Stínění USB kabelu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Alobalové stínění je:

Blbost
8
40%
Může pomoct i bez uzemnění
2
10%
Může pomoct když se uzemní
10
50%
 
Celkem hlasů: 20

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
K-team-2
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2010, 01:00

Stínění USB kabelu

#1 Příspěvek od K-team-2 »

Budu pod sádrokarton pokládat prodlužovací USB kabel (5 m). Rád bych ho co nejvíce odstínil.

Když jsem koukal na to jak je udělané profi stínění v kabelu, tak mi přijde, že vůbec není napojené na zemnící pin. Napadlo mě, že by stačilo kabel obalit alobalem a fixovat lepenkou. Může něco takového vůbec pomoct?

Díky za vaše názory.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Kvalitny USB 2.0 kabel tieneny je.

Uživatelský avatar
K-team-2
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2010, 01:00

#3 Příspěvek od K-team-2 »

Samozřejmě. Díky za podnětnou odpověď. Ptal jsem se ale na to, zda je možné udělat si stínění sám. Co myslíš?


zbytečná citace předchozího příspěvku smazána

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

Stínění typu " bolavá noha", moc nepomůže, chce to sehnat kvalitní kabel. Také je třeba aby byly datové vodiče zkroucené. Pokud je stínění žádné nebo nepatrné datové vodiče rovné tak má takový kabel výborné parametry při stěhování, dobře se s ním svazují krabice.

Uživatelský avatar
K-team-2
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od K-team-2 »

A dá se věřit prodejcům? U každého druhého kabelu píšou kvalitní stíněný, ale jak poznat, jestli to je pravda? (impedanční zkoušečku mám). Nebo jsou všechny takhle dlouhé kabely kvalitně stíněné?

Napadlo mě přidat tam HUB. Ten by si měl od portu vyžádat napájení navíc, tak by to mohl "prosvítit".

Tedy:

PC----kabel----hub----kabel----zařízení
_ +------ sádrokarton ------+

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Kvalitny kabel poznas podla hrubky. A tiez podla toho, ze ked na jeho koniec zapojis USB 2.0 zariadenie, tak funguje.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

a co použít UTP kabel?nebo něco takového? http://www.papouch.com/shop/scripts/_de ... cislo=0330
nebo router s usb

na co to vlastně bude?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

5m kabel normalne funguje. Keby to malo byt dlhsie, musi sa pouzit aktivny kabel (kabel s 1-portovym hubom na konci) - ten ma tiez maximalnu dlzku 5m. Do neho mozes potom pripojit dalsi aktivny a na koniec jeden pasivny 5m. Kazdy aktivny kable vsak zoberie nieco s napajania, takze zariadenie na konci by malo mat vlastne napajanie.

Uživatelský avatar
K-team-2
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od K-team-2 »

Aha, to by vysvětlovalo tu trojnásobnou cenu oproti normálnímu kabelu (Alza - aktivní kabel).
dj_Paul píše:a co použít router s usb? Na co to vlastně bude?
Zbytečně drahá sranda. Chci si občas připojit tablet, nebo foťák. Zavřu počítač mimo místnost. Sedět pak budu u (téměř) bezdrátového terminálu. Jen bych měl rád přístup k usb (viz výše).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

V tom pripade si na stol daj USB hub - jednak kvoli napajaniu a tiez keby si nahodou chcel viac zariadeni pripojit.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Mourek »

Tenký kabely nebrat, a než to někam zavlečeš tak to odzkoušej, nejlíp na USB připojit externí HDD popř velkou flešku a zkusit kopírovat větší soubor.(řádově stovky MB) Když to proletí bez chyby tak je to OK. A ten hub je dobrej nápad.
USB je taková divná věc, třeba nainstalovaná tiskárna na tenkým kabelu přestala po 3 měsícich chodit, lépe řečeno chodila ale sekal se.

Uživatelský avatar
K-team-2
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2010, 01:00

#12 Příspěvek od K-team-2 »

rnbw píše:V tom pripade si na stol daj USB hub - jednak kvoli napajaniu a tiez keby si nahodou chcel viac zariadeni pripojit.
Určitě, konec přijde do monitoru, tam hub je.
Mourek píše:Tenký kabely nebrat
Jak se poznají? Tenhle je tenký? Který je tlustý?
Mourek píše:USB je taková divná věc, třeba nainstalovaná tiskárna na tenkým kabelu přestala po 3 měsícich chodit, lépe řečeno chodila ale sekal se.
Nestraš. Jakmile to přikreju sádrokartonem, nikdy se k tomu nedostanu. Teda dostanu, ale pak mi to bude jedno (až do toho kopnu , budu čuchat kytičkám ke kořínkům (manž mě zabí)). :roll:

Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

#13 Příspěvek od ESTRA »

To co navrhuje dj_Paul. Nevím jakou s tím zařízením viz papouch.com máš zkušenost.
:roll:
Podle prametrů je přenosová rychlost 12 Mbps. To odpovídá USB 1. Pro myš docela dobrý. Už několik let sháním převod USB 2.0-LAN-USB 2.0. Zatím bohužel vždy limit rychlosti na USB 1.
Když připojím cokoli opravdu USB 2, tak buď nejde vůbec a nebo "Toto zařízení by mohlo pracovat rychleji."
JPS

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jef111 »

Já mám docela dobrou zkušenost s STP kabelem, tedy kroucené páry, vždy každý pár zvlášť stíněný a pak to celé dohromady stíněné. Je to kabel pro gigabitovou LANku. Stínění se na jednom konci uzemní a takový kabel pak funguje i na delší vzdálenosti jak 5m u běžných kabelů. A dokonce i při vydatném provozu na kabelu se vedle něj dá poslouchat rádio na VKV, to většinou nejde. Tímto kabelem pak jde vést buď dvě nezávislé USB linky nebo jednu USB linku a jednu 100Mbit LAN.

Hodně taky záleží na připojených zařízeních. Měl jsem tu levnou flešku, která nešla vůbec při propojení 3m kabelem, jiná na tom běhala v pohodě.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Obmedzenie na 5m nie je dane kvalitou kabla, ale protokolom (niekde na webe som to videl aj vysvetlene), takze pozor na to.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“