tykání-vykání

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

tykání-vykání

#1 Příspěvek od mi-ro »

Je zajímavý sledovat příspěvky, někde někdo někomu vyká, někomu tyká, někoho posílá do .... . Já už možná z pozice věku ale hlavně z pozice radioamatéra kde se mezi kolegy zásadně tyká, tykám všem. A co vy?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Na internetu/fórech normálně tykám, jedinou výjimkou jsou maily nebo oslovení jistého rožnovského SOUDRUHA UČITELE, kterému (o5) zásadně vykám, neb nad jeho konstruktérským umem vrtí hlavou celý bastlířský svět... :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Bernard »

Tím, že nás spájí (a někdy i rozděluje :) ) společný zájem, je snad tykání celkem namístě. Víc mi vadí různé vulgarizmy, které se tu rozhazují jakoby nic. Ale to už je věc každého jednotlivce, a možnost nápravy jen teoretická - takže chápu, proč mi-ro založil téma v této sekci. :wink:

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#4 Příspěvek od Wolfik »

EKKAR- myslíš tohodle geniálního pána?
http://www.federmann.cz/images/video/ma ... obky08.wmv

:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pajosek2 »

Tady tykám,protože komunikuji s avatarem.Při osobním setkání,kdy avatar dostává podobu konkrétní osobnosti bych samozřejmě vykal pokud by mi to moje čidla vyindikovaly jako žádoucí.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#6 Příspěvek od helios »

Rozhodne na nete tykanie. Vyplýva to z toho, že tu sme si všetci rovní. Nezáleží na tom, či si kopáč kanálov, traktorista, servisný technik, majster, podnikateľ alebo profesor so šiestimi titulmi. Tu sa má možnosť každý vyjadriť k veci bez ohľadu na bežne kastovanie, tak veľmi zaužívané v bežnom živote. Je to jedna z výsad a výhod internetu...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Adolfiku, ano, myslím tohoto uneverzálně zneuznaného génia zpod Radhoště...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

Jsem takový mladší řekl bych. Na netu tykám - snad to nikomu nevadí pokud ano ozvěte se. V reálném životě je to složitější. Jsou lidé které opravdu uznávám a beru je jako autoritu a i přesto že bych jim mohl tykat tak vykám. Nejvíc mě dostávají lidi kteří příjdou nikdy jsem je neviděl a najednou na mě hej ty. To opravdu nesnáším. Kdyby aspoň pozdrav, pár slov tak to nějak vyplyne...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#9 Příspěvek od janousek »

Všichni jsme takoví mladší :D

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od petus »

Na fórech tykám, ale při soukromých zprávách vykám (pokud vím že je dotyčný o hodně starší) e-maily vykám, i když tuším že bude podobného věku (co kdych se spletl :lol: ) a jinak jak píše rezis :příjde kluk mladší o pět let chce poradit a neumí ani pozdravit (jestli bude vykat nebo ne to je mi v celku jedno) tak toho rovnou nevnímám (slušně řečeno) :D
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Už jsem ve věku, kdy těch, kterým mi jest vykati, pronikavě ubývá, naopak se rozrůstají řady těch, kterým můžu bez velkého společenského prohřešku tykat.
Ale nějak ostře sledovanou tu hranici ani tak nemám - někomu vykám i na některých fórech, někomu tykám i mimo internet, někdo mi tady tyká a v reálu ne, ačkoliv jsem mu to nabídl...
Prostě nějaká kritéria a řád v tom jsou, ale asi by jejich definice byla složitější, než mnohé naše zákony či normy elektro.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#12 Příspěvek od Andrea »

Proto já nejradši někomu něco vytýkám, protože pak je to fuk. Hmm, došel mi svařák :roll:

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Skay »

Já si myslim, že je to přežitek a akorát to mate lidi. Dovedu si představit, že by tohle jednoho dne zmizelo a akorát se o tom učilo, jako byli přechodníky, tykání, vykání...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

V anglictine to je vyriesene jednoducho - tam sa vzdy vyka ("you are").

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Andrea mimo jiné píše:...Hmm, došel mi svařák :roll:
A ptala ses i u sousedů, abys měla jistotu, že ta chyba není jen u tebe, ale v celé čtvrti?

Odpovědět

Zpět na „Teorie“