freeware na pl.spoje

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

freeware na pl.spoje

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Dobrý den vážení . Tímto bych požádat o nasměrování na freeprogram na kreslení plošných spojů . Stačí mi pravdu jen to kreslení . Aby mi to do kreslení nekecalo . Potřebuji třeba využít různé rohy bedny atp . Něco tak jednoduchého , co mi třeba doporučil forbiden jako ProfiCAD . Třeba budu využívat jen část programu , ale aby to šlo pro prosté kreslení již navrženého použít . Děkuji

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

Re: freeware na pl.spoje

#2 Příspěvek od kobra »

BOBOBO píše:Dobrý den vážení . Tímto bych požádat o nasměrování na freeprogram na kreslení plošných spojů . Stačí mi pravdu jen to kreslení . Aby mi to do kreslení nekecalo . Potřebuji třeba využít různé rohy bedny atp . Něco tak jednoduchého , co mi třeba doporučil forbiden jako ProfiCAD . Třeba budu využívat jen část programu , ale aby to šlo pro prosté kreslení již navrženého použít . Děkuji
Ahoj
jestli budeš chtít ,tak ti poradím po PM ,tak jako mi poradili jiní

Uživatelský avatar
svagi
Příspěvky: 19
Registrován: 29 pro 2009, 01:00

DPS

#3 Příspěvek od svagi »

Prosil bych taky nějaký ten SW na DPS do PM děkuji

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »


Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od thunderstrike »

Snad nejjednoduší je Sprint Layout,klidně bych ti ho poslal ale vzhledem k velikosti to asi moc dobře nepůjde..

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Když jsem ještě nedělal v Eaglu, ale navrhoval desky ručně, tak jsem je pak překresloval do té Formici. Editor DPS je hodně jednoduchý.

eriko
Příspěvky: 67
Registrován: 03 črc 2009, 02:00
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od eriko »

DipTrace.

Kód: Vybrat vše

http://www.diptrace.com/download.php
Stiahneš free verziu, češtinu a manuál. V priebehu pár dní sa s tým naučíš pracovať ako keby si robil v Painte.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Děkuji , potrápím své starší mozkové . Dalo by se forbidene jen heslovitě postup ? Mám rastr a dále např. součástky , body , čárové spoje , uložit , rozlít měď , převrátit , vytisknout ...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Přesnej postup si už nevzpomenu, už to nepoužívám tak 5 let. Já měl hotovej návrh DPS na milimetráku, ale samozřejmě s různýma chybkama a opravama. Formicu jsem používal jen pro překreslení, aby to vypadalo dobře a abych to mohl případně někomu zadat do výroby. V zásadě je to překreslení jednoduchý, nastavíš si základní rastr a pak už jen vybíráš pájecí plošky a kreslíš mezi nima spoje podle toho papírovýho návrhu. Nikdy jsem k tomu nečetl manuál, všechno se to dalo vyzkoušet a za chvíli to šlo samo, ovšem třeba rozlití mědi jsem tam nikdy nedělal. Taky byla nevýhoda, že jsem pak neměl rozložení součástek, to bylo jen na papíře.
Celý to byl jen takovej přechodovej krok ke kompletnímu návrhu na PC jako dělám teď. Dlouho jsem byl zvyklej na milimetrák a ruční výrobu a byl jsem línej se něco jinýho učit, ale teď už bych zpátky samozřejmě nešel. I když semtam tu růčo metodu ještě použiju, ale jen vyjímečně.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Já jedu milimetr stále . Ale to jen pro kusovku - pro mne domů . Už mám naskycováno . Nyní vybavuji novou kotelnu doma regulátory , tak jich budu dělat 5 a tak jsem to právě chtěl přenést blíže k "profesionalitě" . Odkazy jsou tam zase (ve formice) v angličtině a tak jsem vedle .

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Bernard »

O kousek výše je téma na "Převod obrázků do DPS", možná by se to hodilo i tobě. Kolik máš všech vývodů (včetně SMD)?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

cca 250

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Bernard »

Tak to už na free verzi DipTrace nevypadá, spíš 30-denní trial plné verze, nebo tedy něco jiného. :?

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

.

#14 Příspěvek od kobra »

to téma o převodu jsem založil a zdejší borci poradili jak na to v Diptrace a ono to opravdu jde perfektně.
Děkuji jim

Odpovědět

Zpět na „Poradna“