Problém s ústřednou DSC

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
foxin1
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

Problém s ústřednou DSC

#1 Příspěvek od foxin1 »

Ahoj bastlíři mám takovej problém moje ústředna dsc 1510 + klávesnice 1500rk mi po zapnutí rozsvěcí všechny kontrolky zon když připojím jedno čidlo na první zonu 1 a odpojím ostatní nepoužívané zony *1 23456 tak stejně po zadání křížku svití i zapojená i odpojené. když odpojím i jedničku s čidlem tak se teprve rosvítí zelená ready nechápu to. Zona je nastavena jako vnitřní opožděná.Co musím udělat na svorkovnici s propojkama které neosadím žádným čidlem propojit drátem nebo se tam dáva odpor.
Zatím díky za případné ohlasy.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Robosand »

Skús vyvážiť nezapojené slučky odporom 1k.
Robo...

Uživatelský avatar
foxin1
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

dsc 1510

#3 Příspěvek od foxin1 »

to jsem zkoušel ale nic.Možná mám něco blbě nastaveno byl proveden reset.Zřejmě jsem na něco zapoměl.Možná nastavení smyček.

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od marimm »

Vsetko je to v instalacnom manuale. Mas ho?

Uživatelský avatar
foxin1
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

dsc 1510

#5 Příspěvek od foxin1 »

Jo mám ho ale nejsem schopen to zprovoznit mám nastaveno spoždění na odchod ale když ty snyčky odpojím tak se to zakoduje hned a když naruším první zonu tak se rosvítí a zhasne kontrolka ready a armed svítí pořád a to všechno bez poplachu nechápu to.

Uživatelský avatar
foxin1
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

dsc 1510

#6 Příspěvek od foxin1 »

Ještě jedna otázka.Udělám li HW reset co všechno musím naprogramovat přes klávesnici budu mít zony 1 2 3 a na nich jen tři IR čidla paradox. Aby to všechno fungovalo.jak odpojím ty zbylé 4 5 6.aby nesvítili když do nich nic nevede.Díky

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od marimm »

Ked tvrdis, ze je to po resete, tak postupuj takto:

1. Kazdu zonu vyvaz odporom 1k ( medzi Z1 a COM, Z2 a COM....)
2. Na vystup SIR si pripoj sirenu alebo rele
3. Vstup do programovacieho rezimu a v sekcii 11 nastav zony takto:
- zone 1 - 20
- zone 2 - 21
- zone 3 - 21
- zone 4 - 21
- zone 5 - 21
- zone 6 - 24
4. V sekcii 12 rozsviet zony 1 a 6 ostatne zhasni.
5. V sekcii 16 rozsviet vsetky zony
6. V sekcii 17 nastav prichodovy, odchodovy cas a cas pre sirenu
7. V sekcii 31 rozsviet zonu 5
8. V sekcii 32 vsetko zhasni
9. Ukonci programovanie

Teraz je zona 1 oneskorena, zony 2-7 okamzite a zona 6 24hodinova (strazi stale nezavisle od toho, ci je system zapnuty (svieti kontrolka ZAP) alebo vypnuty). Cez prikaz *1 si pozri, ci su vsetky zony zhsnute. Ak nie tak ich zhasni. Teraz by mal byt system pripraveny na pouzitie.
Po zadani zapinacieho kodu (prednastavene na 1234) sa Ti musi rozsvietit kontrolka ZAP a panel bude odpocitavat odchodovy cas. Po skonceni odchodoveho casu system strazi. Ak teraz rozpojis zonu 1, zacne bezat prichodovy cas na vypnutie systemu. Ak ho nevypnes, spusti sa poplach. Ak by si pri zapnutom systeme rozpojil niektoru zo zon 2-5, poplach sa spusti okamzite. Vypnes ho samozrejme vlozenim kodu.

Dufam, ze Ti to pomoze.

