Problém s DVD+RW

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Problém s DVD+RW

#1 Příspěvek od Lukas-Peca »

Koupil jsem si v Kauflandu pět DVD+RW (nikdy jsem s médií z tohoto hyper-super neměl problém). Po vložení do Super Multi mechaniky a pokusu o vypálení souboru v Alcohol 120% se objevila hláška, že médium není naformátováno. Při provádění téhož v Nero Burning ROM se vše povedlo (během procesu vypalování probíhalo i formátování). Když jsem chtěl DVD pustit v mém přehrávači, který nic jiného než plusková média nežere, se DVD sice po chvíli načetlo, ale MP3 pouze přeskakovala - jako když je špatně vypáleno na špatné médium. Kontrola disku v Nero utilitce prokázala poškození povrchu asi od půlky, ale ani na počítači nešel žádný soubor vůbec spustit. Po ,,úplném" smazání disku se na vypáleném povrchu objevily ,,mapy"! DVD pak sice šlo znovu vypálit, ale přehrávač ho nenačte vůbec, počítač aspoň zobrazí soubory, ale jsou nečitelné. Nechce se mi věřit, že by prodávali tak nekvalitní DVD, že by nešly vůbec použít. Vypalovačku mám starou LG, ale dobrou (?), nikdy s ní nebyl problém, v pořádku vypaluje DVD-RW i +R. Vyreklamovat mi to určitě nevyreklamují, protože jsem to použil :roll: , ale nevím, jestli není problém u mě. Nesetkal se s tím někdo :?:
Mmch. dřív tam prodávali placky Emgeton (a ty byly dobré), ale pak jsem tam dlouho nebyl a dnes už je to značka Kaufland. A prý vyrobeno v Německu.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od Burajko »

Posli tam inspekciu.Ale somozrejme ze ju uplatia.Sme svedkami najvacsieho moralneho upadku spolocnosti od Rima...
Hnus Humus... :wink:
Ked budeme takto narabat z datami o 1000 rokov budu po nas nachadzat len zahrabane smetiska. :lol:
Stary dobry papirus :lol:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Podla mna to tam staci doniest a vratia ti peniaze.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Robosand »

Spomínaš Kaufland. Niečo podobné sa mi stalo v minulosti, ale s TESCO DVD-R. Za "bagatel" som kúpil 10 ks v celku. Na (v tom čase) novom NB Acer nešli napáliť (2 ks), takže ďalej som to neskúšal. Zapol som starší PC so staršou DVD mechanikou a išlo to bez problémov (aj s prehrávaním na spomenutom NB). Zvyšné som odviezol kolegovi, ktorý sa zaoberá prevažne výpočtovou technikou a na podiv uviedol to samé. Kvalitné mechaniky si s predmetnými médiami nevedeli poradiť, naopak, staré bez problémov.
Takže, mám pocit, že v niektorých "Hyper obchodoch" predávajú odležané veci (nekompaktibilné s dobou) pod svojou značkou s dátumom výroby - predvčerom...
Takže, kupujme lacné veci... :lol:
Robo...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Musis se kouknout, kdo je opravdu vyrobce. Kupoval jsem v Kauflandu media Emgeton, ale vyrobce byl Taiyo-Yuden, takze to nejlepsi co se vubec da sehnat. Jestli to ted pro Kaufland dela nejakej pricmoudlik, tak je to skoda penez a casu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Docela by mě zajímalo, na co zálohuje data takový Reuters, NASA, BBC, Vatikán, Pentagon, National Gallery, prostě klienti co si můžou dovolit kvalitu a přitom potřebujou spolehlivost. Nechce se mi věřit, že věnujou tuny práce a času na záznamy aby je po pár letech nějaký Taiyo-Yuden vyijebal :twisted:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Pro zalohovaci ucely se vyrabi specialni media. Ale tyto instituce to asi na optiku nedavaji. Tipuju paskovy knihovny, nebo velky pole.

