Elektro literatura

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

Elektro literatura

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Rad bych koupil knihy o elektronice, zamerene prevazne na slaboproud. Predevsim s dostatecnym vysvetlenim fuknci aktivnich a pasivnich soucastek a jejich zapojenim. Dale o mikroelektronice, digitalni technice a NF/VF technice. Pokud nejake mate a chcete je prodat prosim napiste nazev knihy a cenu (uvitam i strucny popis)
Predem dekuji :wink:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Zajdi si na stranky vydavatele technicke literatury BEN a snad se Ti tam neco bude hodit..

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#3 Příspěvek od mety »

Ja osobne odporučam: poznavame elektroniku
http://www.kopp.cz/www/index.php?catego ... 2a3613a5e4

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

jo, jo, tam jsem si kupoval 5. dil (poznavame elektroniku VF) a jinak v nejake zabehnute knihovne se da sehnat spousty dobre starsi literatury, ale to je spis veci nahody.
Jinak doporucuji od V. sedyho"Rozeberte si PC"
jako tip jak bastlit "skoro zadarmo"

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#5 Příspěvek od Nagant »

No, já jsem v bastlení "odkojen" tímto:

Pavel Šrait: Od krystalky k modelům s tranzistory
Karel Novák: Slabikář radoamatéra
Zdeněk Hradiský: Radiotechnická štafeta
Čermák: Kurs polovodičové techniky
Tomáš Hajach: Základní elektrotechnické výpočty
Milan Syrovátko: Zapojení s polovodičovými součástkami
Vladimír Suchánek: Dioda, tranzistor a tyristor názorně
Jan Bláha: Poznáváme elektroniku, navazujeme spojení
Gustav Tauš: Osciloskop
Český: Příjem rozhlasu a televize, Antény pro příjem rozhlasu a televize
Zdeněk Opava: Elektřina kolem nás
Amatérská výroba plošných spojů
+ časopisy Amatérské rádio, Rádiový konstruktér a VTM (a ruské Rádio)
a spousta dalších knih...
katalogy součástek

Pokud navštívíš nějaký dobrý antikvariát, zaměřený i na technickou literaturu, měl bys něco sehnat.

V 80.letech ještě vyšla docela dobrá teoretická knížka, modrý obal, překlad z němčiny, nemohu si vzpomenout na titul ani autora, musím se po tom doma podívat.
(Doplňuji: Frisch, H.: Základy elektroniky a elektronických obvodů. SNTL 1987)

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#6 Příspěvek od Kocur »

Doporučuji zvláště poznáváme elektroniku od A do Z.Je to jakýsi abecedně seřazený seznam slov týkající se elektroniky s velmi dobrým popisem významu,takže se tam dozvíš např.co je to tranzistor,varikap,bifilární vinutí atd... + spousta vzorečků od počítání odporů řazení sériově a paralerne přes capacity a indukčnosti až po výpočet zesílení.
Fakt super knížka.Rozeber si PC je taky dobrá,mám ji,ale je tak na jedno přečtení,kdežto v té od A do Z budeš hledat neustále.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

Vsem vam moc dekuji za odpovedi, ale obracel jsem se na vas s timto dotazem proto ze knihy poznavame elektroniku od V.Maliny jsou opravdu vyborne ale uz jsem si je nastudoval kdysi davno. Ale zajimalo me spise neco ohledne hlubsich znalosti slaboproude elektroniky. Tusim ze v amaterskych radiich vychazeli obcas zajimave serialy, ale vetsinu z rocniku uz doma taky mam. Kdysi jsem ale narazil na zajimavy casopis v polstine ktery se jmenuje Praktyczny Elektronik (doufam ze to pisu spravne) mam doma jen par cisle v pdf ale kbyby se nasel nekdo kdo ho ma a byl by jej ochoten poskytnout v elektronicke forme byl bych velmi rad, pripadne podobne casopisy nebo knihy (klidne v polstine nebo anglictine i kdyz prednost davam ceskemu jazyku).

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od durmitor »

Pokud si uspesne vstrebal tyhle knizky, pak je na case se pustit do katalogovych listu. Myslim, ze nic lepsiho ceska literatura nenabizi...
Podpis na houby

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“