USB to rs232 Cable

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Arpad
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

USB to rs232 Cable

#1 Příspěvek od Arpad »

Zdravim vsetkych clenov, a zaroven prosim o pomoc. kupil som k svojmu nothebooku tento kabel: http://www.4world.pl/categories/product/54/131
problem je v tom ze aj napriek tomu ze je z kablom dodavane instalacne CD,kabel sa neda nainstalovat, a windows hlasi ze nenasiel ovladac na prilozenom CD. no skusal som aj na stranke vyrobcu, stiahol som rar subor, ale neda sa spustit, lebo rar hlasi ze subor ma neocakavani koniec. skusal som hladat na googli ovladace inych vyrobcov, ale nic nepomohlo. stale ked pripojim kabel ta hlasi ze pozaduje instalaciu ovladaca pre zariadenie USB 2.0 Ser! mam asi tu najblbsiu verziu windows, lebo na vsetko chce ovladac( VISTA x64bit.). viete mi niekto neako pomoct.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#2 Příspěvek od Maskot »

Rozbalit to jde,zkus jinou verzi RARu nebo cim to rozbalujes.(Ty ovladace ze stranek vyrobce)

Uživatelský avatar
Arpad
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Arpad »

Nejde to rozbalit celkom ! rozbalovanie ide v pohode az po aplikaciu ktora ma spustit instalaciu ovladacov.ale ked dam spustit aplikaciu PL-2303 Vista Driver Instaler.exe.tak to zacne rozbalovat, ale hned sa to aj ukonci z hlasenim "neocakavany koniec archivu". skusal som aj stiahnut iny rar, ako si poradil, ale je to stale rovnake. ma niekto dalsie napady ako spojazdnit ten kabel???

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Arpad
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Arpad »

Takze, stiahnute, a nainstalovane( program pre ovladanie kabla ktory bol v tom linku ), no kabel po pripojeni k pc sa stale objavi ako novy hardware, a windows pozaduje instalaciu ovladaca pre zariadenie "USB 2.0-Ser! " oco vlastne ide? je to neaky specialny ovladac ci co?

Milller
Příspěvky: 13
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Milller »

Arpad píše:...windows pozaduje instalaciu ovladaca pre zariadenie "USB 2.0-Ser! " oco vlastne ide? je to neaky specialny ovladac ci co?
Možná se ptám hloupě, ale máš na tom RS-232 něco připojené? Třeba by to pomohlo :roll:

Uživatelský avatar
Arpad
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Arpad »

Nie, nemam.no neverim ze to pomoze, lebo ono ten kabel samotny identifikuje, a pozaduje ovladac pre" USB2.0-Ser!" , no a to uz vobec neviem oco sa jedna.

Uživatelský avatar
Standa33
Příspěvky: 283
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od Standa33 »

Ten stejný adaptér jsem zkoušel, ikdyž instalace ovladačů proběhla bez problémů, zařízení připojené na RS232 nepracuje správně.
Myš fungovala dost trhaně, programátor pro uP, který na PC s RS232 normálně funguje, s touto "redukcí" nepracuje. Nakonec jsem koupil modul do PCMCIA a to funguje bez problémů.

Uživatelský avatar
Arpad
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

#9 Příspěvek od Arpad »

Ja som ale zvolil tuto moznost koli tomu ze nemam na notebooku ine rozhranie ako USB, a chcel som cez ten kabel instalovat software na ukrainsky satelit v pripade ze sa zmeni algoritmus, a nebude schopni sam vyhladat kody.no a ten kabel je potom nefunkcna vec? to akoze niekto predava nieco co nefunguje?ako si ho nainstaloval? mne to po pripojeni kabla vypita instalacne CD pe zariadenie USB2.0-Ser!, ale ked dam CD dodane z kablom, tak len vyskoci hlasenie sa software nenasiel.tak neviem co dalej.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#10 Příspěvek od dj_Paul »

Skus ji nainstalovat na jiném PC.

Těmto redukcím se obloukem vyhni.Měl jsem tu čest několik jich vyzkoušet,ani jedna nefungovala korektně.V případě notebooku bych to řešil buď dockem nebo PCMCIA či EXPRESS CARD kartou

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Na jednom PC mam cez takuto vec pripojenu UPS. V Linuxe to funguje. Ale pozor, mal som s rovnakym IO od ineho vyrobcu a to nefungovalo - s modemom to islo, ale s UPS nie. Nefunkcny typ mal IO v strede kabla, funkcny v koncovke so seriovym portom.

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#12 Příspěvek od Woofe »

Něco podobnýho jsem řešil. Rozbal ten ovladač a soubory .INF ručně nakopíruj do windows/system32, pak to bude chodit.

Uživatelský avatar
mViPeR
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2010, 01:00

#13 Příspěvek od mViPeR »

Riesil som podobny problem.Musel som nakoniec pouzit PC kde boli 32bitove windowsi.Na 64bitovom systeme to nerozbehas,lebo niesu na to ovladace.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#14 Příspěvek od Jurik-EB »

Mám Vistu v x86 (ne x64), nainstaloval jsem PL2303_Prolific_DriverInstaller_v110.exe, Zasunul jsem kabel pro převod USB na RS232 s PL2303, naskočilo okno s hláškou:
"Prolific USB-to-Serial Commm (com3) - zařízení bylo nainstalováno"
"Software pro toto zařízení byl úspěšně nainstalován."
"Prolific USB-to-Serial Commm (com3) Připraveno k použití"



Vše proběhlo bez problémů, takže přejít z x64 na x86, to jest na 32bitový systém. Né vždy se 64bitovka hodí. Zaprvé je k ní málo drawerů a za druhé zabírá moc paměti.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“