Vintage videorekorder JVC HR-D370E r.v. 1986

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Vintage videorekorder JVC HR-D370E r.v. 1986

#1 Příspěvek od durkovic »

zdravím,
pridávam fotografie zdrojovej časti videorekordéru JVC HR-D370E/EG/EK/
z produkcie firmy Victor v rokoch 1986-87-88 dovážaných aj do naších tuzexov. Mal som na stole už dosť zdrojov z videí a stále dookola ako výkonový VOLTAGE REGULATOR použitý nejaký ten STK54.. a podobne.
Ked odišla iba jedna časť vo vnútri hybridu mohol sameniť celý bol to teda IO. Tento zdroj z videa má riešený výkonový regulátor napätia cez tranzistory. pôvodné boli 2SD1740. Rozhodne by takúto konštrukciu zdroja ocenil nejeden opravár a bastlír, ktorý má niečo taketo v ruke. zdroj má aj vyvedenú zásuvku 230V pre další prístroj. Je spínaná buť procesorom pri naprogramovaní timeru alebo trvalo aj ked je video vypnuté. MAX 2A. pripojiť možno napríklad CD player VKV prijímač alebo v dnešnej dobe set top box. /podla udajov na danom prístroji/ . rozhodne mám taketo zdroje radšej ako tie osadené hybridmi

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Katalogový prospekt videorekorderu JVC HR-D370EG /nemecký trh/

http://wegavision.pytalhost.com/jvcHRD370EG/

Domovská stránka na katologové prospekty mnohých značiek

http://wegavision.pytalhost.com/

tak prajem príjemné prezeranie katalogov. a krásnej POCTIVEJ elektroniky 60-70-80 rokov minulého storočia.

Ak by trebalo niekomu hodnoty nejakej sučiastky zo zdroju videa JVC HR-D370 tak sa ozvite na SZ.

Ďuro.
Naposledy upravil(a) durkovic dne 27 led 2012, 10:51, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

OT:čo to vidím v pozadí?Aiwa zo série CA-xx :) Sám som pred niekoľkými rokmi kúpil od kamošky podobnú-CA-25...Veľmi dobrá mašinka.Veľmi dobrý tuner,dlhá anténa,chytiť šli aj rakušáci...Oproti tej na fotke má moja iba nahrávaciu mechaniku,v ľavej časti je osadený 5-pásmový ekvalizér...Po čase dostala full auto-stop mechaniku a novú hlavu...Nenašiel som na nete žiadne foto,ale keď budem v BA,priložím...

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od durkovic »

ahoj

ano je to boombox AIWA CA-W30 s double deckom

foto tu http://www.shizaudio.ru/audio/details.php?image_id=3305

určite tam najdeš aj svoju CA-25. som tiež maximalne spokojný, moja ma dokonca VKV časť jak CCIR aj OIRT. magnetofon uplne super, ešte kvalitná predmagnetizacia. samozrejme ako inač pri boomboxe odnimateľné reproboxy a LINE IN a hlavne to basuje. tiež 5 pásmový EQ. preuplnosť len vložiť kazetu s nahrávkami od Badboys Blue, Modern Takingu, Maria magdalena a ine. a sme v 80 rokoch :D

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Máš pravdu, je tam aj tá moja. Hlavne že múdry google pri hľadaní obrázkov ponúka samé nezmysly...

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od durkovic »

zdravíčko páni

mam taku otázočku:

vo videu HR-D370E je v module TIMER je osadený založný elyt taky ten placatý a má hodnotu 0.1F/5.5V je ale pravda ze uchovanie hodin a naprogramovaneho nahrávania pri vypadku napajania nikdy ani pri uplne novom pristroji nefungovalo a výrobca JVC sa v návode chválil uchovaním udajov až na 60minut. dal by sa tam šupnut elyt nejakej inej trocha vyššej kapacity, a mohol by byt aj obyčajný či to musi byt zasadne len ten placatý založný ?

diky.
Naposledy upravil(a) durkovic dne 30 pro 2009, 13:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od stefan31 »

Vlastním JVC HR-D170 od 19.V.1987, a v òom zálohovanie fungovalo cca 60 min, osobne som to overoval, tak nepíš somariny...a ak to tak nie je, tak je problém s tým zálohovacím kondenzátorom, alebo spotrebou samotného IO....