Uživatelský avatar
foxin1
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

dsc1510

#8 Příspěvek od foxin1 »

ty jo to je návod super díky moc jdu na to pak napíšu jak to dopadlo.díky

Uživatelský avatar
foxin1
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

dsc1510

#9 Příspěvek od foxin1 »

Tak to dopadlo tak že po vyvážení všech smyček 1k odpory (zony s čidlem i bez) svítí při nezakodovaném stavu všechny kontrolky zon.není to málo ten 1 k odpor? když nasadím trimr na zonu tak ho musím nastavit tak na 4,2 kohmu aby kontrolka shasla.
Zkusil jsem to *1 odpojit všechny zony a hle rosvítila se zelená ready ale při zadání kodu se zakodovalo bez zpoždění asi 6x to krátce pípne a svítí armed.
tak už nevím co je kde špatně.

myslím si že by měli být smyčky vyvážené tak aby nesvítila žádná kontrolka zony nemám pravdu ?

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od marimm »

Skus tam dat zakoncovacie odpory 5k6. Pri prvych ustredniach davali odpory 1k. Pri novsich verziach uz 5k6.

Tych 6 pipnuti by mal byt ten odchodovy cas. Aky cas si si nastavil v sekcii 17? Tam sa to zadava v sekundach.
Prikaz *1 sluzi na odpojenie zon (v pripade poruchy) na jedno zapnutie/vypnutie systemu. Potom sa zony automaticky pripoja do systemu.

Uživatelský avatar
foxin1
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

dsc1510

#11 Příspěvek od foxin1 »

No v sekci 17 jsem zadal 30 sec. ale těch 6 pípnutí se odehraje během jedné sekundy a je to pořád stejné můžu tam nastavit co chci za číslo tak to pípá pořád stejně nechápu to. Vše jsem nastavil jsk si mi napsal.

nemůžu mít třeba špatně zapojenou klávesnici nebo čidlo? Nevím

Uživatelský avatar
foxin1
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

dsc1510

#12 Příspěvek od foxin1 »

už to odpočítává byla vyplá funkce hlasitý odchod. Odpočítávalo to ale nebylo to slyšet.

akorát to trvá nějak dlouho

Můžeš mi prosímtě rozepsat jak přesně programovat *8 1500 17 když zmáčknu 1 tak svítí víc kontrolek jak naprogramuju příchod kontrolka 1
a odchod kontrolka 2 a zadává se to např 30sec nebo 030 sec

zatím díky

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od marimm »

Akurat so Ti chcel napisat, ze mas asi vypnutu hlasitu dobu pre odchod, ale si ma predbehol :) .

Malo by to byt trojmiestne. To znamena, ze pre 30s zadas 030. Nemam teraz pred sebou instalacny manual, ale to poznas jednoducho. Ked vstupis do sekcie 17 po kazdom stlaceni klavesi Ti panel 1x pipne. Ak je to trojmiestne cislo tak ak zadas prve cislo - pipne 1x, druhe cislo - zasa 1x a po tretom pipne 2x a prejde na zadavanie zadavanie dalsieho casu. Ak Ti uz po druhom cisle pipne 2x tak je to dvojmiesne.

Tych 6 pipnuti pri zapinani bolo potvrdenie spravne zadaneho ovladacieho kodu a spravneho zapnutia systemu.

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od marimm »

Tak uz som si pozrel manual. Je to trojmiestne cislo. Cize pre 30s odchodovy cas zadas 030. :D

Uživatelský avatar
foxin1
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

dsc1510

#15 Příspěvek od foxin1 »

Tak ty časy jsou nastaveny správně už to i odpočítává ted to jen namontit díky moc za pomoc proniknul jsem do toho.Ještě musím sehnat nějakou tu vnitřní sirénu. Kdybych si na něco vzpoměl můžu zase napsat?

asi ještě zapojím jeden požární hlásič ale to až později ještě jednou díky a měj se.Petr

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“