Úložište súčiastok

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

Úložište súčiastok

#1 Příspěvek od jandu »

Krabičie, zásuviek existuje asi dosť v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Sám mám jeden druh, ale - postupom času sa mi nazbieralo zopár rezistorov malého prevedenia a rôznych hodnôt. Rád by som ich roztriedil a uložil do nejakých škatuliek. Aké úložište používate /malé zápalkové škatule sa mi už zlepovať nechce/ na drobné rezistory, kondenzátory?
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

plastové výlisky od konektorů FRB 32pin Tesla Jihlava blahé paměti.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#3 Příspěvek od procesor »

Crifodo píše:plastové výlisky od konektorů FRB 32pin Tesla Jihlava blahé paměti.
Pekne jedna na druhej,... a katastrofa ak sa to prevrhne :wink: poznám to.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jindra2 »


jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

Niečo dostupnejšie ?

Pre radu E-12 je treba 84 ks - jedno poschodie 12 krabičiek x7 poschodí.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

procesor: nic se nevrhne, z PVC výstražných a informačních cedulek jsem slepil krabici a ze stejných cedulek jsou v ní s roztečí 15mm fochy a ty výlisky jsou nastrkané v nich. Maximálně by se mohla převrhnout jedna sada ale zatím se to nestalo, s více promile k tomu nelezu. Dokonce to několikrát přežilo transport autem bez promíchání obsahu.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

jandu píše:Niečo dostupnejšie ?

Pre radu E-12 je treba 84 ks - jedno poschodie 12 krabičiek x7 poschodí.
Pokud těch odporů nemáš tisíce, tak se u těch MARSek dá jeden šuplíček rozdělit přepážkama až na tři komůrky a pak stačí necelá tři poschodí. :)

P.S.: I ty MARSky se dají shodit ze stolu. A to je pak na zabíjení, když se všechno vysype a pomíchá. Bejvalej mi takhle shodil ze stolu dvě skříňky. Tři dny jsem to pak třídila. :evil: (a smejvala krev ze zdí :twisted: )

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

Postupně jsem se dopracoval k tomuhle. Evidenci mám v počítači.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od zdenoeddie »

Ja to mam usporiadane takto
rezistory http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... ry_413.jpg
to su take krabicky podobne tymto http://aukro.sk/item886236421-organizer ... astky.html lenze mali malo prepaziek, tak som si z tabuliek (jak Crifodo), porobil prepazky a do jednej krabicky sa mi akurat vojde jedna dekada E12.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

jandu píše:Niečo dostupnejšie ? Pre radu E-12 je treba 84 ks - jedno poschodie 12 krabičiek x7 poschodí.
Není to třeba, každý šuplíček jsem přibalenými žebry rozdělil na tři komůrky a v každé mám tři sousedící hodnoty. Tedy devět hodnot na šuplíček.
Co visí za vrch, to se nepřevrátí - za krajními šuplíčky v horní řadě jsou upevňovací díry a zbytek už je koncert pro příklepovku, hmoždinky, šroubky a orchestr.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#11 Příspěvek od Cust »

Hill píše:
jandu píše:Niečo dostupnejšie ? Pre radu E-12 je treba 84 ks - jedno poschodie 12 krabičiek x7 poschodí.
Není to třeba, každý šuplíček jsem přibalenými žebry rozdělil na tři komůrky a v každé mám tři sousedící hodnoty. Tedy devět hodnot na šuplíček.
Co visí za vrch, to se nepřevrátí - za krajními šuplíčky v horní řadě jsou upevňovací díry a zbytek už je koncert pro příklepovku, hmoždinky, šroubky a orchestr.
jsem na tom stejně...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

zatím ve stadiu příprav, zásobníky z plastových krabiček nevím od čeho, černý plast dno, průhledný plast víčko, rozměry asi 30x30 mm x 20+12 mm na výšku.
Přílohy
plast.JPG
(74.99 KiB) Staženo 61 x

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#13 Příspěvek od jandu »

Andrea píše:................
Pokud těch odporů nemáš tisíce, tak se u těch MARSek dá jeden šuplíček rozdělit přepážkama až na tři komůrky a pak stačí necelá tři poschodí. :)
Jasne že nie. Tie MARS-ky sú dobré. Hľadal som, ale pod iným pomenovaním a našiel som iba toto:
-http://www.gsm-shop.sk/tovar-pre-servis ... -18-dielna
-http://www.gsm-shop.sk/tovar-pre-servis ... iastky-px4

a toto, čo sa mi najviac pozdávalo: http://www.soselectronic.com/a_info/kat/j29.pdf
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#14 Příspěvek od mojza »

Zdravím, mám rovněž pro tyto účely k plné spokojenosti MARSky, ale protože se mi při vytahování šuplíků nadzvedávaly dělicí přepážky, tak jsem si je dole přilepil izolepou aby se mi pod dělením nemíchaly sousední součástky (nejvíc to bylo u podložek a šrobků). Teď už je pohoda v sortimentu! :lol:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od Andrea »

Hill píše:Co visí za vrch, to se nepřevrátí - za krajními šuplíčky v horní řadě jsou upevňovací díry a zbytek už je koncert pro příklepovku, hmoždinky, šroubky a orchestr.
To je sice hezké, ale v práci si nemůžu dovolit vrtat do zdí a hlavně u stolu žádnou zeď po ruce nemám.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“