Stefan31

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Robosand »

O tom zálohovaní sa dá pochybovať! Ja osobne (ešte) vlastním JVC HR-D300EE (kúpene začiatkom r. 1988) a od nova uchováva údaje 10 sekúnd.
Robo...

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od stefan31 »

Tak je niekde chyba od nova....ak máš v Návode na použitie uvedené zálohovanie napr, cca 1min., tak ako som uviedol, buï je vadný zálohovací kond, alebo spotreba IO je iná, ako by mala by￾...ale všetko sa dá zmera￾. V mojom videu zálohovanie fungovalo nieko¾ko rokov, potom kond "vyschol"... dnes tam žiadny nie je, zálohovanie nevyužívam vôbec...

Stefan31

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#9 Příspěvek od Robosand »

Ja som sa tým zálohovaním (ako závadou) nejako nezaoberal. Dôvod? Záverečná časť Tvojho príspevku... :D
Robo...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#10 Příspěvek od fero7 »

durkovic píše:má hodnotu 0.1uF/5.5V dal by sa tam šupnut elyt nejakej inej trocha vyššej kapacity, a mohol by byt aj obyčajný či to musi byt zasadne len ten placatý založný ?
diky.
Si robíš srandu, že?
Najprv si to poriadne prečítaj, a potom napíš ci máš obyčajný kondík s vyššou kapacitou.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od stefan31 »

Len dodám...v HR-D170E-ke je zálohovanie kapacitou 1F/5,5V, v dokumentácii od HR-D210E (mala by by￾ totožná s HR-D320), ak sa nemýlim, je použitý kond. 0,022/5,5V na pozícii C3. V tom prípade by sa o zálohovaní rozpráva￾ ani asi nedalo...ale napr. v HR-D830 bol pre verziu E použitý kond. 1F/5,5V, ale pre EG 0,1F/5,5V na pozícii C3. Od 300 a 370-ky dokumentáciu nemám...

Stefan31

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od durkovic »

somariny nepíšem vravím len vlastnu skusenost že HR-D370 už od novoty nedrzali udaje pri výpadku siete. ani na mojom ani na tom co som dostal teraz. potvrdil to aj predchodzí majitel. videl som mnoho videi kde boli ako založne kondiky použite taketo placate s malou kapacitou ale videl som aj take kde su osadené riadne elyty s kapacitou 4700uF/10V.

nikdy okrem jedneho videa samsung som zalohovanie neriešil vsade fungovalo ako má alebo sa o to aspon snazilo (5 minut a pod.) takže preto sa pýtam, nemám v tomto smere skusenost.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od stefan31 »

Tak treba vedie￾, èo je uvedené pri zálohovaní èasu v Návode na použitie, popr. v servisnej dokumentácii...v spomínanej HR-D170 je uvedená cca 1 hodina, ale u HR-D830 je uvedené:-"Memory back-up time: 3-5min. Dúfam, že ten rozdiel je jasný....ak nevieš, ako je to výrobcom prevedené, tak nepíš, že nefunguje...

Stefan31

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#14 Příspěvek od fero7 »

Re:durkovic
Tak si to pozorne prečítaj znova.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od durkovic »

fero7 píše:Re:durkovic
Tak si to pozorne prečítaj znova.
ak si narážal na hodnotu toho zalozneho elytu ano bola tam chyba nieje to v uF ale v F. takze spravne je 0.1F/5.5V. pri prvom pohlade na modul kde je osadený ten kondik sa mi zdalo ze je tam napásane uF.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “