Dálkové ovládání topení po internetu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Dálkové ovládání topení po internetu

#1 Příspěvek od jjilek »

Mám rychle vyřešit problém ovládání nabíjení akumulačních kamen přes internet. Mám na chalupě nově zaveden internet a chci tím vyřešit problém spínání a vypínání nabíjení akumulačních kamen. Jde tedy o ovládání zapnutí resp. vypnutí dvou obvodů, zpětnou kontrolu stavu a případně vrácení 5 hodnot teploty od vhodných A/D převodníků. Poradí někdo kde najít základní informace o způsobu řešení? Díky.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#2 Příspěvek od kevin_mitnick »

chces to stavet, nebo koupit ??

pokud koupit, tak
http://automatizace.hw.cz/test-ido-jedn ... ne-miniplc , nic lepsiho na tohle pouziti neznam...

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Petr-II »

Co projekt Arduino v provedeni Ethernet?

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jindra2 »

Možná trochu mimo, ale nabíjení akumulačních kamen si řídí rozvodný závod přes HDO a termostat kamen, tak nevidím důvod proč to dále ovládat.
Jindra

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »

To je jednoduché vysvětlení, potřebuji zapnout nabíjení až od určitého dne. Další den přijedu do vyhřáté chalupy. Jinak bych topil a platil třebas dva týdny zbytečně. Zatím to řídím časovými hodinami, ale někdy chci přijet dříve nebo vůbec ne.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Petr-II píše:Co projekt Arduino v provedeni Ethernet?
Co to je? Prosím bližší odkaz.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#7 Příspěvek od kevin_mitnick »

http://www.arduino.cc/

jo a do budoucna ATFG

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

kevin_mitnick píše:chces to stavet, nebo koupit ??

pokud koupit, tak
http://automatizace.hw.cz/test-ido-jedn ... ne-miniplc , nic lepsiho na tohle pouziti neznam...
Tak proti arduino se mi tohle jeví levnější, téměř na míru a hotové.
Třeba se objeví ještě další tipy. Zatím díky.

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od SEL »

Co máš za připojení k Internetu? Pokud jsi na WIFI a máš tam něco od UBNT (nanostation, wispstation, ispstation, bullet) tyto jednotky mají LED na měření síly signálu. Stačí na tyto LED dát optočlen a s ním spínat co chceš. Na dálku si pouze v jednotce nastavíš sílu signálu tak aby LED svítila nebo zhasla.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

? "zpětnou kontrolu stavu a případně vrácení 5 hodnot teploty"

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#11 Příspěvek od kevin_mitnick »

jjilek píše: Tak proti arduino se mi tohle jeví levnější, téměř na míru a hotové.
Třeba se objeví ještě další tipy. Zatím díky.
Proto jsem ti dal ten link. Skoro totez co ty jsem resil presne rok zpatky. Tehda to iDo byla horka novinka. Pouzil jsem jeden iDo, dva termostaty od ElkoEp, 4 snimace k tomu iDo a nejake relatka. S jednim vystupem z iDo jsem ovladal odblokovani nabijeni a s druhym aktivaci topeni. Pokud bylo topeni vypnuto, ovladalo vybijeci ventilatory to Elko a topilo na +3°C (aby nezamrzla voda v chate), pokud bylo aktivovano topeni, vytopilo chatu na 20°C. Jeden teplomer byl v prostoru chaty, jeden v akumulackach a jeden venku.

Podminky nastaveny tak, ze pokud bylo topeni deaktivovano a venku pod nulou, nabilo akumulacky na +50°C a topilo na +3°C, pokud bylo nad nulou, tak nabijeni vypnuto uplne. Pokud bylo aktivovano nabijeni, nabilo akumulacky naplno a + nabilo bojler. Pokud bylo aktivovano topeni, vytopilo chatu na +21°C... Bylo tam jeste par volovin typu automaticke aktivace nabijeni na 1 den/vikend/nastalo podle zatrhnutyho checkboxu v nastavenich, ale s tim uz si hral mlady hacker - syn klienta.

Pak stacilo zatrhnout nekdy ve stredu checkbox "vikend", v noci ze ctvrtka na patek nabilo akumulacky a bojler, v patek 12:00 automaticky zacalo topit v nedeli odpoledne topit prestalo a v noci na pondeli uz nenabilo akumulacky...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jjilek »

Když já potřebuji přepínat dvě relé na dálku po internetu a nějak mi to není jasné jak. Manuál jsem si stáhnul.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#13 Příspěvek od kevin_mitnick »

jjilek píše:Když já potřebuji přepínat dvě relé na dálku po internetu a nějak mi to není jasné jak. Manuál jsem si stáhnul.
Ted vyslo jeste neco jednodussiho nez iDo. Jmenuje se to Butler. To by ti mohlo taky vyhovovat a je to jeste jednodussi pro uzivatele:
http://hw.cz/produkty/hwprodukty/ostatn ... rnetu.html

A k programovani Ido. Ja nevim, vzdyt je to az primitivni. Proste si musis udelat do web rozhrani kontrolni stranku s promennymi pres checkboxy.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jjilek »

Když na papíře to asi vypadá nepřehledně. Nejlepší by bylo, když to někde uvidím v provozu, nebo si budu moci projít konkretní řešení softwaru. Ten Butler taky vypadá na webu zajímavě a informativní měření teploty mi bohatě stačí.

Uživatelský avatar
LudvikD
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2010, 01:00

Re: Dálkové ovládání topení po internetu

#15 Příspěvek od LudvikD »

jjilek píše:Mám rychle vyřešit problém ovládání nabíjení akumulačních kamen přes internet. Mám na chalupě nově zaveden internet a chci tím vyřešit problém spínání a vypínání nabíjení akumulačních kamen. Jde tedy o ovládání zapnutí resp. vypnutí dvou obvodů, zpětnou kontrolu stavu a případně vrácení 5 hodnot teploty od vhodných A/D převodníků. Poradí někdo kde najít základní informace o způsobu řešení? Díky.
Musí to být po internetu? Jablotron má řešení po GSM. Jmenuje se to GD-06. mrkni na jejich stránky, nebo zavolej na tech. podporu.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“