Zesílení Audia ze Scartu

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wenyss
Příspěvky: 8
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00

Zesílení Audia ze Scartu

#1 Příspěvek od wenyss »

Dobrý den,
potřebuju zesílit slabý Audio výstup ze Scartu ze satelitního přijímače. Zkoušel jsem vložit do Scart konektoru jedotranzistorový zesilovač. Zesílení je dostatečné, zhoršily se ale sykavky. Prosím poraďte jak na to, mohla by být i krabička zvlášť.
Děkuji

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

To by chtělo osciloskopem zkontrolovat úrovně: je možné, že ze satelitního přijímače leze dost, ale scart v TVP má malou citlivost, nejspíš velkým vloženým útlumem buď mezi scartem a přepínačem vstupního signálu nebo (méně pravděpodobně) útlumem až za přepínačem, ten by se zpravidla ale projevil i u normálního zvuku z tuneru.
Zesilovačem navíc sice stoupla hlasitost, ale ten vložený zesilovač je přebuzený.
Co to máš za televizi?

Uživatelský avatar
wenyss
Příspěvky: 8
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00

#3 Příspěvek od wenyss »

Je to takhle:
Na satelitu mám jednu stanici, která má hodně slabý zvuk. Kvůli tomu musím mít hodně zesílený zvuk na TV Thomsom a tím se ve zvuku ozývá brum v závislosti na složení obrazu. Proto chci zesílit Audio už na vstupu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

To je divnota, modulace na trnsporderech je normalizovaná, co je to za stanici, transporder, družice?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
wenyss
Příspěvky: 8
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00

#5 Příspěvek od wenyss »

Je to Animal planet na DIGI TV, pro nás dost hlavní program.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Jen na jedné stanici? Na ostatních je to v pořádku?
A máš vůbec na satelitu správně vybraný zvukový režim pro tuto stanici? Přece jestli ostatní programy jdou normálně, není chyba v televizi ani v propojovacím kabelu. Je v satelitu a to buď u tebe (chybně nastavený přijímač) nebo na vysílací straně (slabá modulace - s tím ti ovšem nijak výrazně nepomůže ani vložený zesilovač).
Jinak Thomsona mám taky a ze scartu musím proti zvuku z tuneru přidávat hlasitost asi o 6-8dB z DVD přehrávače, o 10dB z VHS hifi..., ale s odstupem rušivých napětí problém nemám.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#7 Příspěvek od jopo166 »

je to naozaj problem pri niektorich sat prijimacoch zvuki stanic niesu vyrovnane ohladne toho brumu skusil bi som sa pohrat zo stelovanim zvuku na sate a zaroven na telke aby to bolo optimalne nastavene

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

mi-ro píše:To je divnota, modulace na transporderech je normalizovaná, co je to za stanici, transporder, družice?
To je sice pravda, nicméně u low-cost služby typu DigiTV je toto zcela běžným jevem.

Killroy

Uživatelský avatar
wenyss
Příspěvky: 8
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00

#9 Příspěvek od wenyss »

Je to problém satelitních stanic s rozdílnou sílou zvuku. Například na programu Discovery CE zase zvuk řve. To jsme ale odbočili, prostě potřebuju poradit, jak ten zvuk ze Scartu zesílit bez skreslení. Děkuji.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Kedze je signal kazdej stanice iny,asi by to chcelo nejaky maly zosilovac s automatickym vyrovnavanim vstupnej citlivosti...Nieco sa riesilo v poradni,akurat neveim ci by to bolo adekvatne aj pre tento ucel...Hill je zasvatenejsi,snad bude vediet viac.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Poslední dobou (asi 3 měsíce) mám prasečí zvuk z ČT1 analog 22k, pokud jde upoutávka, promo, reklama, nějaká ta sračka jako losování xxx... filmy jsou OK ale taky tak o 12 dB slabší. Signál jde z tuneru v DVD rekordéru do scartu C439, podezíral jsem dokonce i zvukový kanál v DVD. Myslím že si na vysílacím pracovišti někdo dle instrukcí zaprasil s kompresorem a mezifrekvence, možná nf, to už nezvládá. Přliblížili se tak nejmenované soukromé stanici, myslím že i překonali...
vypnout, odhlásit, zrušit, nepodporovat.... :(
Jinak si taky myslím, že v přenormalizované EU by taková věc jako úroveň modulace měla být závazná a porušení je důvod k odebrání licence, ne k dobastlování opravy. Co poslat dotaz příslušné stanici? tedy po ověření že chyba není na straně přijímače.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

jopo166 píše:je to naozaj problem pri niektorich sat prijimacoch zvuki stanic niesu vyrovnane ohladne toho brumu skusil bi som sa pohrat zo stelovanim zvuku na sate a zaroven na telke aby to bolo optimalne nastavene
To jsem fakt nepochopil co tím myslíš. A jinak souhlas s wenyss- Discovery CE mi taky řve daleko víc. Už jsem taky přemýšlel jako keemo o nějakém AVL. To by mělo jeden další ohromný efekt. Srazilo by to zvuk u reklamního jinglu televize H@VNA.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Jo, s jingly a reklamami jsem bojoval už u C110STII - má řízení hlasitosti DC, tak jsem vytáhl signál z výstupu na oddělovací trafíčko (tam bylo pro magnetofon a sluchátka), trochu zesílil, detekoval a otvíral tím tranzistor, který snížil napětí na potenciometru hlasitosti.
To nešlo trefit: buď to byl slabikový kompresor a zprasilo to zvuk opravdu dokonale, nebo jsem tomu nastavil dlouhou dobu odběhu, pak ale trvalo třeba 20s, než po znělce zase zesílil zvuk z filmu...
Nakonec můžeš zkusit to pustit skrz video, jestlis ho ještě nevyhodil - v některých byla aktivní ALC i na průchozí signál bez záznamu.
Prostě tento problém je řešitelný pouze možností uložení nastavené hlasitosti pro každý program už ve zdroji signálu. Jinak každá automatika to doprasí.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Někdy to vyzkouším a podám referát. Mám profi stereo Copresor-expander/limiter kde se dá nastavit úroveň nasazení, rychlost nasazení, úroveň útlumu a doběh.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“