Myčka Candy - malý tlak vypouštění

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wilibald
Příspěvky: 90
Registrován: 07 srp 2006, 02:00

Myčka Candy - malý tlak vypouštění

#1 Příspěvek od wilibald »

Dobrý den,

mám několik měsíců starou myčku, odpad je bohužel o "dvě skříňky" dál a při instalaci jsem si musel hodně pohrát s výpustní hadicí a udělat jí "předpisovou instalaci" - přesná délka hadice, přímo nahoru, ohyb, přímo dolů, (vyústění je do mezikusu pod dřezem). Teprve potom začala korektně vypouštět a nevypínat se kvůli chybě. Teď má trochu naběháno a už zase nastávají potíže. Celé je to asi "na hraně", protože pokud odmonuju hadici z odpadu a dám ji o 10 cm níže do kbelíku, tak žádný problém.

Předpokládám, že myčka funguje "jak ji navrhli", takže se ji ani nesnažím reklamovat a zajímalo by mne, zda na to není nějaký jednoduchý profi fígl, třeba zpětný ventil do hadice, nebo tak něco. Nebo nestačilo by jen seřídil čidlo, které sleduje vypouštění a nechal ji déle"tlačit". ? V principu mi stačí, zda mám dojít něco koupit do Baumaxu, začít shánět jiný typ myčky, reklamovat, nebo volat opraváře, který to bude umět za 15 min vyřešit.
Děkuji moc.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Tieto veci sa tak konstruuju, ze vypust ma smerovat z vychodzieho bodu zariadenia uz len vo vodorovnoom smere, resp. v smere nadol, aby nedochadzalo k protitlaku cerpadla. Spatna klapka bude robit opat iba odpor.
Pripadne, ci teraz nie je cesta vypustu zanesena.

Alebo by to mohlo este sposobovat cerpadlo tym, ze je slabsie...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Podle mne můžeš mít vedení vodorovné pod úrovní čerpadla "jakkoliv" dlouhé a pak jen nahoru . Jsou přímo připojovací mezikusy s klapkou . Viděl jsem to při současném připojení pračky , myčky a dřezu na jeden odpad . Slovo slabší čerpadlo si neumím přeložit do češtiny .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#4 Příspěvek od kejki »

Jen čistě náhodou - co protáhnout odpad louhem? Neškrtí to přicpaný sifon?

Uživatelský avatar
wilibald
Příspěvky: 90
Registrován: 07 srp 2006, 02:00

#5 Příspěvek od wilibald »

BOBOBO píše:Podle mne můžeš mít vedení vodorovné pod úrovní čerpadla "jakkoliv" dlouhé a pak jen nahoru . Jsou přímo připojovací mezikusy s klapkou . Viděl jsem to při současném připojení pračky , myčky a dřezu na jeden odpad . Slovo slabší čerpadlo si neumím přeložit do češtiny .
Tohle mi připadá vhodné k vyzkoušení. Dám delší hadici, povedu ji po zemi az k odpadu a tam nahoru a dolů. Díky, zkusím.

Uživatelský avatar
wilibald
Příspěvky: 90
Registrován: 07 srp 2006, 02:00

#6 Příspěvek od wilibald »

kejki píše:Jen čistě náhodou - co protáhnout odpad louhem? Neškrtí to přicpaný sifon?
Toto vše už je bohužel za mnou.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“