Automatika Honeywell

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

Automatika Honeywell

#1 Příspěvek od niko231 »

chtěl bych se dotázat na automatiku S4565 CD 1005, byl jsem požádán, zda bych se nepodíval proč tato automatika vyhodila jistič .Po rozdělání jsem zjistil přepálenou zeslabenou cestu na plošném spoji. Po přeletování došlo opět k vyhození jističe. Tak jem si dal práci s vykreslením zapojení a nesedí mi zapojení klidového kontaktu manostatu vzduchu ( svorka 5), který je spojen přes klemu označenou na desce R28 nebo J4 s nulou, tím pádem dochází při sepnutí relé RY1 ke zkratu ovládací fáze na nulu. Po odstranění této spojky automatika normálně funguje. Stejný problém jsem objevil i u dalšího kusu. Proto se chci dotázat, zda-li dělám někde chybu já nebo došlo k nějaké změně v zapojení .
Přílohy
Kopie s4565 002.jpg
(297.14 KiB) Staženo 752 x
s 4565.pdf
(12.12 KiB) Staženo 1921 x
s4565 003.jpg
(298.87 KiB) Staženo 678 x
S45 001.jpg
(299.2 KiB) Staženo 1180 x

Uživatelský avatar
MirosPikos
Příspěvky: 5
Registrován: 13 lis 2012, 01:00

#2 Příspěvek od MirosPikos »

Zdravím, vypadá to, že se celkem vyznáte. Mám problém s touto jednotkou.

http://barta-dily.cz/Kotle-plynove/Auto ... ADRUS.html

Už mám druhou po dědovi a přestala spínat. Resp. sepne, hořák chvíli jede (tak 5 s) a pak vypne. Je to obvyklý problém těchto jednotek. Má domněnka je prostá - je tam kurvítko, aby servisům šly peníze za opravy. Nemáte náhodou toto kurvítko identifikované a neprovedl byste mi za úplatu repas? Nechce se mi dávat 2.000,- za novou jednotku, která mi vydrží další 2 roky. To raději kotel odvezu do šrotu.


---edit---
Tak je možné, že jsem jednotku spravil :) Nebudete věřit jak... dal jsem jí na kamna, že se mi roztekl plastový obal, který beztak není důležitý. Jednotku jsem zapojil do kotle a světe div se - kotel jede :)

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od kevin_mitnick »

Jo, tak tyhle kutily mam nejradeji... Automatika se po 5 vterinach vypinala, protoze blblo cidlo plamene (vetsinou kvuli znecisteni), jednotka neindikovala plamen a tak proste po 5 vterinach vypla plyn. Ted to zdanlive jede, ale jednoho hezkyho dne se plamen nahodou nezapali, plyn bude volne unikat do mistnosti a bude se litat...

Taky rad bastlim, ale jsou veci na ktery se proste nesaha a pokud na 100% nerozumis tomu co delas, tak tomu dej pokoj. S plynem neni sranda, staci malo a je z tebe bezdomovec. Stoji ti to za tech par penez???

Uživatelský avatar
franta1969
Příspěvky: 39
Registrován: 06 kvě 2012, 02:00

#4 Příspěvek od franta1969 »

souhlas s Kevinem
Nehrabat na to. Dělám servis a je to jak říká ionizační elektrodou. Pokud nemáte čím měřit mikroampéry, nezbývá než ji zkusit očistit a nebo vyměnit
Ale pokud nemáte dle vašeho popisu znalosti ani elektro ani plyn, nechte to odborníkům

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

O.K.
A jak je tam tedy zapojena ta detekce plamene?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#6 Příspěvek od dobrman »

dělal jsem dost dlouho servis a mnoha případech ionizace nedetekovala plamen, protože u napájení kotle byla přehozená fáze s nulou. To se hlavně stávalo, když si někdo dal do zásuvky rozdvojku která na jedný straně měla fázi vpravo.. Klasická závada na začátku topný sezóny, kdy přes léto zásuvku používali na něco jiného a zapomněli tu rozdvojku vyndat.....
Na to jsou tyhle (Honeywell) automatiky háklivý...

jinak souhlas s franta1969

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#7 Příspěvek od kaja4 »

Nejen HONEYWELL ale i zapalovačky SIT.B&P,INECO,SATRONIC.PACTROL,BRAHMA a j.
U těch HONEYWELLek odchází většinou keramický hybrid.

