Propojeni Pc a Tv

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Topik
Příspěvky: 106
Registrován: 27 kvě 2008, 02:00

Propojeni Pc a Tv

#1 Příspěvek od Topik »

Ahojte,potrebuji pls.poradit...mam propojenou tv s pc pres S-video...Tv podporuje S-vid.Vse bezi jak ma.Videa z youtube take ok...

Pokud pustim film pres Bsplayer tak mi nejde obraz na tv...tytulky,zvuk jdou ale obrazovka je cerna...

Zkousel jsem jeste nastaveni frekvence a rozliseni,ale bez uspechu.

Grafarnu mam ati radeon 800x.

Muzete mi nekdo poradit???

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Podívej se na rozlišení a použij napřed jen 640x480 nebo 600x800.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#3 Příspěvek od PeteBurns »

Mám pocit že tam nejde o rozlíšenie, ale čosi sa mi marí, že je to vlastnosť toho softu, máš na oboch obrazovkách to isté alebo máš telku zapnutú ako rozšírenú plochu? Teraz si neviem presne spomenúť, ale zdá sa mi, že treba telku takto prepnúť a zobraziť video iba na nej, vtedy by to malo šlapať..pokiaľ máš obe obrazovky rovnaké, tak video ide iba na compe..ved pošpekuluj..

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od mira2830 »

myslim, ze videa se zobrazi jen na obrazovce, kterou mas nastavenou jako primarni... na monitoru a tv zaroven se mi to nikdy korektne rozchodit nepovedlo

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Většinou se musí nastavit klonování plochy na druhý zobrazovač. Má to jen tu nevýhodu, že se nastaví rozlišení monitoru podle TV a to je nic moc pěkného.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Topik
Příspěvky: 106
Registrován: 27 kvě 2008, 02:00

#6 Příspěvek od Topik »

ok diky vsem...pokusim se badat...

Uživatelský avatar
voodoo400
Příspěvky: 144
Registrován: 23 pro 2009, 01:00

#7 Příspěvek od voodoo400 »

tiez mam prepojeny PC na TV s grafikou ATI. Po dlhom skusani sa mi osvedcilo nastavenie TV ako rozsirenej plochy (nie ako klon) a vypnutie rezimu "divadlo" - to robilo problemy podobne ako popisujes. Monitor mi bezi na 1680x1050 a TV(mam 4:3) na 800x600. Ked napriklad deti chcu pozerat rozpravky - video z PC mysou presuniem okno prehravaca na TV a tam ho prepnem do full screen a na monitore mozem pracovat. Presun kurzora mysi z PC na TV mam len cez pravy spodny roh, aby mi kurzor neutekal na TV pri praci s PC. Vsetko sa nastavuje v Catalyst Control Center. Problem s presuvanim okien moze byt ak mas TV v inej miestnosti...

Uživatelský avatar
pm_
Příspěvky: 110
Registrován: 11 srp 2009, 02:00
Bydliště: praha

#8 Příspěvek od pm_ »

rozliseni s tim nema nic spolecneho. v zakladnim nastaveni zobrazeni zaskrtni rozsireni plochy o druhy monitor a rozliseni nastavv catalystech podle schopnosti televize /napr. PAL - 720×576/. u televize doporucuju zapnout rezim theater - tedy nepouzivat klonovani, ale vyuzit vyhod overlay vrstvy. video vyzkousej s wmp - pokud jede na tv, problem je v nastaveni bsplayeru /nastavit overlay - BSplayer options - video - video rendering - rendering mode --> Overlay mixer/

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

To bych opravdu chtěl vidět na normální TV, jak s tím nemá nic společného rozlišení např. 1280 x 1024 :lol:

Předpokládám, že každý co chce připojit TV k PC, tak tam má:
a) výstup na TV
b) zapnuté zobrazení na monitor a TV (jakkoliv)
c) připojil TV kabelem ještě před startem PC (ne při restartu)
c) nastavil si základní rozlišení těch 800x600

a až potom laboruje s dalším nastavení. Pokud to tak neudělá, tak mu to půjde taky, jen o pár dnů později :wink:

Uživatelský avatar
pm_
Příspěvky: 110
Registrován: 11 srp 2009, 02:00
Bydliště: praha

#10 Příspěvek od pm_ »

p32 píše:To bych opravdu chtěl vidět na normální TV, jak s tím nemá nic společného rozlišení např. 1280 x 1024 :lol:

Předpokládám, že každý co chce připojit TV k PC, tak tam má:
a) výstup na TV
b) zapnuté zobrazení na monitor a TV (jakkoliv)
c) připojil TV kabelem ještě před startem PC (ne při restartu)
c) nastavil si základní rozlišení těch 800x600

a až potom laboruje s dalším nastavení. Pokud to tak neudělá, tak mu to půjde taky, jen o pár dnů později :wink:
budes se asi hodne divit ale nema. vyzkousej a pak uvidis. mozna je dobre vedet, ze pocet zobrazovacich bodu kazde klasicke tv je 720×576 /PAL/, takze pokud nema tv problem s 800x600, nema problem ani s 1280x1024. s rozsirenym vystupem na tv mam par zkusenosti a vim co rikam. a jen tak na okraj: nic jako TV kabel neexistuje. pouze video kabel pro prenos kompozitniho signalu, nebo s-video kabel. pripojeni k tv pred startem pc neni nutne /funkce force tv/ a ani nic neresi, zejmena v pripade, kdy se titulky zobrazuji. problem je zrelme v nastaveni bsplayeru nebo verzi catalyst.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#11 Příspěvek od Duvsan »

U mojej GE Force 2, MX 400, 32MB (dúfam, že som to nepoplietol) je nutné mať pred štartom PC pripojený TV. Potom zase ide TV, ale nie monitor. To sa vraj dá vyriešiť upgradom ovládača či BIOSu tej grafárny či čo. Ale obraz je tak nekvalitný, že je to o ničom.

Uživatelský avatar
pm_
Příspěvky: 110
Registrován: 11 srp 2009, 02:00
Bydliště: praha

#12 Příspěvek od pm_ »

Duvsan píše:U mojej GE Force 2, MX 400, 32MB (dúfam, že som to nepoplietol) je nutné mať pred štartom PC pripojený TV. Potom zase ide TV, ale nie monitor. To sa vraj dá vyriešiť upgradom ovládača či BIOSu tej grafárny či čo. Ale obraz je tak nekvalitný, že je to o ničom.
jak dlouhy mas kabel? delka je vetsinou problem, ale mam zkusenosti i s 15m a da se na to divat. nekdy muze obraz rusit i antenni svod jdouci podel video kabelu...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“