Willem prog. soft pomoc

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badbmw
Příspěvky: 9
Registrován: 21 dub 2008, 02:00

Willem prog. soft pomoc

#1 Příspěvek od badbmw »

Dobry den mam doma Willem prog. PCB3 k tomu aj obsluzny soft:epr097c a jde mi o to ze kdyz jsm mel stary kompl s LPT tak vse fungovalo jak ma jenomze kompl umrel a ja musel poskladat novy a nastala chyba nove komple uz nemaji LPT na desce tak jsem si sehnal kartu s oznacenim 220n-2 (firma Kouwell) ale jenomze sni to taky nejde co jsem se tak docetl mohlo by jit o to ze nemam spravne preruseni pro dany programator ale na karte preruseni nejde nastavit vyhodi tam automaticky IRQ22 a pokud vim tak vetsinou LPT ma IRQ5-7 tak se ptam jestli se stim uz nekdo setkal a resil tento problem pokud ano jak to vyresil nebo jaky program jiny k tomu pouzil jinac nova deska je o MSI 790fx-GD70 predem dekuji za odpovedi a prijemne svatky

Uživatelský avatar
jsolin
Příspěvky: 52
Registrován: 17 zář 2004, 02:00
Bydliště: chomutov

willem

#2 Příspěvek od jsolin »

řešil jsem stejný problém se stejnou přídavnou kartou a se stejným výsledkem, ještě jsem zkoušel ze stránky www.pandatron.cz
zapojení USB/LPT s mikrokontrolerem atmega8, ale výsledek asi bude stený, zatím nemám na důslednější testování čas.

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od nekmil »

No já nevím ale tady: http://www.extrahardware.cz/msi-790fx?page=0,1 píšou že LPT je na desce (ale není vyveden konektor).
Možná kuknout do biosu a ten "integrovaný" LPT vypnout.

Uživatelský avatar
jsolin
Příspěvky: 52
Registrován: 17 zář 2004, 02:00
Bydliště: chomutov

#4 Příspěvek od jsolin »

no, pak stačí zakoupit braket na zadní stěnu, já mám ale P5QC a ta deska už LPT nemá.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od eljaro »

poukud se nepletu také jsem toto kdysi již řešil - prvním krokem je kontrola IRq a DMA přímo v Biosu toho kompu pokud jsou použite nebo aktivní čísla jen ž budeš používat je nutné je změnit na jiná nebo vypnout ! Než buděš tu kartu montovat je třeba mít jistotu že ta IRQ jsou volná ! ikdyž nemá deska lpt muže používat ta irq na něco !
Pak teprve strkat kartu do pc a teprve tehdy ti bude dovoleno pužít to volné IRQ či DMA a ne dříve !
Kouwell- jsem používal a pokud mně pamět neplete tak se to přisetit dalo aby to soft s omezením rozsahu IRQ mohl použít !

PS:omluvte pravopis dík

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“