problém se zdrojem a deskou

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

problém se zdrojem a deskou

#1 Příspěvek od 555 »

dobrý den,vlastním tento zdroj a základní desku albatron pro socket 478.slo celou dobu ve v poradku.akorat sem si vsiml kdyz sem vypnul PC (normálně když jsem vypnul windows) tak se vypnul pc i zdroj ale porad my svitila optická myš,nevím proč ale pořád svítila.toho sem si pak přestal všímat,ale pak se mi předevčírem stalo,že jsem chtěl zapnout PC a nic.svíti jen ledka na desce a ventilátor na CPU se jen pohne a víc nic.a kdyz sem ten PC nechal chvilu vypnutej ze site a pak zase zapl tak sel normalne,alekdyz sem ho pak vypnul tak to zas neslo zapnout.nasel sem jinej zdroj fortron kterej slapal bez problemu a pripojil sem to na tu desku,tak jednou se zapl v pohode ale pri vypnuti a pak zapnuti udelal zas to samy jak tam ten.nevim jeslti mi ty zdroje vypaluje deska?je to mozne?

naměřím na obou zdrojích zkrat na 5V větvi.ale nevim proc co se mohlo stát?poradí někdo?
vytáhnul jsem ještě uplě ten obyčejnej 200W zdroj značku ani nevím a na ten sem normalne vse rozjel a i po nekolika zapnutich,akorat teda ten nema to napajeni (ten 4-kolik jak je pod CPU.zkoušel jsem jen jeslti se zdroj rozjede a roztoci mi ventilátor na cpu.vse OK.vubec tomu netozumim.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Opticka mys svieti preto lebo doska dovoluje pouzit 5VSB pre prebudzanie PC periferiami ako je mys klavesnica a pod,dalej nabijanie USB zariadeni.Toto sa riesilo vo vlakne "proc mi sviti mys..."
Ten "skrat" ktory merias na vetve 5V je pravdepodobne zatazovaci odpor.Keby to bolo v tvrdom skrate tak zhoria cesty na doske,pripadne by zdroj nestartoval.
A k globalnemu problemu-pravdepodobne sa pomaly ale isto poruca doska do kremikoveho neba.Mozno by stacilo vymenit elyty na doske,ale u niektorych kuskov to byva o hubu a konci fiaskom.Mne sa takto porucala jedna doska s chipsetom 865.Niekedy sla normalne a niekedy zblbla,len ventilatory a ledky opacne svietili a pekelne sa hrial severny mostik.Tak letela do smeti a dal som tam druhu...A bez toho 4pin konektora by to nemalo nabiehat vobec lebo z neho byva napajany CPU.

Uživatelský avatar
Romulusw
Příspěvky: 34
Registrován: 22 črc 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Romulusw »

Zkontroluj, v jakém stavu je pasta mezi procesorem a chladičem.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

Romulusw píše:Zkontroluj, v jakém stavu je pasta mezi procesorem a chladičem.
dekuji vsem mnohokrát za odpovedi.Ale prave ze ani jeden zdroj uz nestartuje.zkusil sem v jine desce ktera funguje na storpocent.pohnou se pouze ventilatory a dal uz nic.

meril jsem schvalne ohmetrem odpor mezi 5V a GND.u funckniho jsem nameril 170ohmu.

a na techto dvou mezi 5V a GND 0,01ohm

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »

V tom pripade to maji zdroje uz za sebou....

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#6 Příspěvek od Duvsan »

keemo píše:A bez toho 4pin konektora by to nemalo nabiehat vobec lebo z neho byva napajany CPU.
Mám dve staršie dosky s týmto konektorom, kým som ho našiel som myslel, že je po nich (robím s tým prvý krát), ale ventilátor na procesore nabehol na oboch (ak som správne pochopil otázku). Tie zdroje by nemali mať ochranu?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

Trochu nepresne som sa vyjadril-ventilatory samozrejme nabehnu ale to je asi vsetko co sa udeje.Co vsetko ostane visiet vdaka "vypnutemu" procesoru hadam pisat nemusim :) So soc.478 mam dlhe skusenosti lebo som s nim zacinal a doma a u sestry tieto dosky stale sluzia.Doma novsia od Biostar a u sestry starsi Epox.Viem ze epox je crep,ale pokial fachci tak budiz.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“