KO s 16F628A

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fery66
Příspěvky: 228
Registrován: 02 dub 2009, 02:00
Bydliště: NR

KO s 16F628A

#1 Příspěvek od fery66 »

Zdravím všetkých! Vedel by mi prosím niekto pomôcť s programom do 16F628A? Potrebujem 6 kanálovým DO ovládať 6 relé (optočlenov). Výstupy z DO sú otvorené kolektory (ULN2003). Impulz na výstupe DO by mal na výstupe PIC vyvolať impulz opačnej polarity, preklopenie až do ďalšieho impulzu alebo preklopenie na určitý čas po doznení vstupného impulzu, zhruba 10-20 sekúnd. Nemusí to byť extra presné. Bolo by super, keby sa to individuálne dalo nastaviť pre každý výstup podľa potreby zmenou v programe. Po pripojení napájania by mali byť všetky výstupy "vypnuté". Veľmi by mi to pomohlo, značne by to zjednodušilo moju "konštrukciu". Voľakedy som si vedel napísať primitívne programíky do 16F84 ale tu sa nechytám ani náhodou! Niečo podobné som "vygooglil" http://www.dhservis.cz/dalsi_1/mko.htm ale nie je to presne to, čo potrebujem. Dúfam, že som to dostatočne popísal. Díky moc za prípadnú pomoc! Ešte schéma ako si to asi predstavujem:
Přílohy
KO.png
(13.51 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
Kuba230
Příspěvky: 68
Registrován: 28 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Kuba230 »

Napiš mě na email: kuba230@seznam.cz
Zkusíme to spolu probrat a uvidím co se dá s tím udělat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Dostaneš-li se k časopisu Elektor , tak tam přesně toto najdeš .Dokonce je to hybrid , který bere impulzy jak z DO , tak z přijímače .

Uživatelský avatar
fery66
Příspěvky: 228
Registrován: 02 dub 2009, 02:00
Bydliště: NR

#4 Příspěvek od fery66 »

Už som to, čo som potreboval, jednoducho vyriešil s CMOS 40106, 2x 4013 + niekoľko RC. Nedá sa to síce prípadne preprogramovať ale nevadí. Ďakujem!

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“