrgy »

Na X vych. destickach by melo byt i pri obou sachtach prazdnych nejaky napeti ne? Ja mam 0V, jen pri zapnuti a vypnuti na chvilku problikne cca 40V. jeste zmerim napajeni zes. X

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PixelOrgy »

Schema zes. X

Obrázek

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od radekrd »

Zkontrolovat napětí v bodech U206, U217 (cca -1450V jestli si to dobře pamatuji) měla by se lišit o max asi 30V (dle nastaveného jasu). Něco podobného mi to dělalo, když se přepálil odpor myslím R221, nebylo to na první pohled vidět - přepálil se jen zespod.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od PixelOrgy »

Neco jsem predtim prehlidl. Ted koukam mam misto -12V +3V...ze by byla chyba tady? :-)

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

Zsilovače tam asi musí být zasunuty!? Chyba může být v X nebo Y zesilovači nebo v časové základně. Dává potom na výstupu takové napětí, že paprsek je mimo obrazovku. Změřit na výstupech zesilovačů nebo na vychylovacích destičkách a je-li někde napětí moc rozdílné, hledat chybu cestou zpátky proti signálu. Měl jsem stejný problém na BM556 a chyba byla v drátovém odporu (přerušený) na výstupu X zesilovače.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od PixelOrgy »

Bez zesilovace a casovky by mel zobrazit tecku, a v pripade prepnuti rozmitatni na ext. vstup by melo jit paprskem pohybovat vodorovne potenciometrem posuv. Nicmene na destickach je nula, jak jsem uz psal. To pricitam chybejicimu napeti -12V, ktere je v zesilovaci potreba. Zrovna jsem se k tomu dostal, takze jde se zjistovat :-)

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od PixelOrgy »

Tak -12V uz mam, byl uhnilej bezec R186 na stabilizatoru. Nicmene stopa nejde zaostrit (nereaguje na astigmatismus, i kdyz napeti na potaku se meni) a nereaguje na jas. Z vn je slyset cvakani a ve stejnym rytmu blika obraz. zadnej vyboj ani srseni videt neni ani potme. snad neni prostreleny vn trafo..

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od PixelOrgy »

Nedari se me stale najit puvod toho lupani?nenapada neco nekoho? Ani po tme neni videt zadny jiskreni atd, multimetrem nezjistim asi nic, meril jsem napeti i proud v napajeni vn desky, ale multimetr asi nestaci zareagovat (rekl bych, ze musi v tom okamziku vzrust proud, obrazovka cela blikne) a zacit bezhlave menit soucastky se me taky nechce... diky za rady

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“