Vymysleni PS na TDA2003

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-Majky-
Příspěvky: 12
Registrován: 27 lis 2009, 01:00

Vymysleni PS na TDA2003

#1 Příspěvek od -Majky- »

Prosim o pomoc :) Potreboval bych vymyslet navrh uz na plosny spoj k tomuto zesiku:

Zesilovač

Z datasheetu uz sem na neco koukal ale potreboval bych nejakej originalni plosnak. Tak pokud by byl nekdo tak hodnej a pomohl mi nebo nasel na netu nejakej peknej prehlednej tak budu rad :) Dekuji

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Mám něco za úkol do školy, vzal jsem si to jako seminárku/ročníkovku/maturitní práci, ale vůbec se mi to nechce dělat, udělejte to někdo za mně...!
A pak se národ diví, co se děje na Plzeňských právech, když to takový týpci zkoušejí už od střední...

NAS*AT!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od stefan31 »

...rovno do rúk a nepusti￾ k vode...

Stefan31

eriko
Příspěvky: 67
Registrován: 03 črc 2009, 02:00
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od eriko »

NA! Potom klikneš na Obrázky, vidíš to tam že? A olá ... plošák ako vyšitý :roll:

Dnes a aj včera som takých ako ty už niekam poslal ...

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Bernard »

Máš jedinečnou příležitost se něco naučit! Stáhni si tutoriál:
http://www.diptrace.com/books/tutorial_cz.pdf
a program:
http://www.diptrace.com/downloads/dipfree_en.exe , http://www.diptrace.com/lang/lang_cz.exe
Dnes to podle tutoriálu ještě stihneš nainstalovat, zítra navrhneš podle návodu multivibrátor a v neděli už pracuješ na svém PS. A potom se třeba zeptej na konkrétní problém.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

Pokud ti vyhovuje tohle schema, dám sem i plošný spoj. :wink:
Přílohy
můstek.png
(11.71 KiB) Staženo 70 x

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od PavelFF »

eriko píše:NA! Potom klikneš na Obrázky, vidíš to tam že? A olá ... plošák ako vyšitý :roll:

Dnes a aj včera som takých ako ty už niekam poslal ...
Nechal jsem si vygůglovat odkazy a náhodou jsem kliknul na elektrodu.pl , ale s jakousi lištou s vlaječkami, které způsobí strojový překlad do té které řeči.
http://cs.electroda.com/topic829129.html
Ale když kliknu na další (druhou) stránku, tak vlaječky zmizí a překlad taky.

Co to je za fičuru? Jak se to tam navolí?

Uživatelský avatar
Haluskaaa
Příspěvky: 38
Registrován: 20 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Haluskaaa »

Na tohle potrebujes radit ? :D Vzdyt by se to dalo navrhnout brkem na kousek toaletaku :D
Jinak jedoduchy reseni - OrCAD, Eagle, Formica...

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#9 Příspěvek od mkat »

Alebo si najdi AR-čislo 7-8-9 a tam najdes rôzne podobne zapojenie.Aj s tda 2003

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#10 Příspěvek od mkat »

Zabudol som napisat rok AR a ten je1993

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#11 Příspěvek od nop »


Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Vymysleni PS na TDA2003

#12 Příspěvek od EKKAR »

Docela se divím všem přispěvatelům, kteří tazateli se zřetelně vyjádřenou snahou vyhnout se (oprávněnému) obvinění z PLAGIÁTORSTVÍ chtějí pomáhat:
-Majky- píše:...Potreboval bych vymyslet navrh uz na plosny spoj k tomuto zesiku... ale potreboval bych nejakej originalni plosnak. Tak pokud by byl nekdo tak hodnej a pomohl mi nebo nasel na netu nejakej peknej prehlednej tak budu rad :) Dekuji
Jaxi taxi zapomínají oni i tazatel, že nechat si vyhledat nebo dokonce vypracovat řešení druhou osobou je stejně podvodné jednání, jako pouhé okopírování odkudkoliv. Ale to je asi v dnešní společnosti moderní způsob získávání nejen právnických titulů... :twisted: :twisted: :twisted:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od masar »

Je iluze se domnívat, že když někdo použije katalogové zapojení součástky, tak bude k tomu zapojení navrhovat plošný spoj jen proto, aby byl odlišný. Z hlediska zdravého rozumu to nemá moc smysl. Na problém se není třeba dívat z pohledu autorských práv. Ten podvod se v tomto případě odehrává jen mezi učitelem a žákem. Jiný prospěch z něho nepředpokládám. V případě Majkyho vůbec nemůžeme tvrdit, že poskytnutý návrh zcela okopíruje. Může ho přece použít jako inspiraci nebo předlohu. A to je už těžko napadnutelné.
Stejně to vypadá, jakoby se Majky zalekl tvého prvního příspěvku a utekl. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Podvodným jednáním v rámci vztahu učitel - žák to začíná, sami dnes a denně vidíme, kde to končí, když se přes nenechavé paprče nepraští rovnou jednou pro vždy - zkouší se to, dokud to vychází. A zavírání očí nad problémem ničemu nepomůže. Musí si ku*va jednou uvědomit, že pokud má něco vyřešit sám, může dostat radu, kde si má najít podklady k řešení - sám bych mu ten datašit našel, kdyby o to požádal, ale chtít rovnou originální plošňák... :?: :?:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“