Notebook Acer Aspire 1692WLMi

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

Notebook Acer Aspire 1692WLMi

#1 Příspěvek od Jancis1 »

Prosím o radu znalých. Mám tento notebook a je na ňom závada, že na displeji nie je vidno nič. Win normálne nabehne podľa zvuku, tak sa mi to javí ako zlá grafická karta. Notebook som mal rozobraný, vyčistil som aspoň ventilátor :D , ale ďalej neviem čo mám skontrolovať. Skúšal som aj externý monitor, ale ani na ňom nie je signál. Na displej som skúšal svietiť, či náhodou neuvidím obraz, aj keď mám slabé svetlo, nič som nevidel. Všimol som si tiež že LCD monitory keď sa zapnú, tak hneď vidno že trubice podsvietia, aj keď je čierna plocha, ale tu nevidím že by podsvietenie išlo. Môže to spôsobovať výpadok nejakého napájania, na čo sa mám ešte zamerať, alebo to je grafickou kartou, respektíve studenými spojmi, lebo možno z 50 zapnutí sa jeden krát podarí zapnúť a vtedy už notebook ide až pokiaľ sa nevypne. V najhoršom prípade koľko by stála ZD, alebo máte niekto skúsenosti s firmami ktoré nevymieňajú dosku, ale ju opravujú, aká je tam vlastne úspešnos opravy a je to vôbec možné aby dokázali zdiagnostikovať a vymeniť nejaký BGA čip?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Prepol si na klávesnici výstup na externý monitor?Ak áno a nemáš obraz grafika je v háji!

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Jancis1 »

Nie neprepol, to som nevedel že sa musí prepnúť. Ktorými klávesami sa to prepína a kedy keď nič nevidím?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Tak si nasaď brýle, když nevidíš na klávesnici. :wink:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Myslím že mu nějaké přepínání nepomůže, ale budiž :)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Jancis1 »

rezis píše:Myslím že mu nějaké přepínání nepomůže, ale budiž :)
Díky a čo teda podľa Teba tomu je, koľko by stála oprava ak by si to vedel opraviť bez výmeny ZD ?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Jancis1 píše: Díky a čo teda podľa Teba tomu je, koľko by stála oprava ak by si to vedel opraviť bez výmeny ZD ?
Mohly by to být studené spoje pod BGA. Zkusil bych servis, nebo přímo poptat desku u ACERU -jestli má ještě podporu. Ony ty desky někdy nejsou až taková cenová tragédie. Dá se to sice "prohřát" doma, ale některé desky se kroutí jen když se k nim s teplem přiblížíš a pak si deska většinou vytrhá plošky a je konec
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“