Receiver SONY STR-DE485, nejde tuner

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Receiver SONY STR-DE485, nejde tuner

#1 Příspěvek od Tibo323F »

Zdravim, potrebujem poradit, predvcerom som si doniesol zo smetiska-zberny dvor domoveho odpadu, maju tam aj elektro, zosilnovac 5+1 je to receiver SONY STR-DE485, ked som ho doma zapol, display sa rozsvietil, bol som cely rad ze ide ale ked som pripojil vstup-cd prehravac a repro bolo ticho, skusal som setko stlacat, nastavovat ale nic, tak som ho rozobral a pozeram no vizeralo setko ok, vyberiem dosku pozriem zospodu a po integrovanom obvode-taka cierna kocka co ma z kazdej strany nohy ani chyru :D, no pomyslel som si s tymto uz iba do smeti alebo na suciasty, ale v tom ma napadlo stiahnut si servisny manual a zistit aky obvod tam vlastne chyba. No a zistil som ze tam ma byt elektronicky prepinac funkcii a regulator hlasitosti, v tom ma hned napadlo ze ci sa neda dako obist-prepojit aby siel aspon tuner alebo jeden vstup-opticky najme. Tak som zacal na tom pomaly pracovat. Najprv som musel ale prerobit potak hlasitosti, dal som tam stereo potak dvojity, potom som zacal prepajat podla servisneho manualu, no a ked som to akotak poprepajaj zapojil som potaka skusil. Pripojil som cd-prehravac s optickym vystupom, ked som stlacit play na receivri-displeji sa rozsvietilo optical input, pcm44khz dolby surroud atd, potocil som potakom a v reprakoch sa ozval zvuk celkom cisty a dobry, cely som bol happy. Potom som siel skusit tuner, opt. vystup som odpojil a pripojil som tuner, ale v reprakoch len sum, naladil som funradio 95.00mhz manualne lebo automaticky len ladi a nic nenaladi, ked som dal antenu cosi hralo ale sumelo strasne a slabo, pomyslel som si ze je asi v haji tuner, ale mam presne taky isty cistonovy dal som tam ten a to iste presne, zacal som merat napetia podla serv.manualu, tie setky sedia, len neviem ci tam idu impulzy je to oznacene ako CLK, data, rds atd, nemam totiz osc. Kondenzatory v okoli tuneru som pomenil a potom aj na celej doske ale stale nic, opt. vstup ide ale tuner nie. Ak vie niekto poradit nech napise budem rad. Na tuneri su vyvody oznacene takto: CLK, ST-D0/MC-D1, ST-D1/MC-D0, +10V Vcc, TUNED, STEREO, Lch, GND, Rch, MUTE, +3,3V Vcc, FM sig.out, RDS-int, RDS-data. Napetia tuner ma, len oscik nemam ci tam idu z cpu hodin. impulzy CLK, teraz ma napadla jedna vec, zmerat ci to vobec ladi :d ci sa meni napetie, ale na ktorych vyvodoch, no urcite Gnd a ? Dakujem za rady.

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Tibo323F »

Problem vyrieseny, zohnal som BU1924F a setko facha, ladi, rds ide. :) ,bol este jeden trandik na digit. doske kde sa pripaja tuner v haji.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“