Ted jsem docetl jednu Sci-Fi knizku a tam o par tisic let po civilizaci, jedna archivni knihovna provadela neustaly kopirovani stale dokola na pasky. Proste porad se data kopirovaly na nekolik mist soucasne. Az se zkopirovaly vsechny, zaclo to zas od zacatku. Proste se tak udrzoval cerstvej zaznam.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jirka »

DVD jsou pro běžné spotřebitele, ne na dlouhodobou archivaci.
Ale existujou zlatá média i s ochranou vrstvou s větší životností. A pak tu nově jsou i DiamonDisc, ale jestli se chytí, ukáže čas.
*****

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Mému prodejci hw trvalo asi 3 roky, než vyslyšel přání a vzal na prodejnu zlatá média...
ale kdo zaručí že to po 5 letech nebude K.O.? :(

Jestli je něco všeobecně rozšířeno a rozmohla se praxe pořizovat záznamy na nejlevnější média se silně omezenou trvanlivostí, tak celkově je všecho co si obyvatelstvo archivuje docela ohroženo :evil:

mechanicko páskové jednotky jsou sice hezké ale kdo k nim má v praxi přístup.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

Crifodo píše: mechanicko páskové jednotky jsou sice hezké ale kdo k nim má v praxi přístup.
Ti, kterym se to vyplati si je poridi. Domaci uzivatel tezko, ale ten toho nemiva tolik na zalohovani. Ja mam dulezity data na trech mistech. Jednou v pocitaci na disku, podruhe na raidovym poli a potreti na externim disku co pripojim tak dvakrat do roka a prehrnu na nej novy data.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

to jsi už celkem nadstandardně zajištěný, ale já nemyslel jen zálohování důležitých digitálních dat ale tak celkově ukládání audio - video - foto archívu jak si tak lidi pořizujou, svoji hudbu, fotky, děti, dovolené, hobby a tak. Dřív si koupili LP nebo nahráli MC, VHS, fotky na papíře, dneska všechno na asijské placky. Za pár let se k tomu nedostanou.

Magnetické páskové paměti pro takové aplikace jsou prostorově i finančně náročné, myslím že u nás ani knihovny a muzea je nepoužívají a riskujou ty DVD. :(
Z hlediska spolehlivosti se mi těžko chápe jak bylo docíleno úspěchu palubních datových recorderů na Voyagerech, 30 let ve funkci v meziplanetárním prostoru i když posledních 20 let už jen sporadicky, ale pořád to je s nulovou chybou použitelné. Technika z roku 1975.
http://voyager.jpl.nasa.gov/science/index.html
http://caltech.typepad.com/.a/6a0105349 ... 970b-800wi
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 12 pro 2009, 00:57, celkem upraveno 1 x.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jirka »

Svého času se k zálohování doporučovali média DVD RAM. Ze své podstaty umožňují i aktualizaci uložených dat, takže staré nepotřebné zálohy lze přepsat novými a médium se nevyhazuje jako DVD+R. Tím se i trochu vyrovná jejich vyšší pořizovací cena.
Jak je to s kvalitou teď, si ale netroufám tvrdit. Další věc je podpora v mechanikách. Dříve DVD RAM podporovali jen některé DVD mechaniky, postupem času výrobci přidali jejich podporu snad u všech. Jestli bude jejich podpora i u nastupujících blu-ray mechanik, je taky otázka.
Přílohy
ulozny_prostor.jpg
redundantní úložný prostor
(48.51 KiB) Staženo 104 x
*****

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#13 Příspěvek od Cust »

já hážu důležitá data na papír, když se mi posere disk, bude mě to mrzet hlavně kvůli fotkám (ale ty občas zálohuju na DVD), jinak většinu opravdu důležiťějších dat mám na dvou discích (práce + domov)

to, že za několik let budou data bez údržby nepoužitelná je jasné - "zlaté" hliněné tabulky

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Lukas-Peca »

DVD-RAM mám, je to super médium, je tam přímo hardwarově umožněn náhodný přístup i zápis. Na dísku jsou zespodu proužky, takže to i vypadá velice cool :D . Po naformátování se s tím pracuje jako s normálním harddiskem, není na to potřeba žádný program, prostě zapisujete kdy chcete. Mám dva kusy Panasonic, mají i tvrzenou datovou stranu, i po letech je povrch jak zrcadlo, bez jediného škrábanečku. Bohužel ten můj přehrávač to nebere. Nové vypalovačky už to myslím taky neumí.
ALL: já ale potřebuju přepisovatelné DVD, což zlato neřeší... S RW jsem míval různé problémy, tak jsem si prostě říkal, že je chyba u mě. Zkusím to teda reklamovat :roll:

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#15 Příspěvek od Hanizek »

Co já vím, tak na magnetické pásky se zálohuje pořád. Někteří výrobci prý ručí čitelnost dat i za 20 let(!). Navíc je u nich možný paralelní zápis dat.
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“