Uživatelský avatar
mina
Příspěvky: 74
Registrován: 22 dub 2013, 02:00
Bydliště: ludeřov 54

#8 Příspěvek od mina »

Čao,
mám na to tester S4565CM1047 a jiné.
Najdeš naWWW: elektroaplynservis.cz
Pokud jsi laik ani to eotvírej!!!
Po pěti nebo 10 sekundách lítáš :(

Uživatelský avatar
coky
Příspěvky: 1
Registrován: 26 bře 2018, 02:00

#9 Příspěvek od coky »

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, mám podobný problém, repasoval som starý kotol, pri skúške všetko fungovalo, no po presune a montáži na miesto, kde mal byť používaný vyhadzuje chybu s plynom. Rovnaké príznaky, kotol po chvíli proste vyhodí chybu a vypne plyn. Oheň ale na horáku horí, je možné že sa niečo poškodilo vnútri elektroniky Honeywell pri presune? Sú tieto elektroniky citlivé na otočenie do ležatej polohy (pri presune) alebo mám problém hladať inde? Je možné že oheň horí primoc slabým plameňom aby ho senzor nevedel detekovať? Ďakujem za každú radu. Jedná sa o elektroniku Honeywell S4565AM

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#10 Příspěvek od kaja4 »

Je elektronika po převozu kotle dobře nasazena na pl.ventilu?
Je správně zapojena zásuvka,do které je připojen kotel?fáze musí být vlevo,zkontrolovat na svorkovnici kotle fázi a nulák.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Nechci zakladat nove vlakno, tak se pripojim. Mam jednotku jako niko231 v uvodu v kotli protherm 24ktz. Vzdy po cca 1 az 2 dnech se rozsviti kontrolka ztraty plamene a kotel se vypne. Delalo to driv jen obcas, tak jednou za mesic, ale postupne se frekvence vypadku zvysuje. Po nahozeni zas par dnu jede. Plynar ocistil elektrody, ale dela to porad. Mluvil o tom, ze si neni jisty jestli na kontrolku neni napojena jeste nejaka klapka nebo co, tak bych se chtel zeptat lidi z oboru jak to vlastne je, abych zbytecne nemenil jednotku kvuli nejake prkotine mimo ni. Jak je tam vlastne udelana ta detekce plamene? Jestli neni spatny jen snimac apod. Clovek co mi dela plyn je sikovny plynar, ale mam dojem ze elektronice moc nehovi a opravuje to vymenou stylem pokus omyl. Hloupe je, ze se zavada neprojevi hned, takze je to na dlouhe lokty. V jednotce se mi moc rejpat nechce, za to mi to nestoji, ale zase bych ji nerad menil uplne zbytecne, takze pokud je to nejaka typicka zavada, byl bych vdecny za nazor.

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#12 Příspěvek od kaja4 »

termit,máš SZ.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#13 Příspěvek od VASEK_W »

Většinou jsou to studeňáky na relé a na pinech pro přívodní konektor. Pořádně prohlédnout pod lupou a spoje opravit. Nebo to vzít raději celé.
Už jsem měl doma několikrát, a zrovna předevčírem zase, automatiku, kde byla některá pájená místa utržená celá (cín držel na vývodu součástky) od desky, kde zůstal neporušený plošný spoj, a vznikla tak miniaturní mezera. Tak na tohle pozor, je to vidět silnou lupou jen souběžně s deskou plošného spoje!!!

Vašek

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Problem z kontrolkou ztraty plamene se zacal objevovat znovu. Vysledoval jsem, ze pri resetu ztraty plamene prislusnym tlacitkem na kotli protherm 24ktz se nasledne nekdy zapali jen levy horak (mozna i pravy - nevidim na nej) ale prostredni zustane zhasly. Nasledne se kotel za par sekund vypne a opet hlasi ztratu plamene. Tohle se nekdy jednou nebo 2x opakuje, nez se zapali i prostredni horak a pak kotel zas par dnu jede. Je mozne ze odchazi nejaky plynovy ventil, nebo cim by to mohlo byt?

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#15 Příspěvek od kaja4 »

Seřídit nastavení startovacího tlaku plynu.Plyn se musí zapálit a hořet vždy v místě,kde je umístěna ionizační elektroda.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“